Контролери HP

Контролери для серверів являють собою елементи обчислювальної системи, які забезпечують їй відмовостійкість, якщо трапиться збій в роботі дискового накопичувача. Крім того, такий компонент підвищує швидкодію дискової підсистеми.

Навіщо потрібен RAID контролер для сервера

контроллери для серверів

Хоча показники напрацювання на відмову у серверних жорстких дисків досить високі, вони все одно можуть виходити з ладу через вібрації, нестабільне електроживлення та температурний режим. Щоб уберегти дані, а також уникнути простоїв в роботі, як раз і знадобиться RAID система. Коштом паралельної обробки інформації, яку й забезпечує така система, підвищується швидкодія сервера. Крім того, зростає й відмовостійкість.

Види серверних контролерів

Існує три типи RAID систем:

  • програмна,
  • шинно-орієнтована апаратна,
  • автономна апаратна підсистема.

Кожен варіант ґрунтується на виконанні певного програмного коду. Однак різниця — в способі його виконання. Так, якщо код виконується в центральному процесорі — це класична програмна система. А ось якщо його виконання реалізується в спеціальному процесорі, яким оснащений RAID контролер, тоді це апаратна реалізація.

Програмні варіанти, як правило, використовують досить прості рівні RAID, а саме 0 і 1, бо їх призначення не полягає в складних обчисленнях. Втім, зустрічаються й варіанти реалізації RAID 5. На практиці це означає, що програмний варіант системи підходить більшою мірою для серверів початкового рівня — не пов’язаних з виконанням складних завдань і обробкою великих масивів даних.

Апаратний же RAID контролер — це окремий пристрій, який здатний на реалізацію повного спектра класичних рівнів (0-50). По суті, такі моделі являють собою спеціальні мережеві карти для серверів. Також нерідко вони мають ряд додаткових можливостей. Так, існують дуже потужні системи високого рівня. Вони здатні на автоматичну конфігурацію: в залежності від завдань подібні контролери можуть автоматично підбирати рівень RAID та розподіляти дані в реальному часі.

Що таке мережевий контролер, ми розповіли. Коли мова йде про сервер, розрахований на середні та високі навантаження, без такого пристрою обійтися складно.

У нас представлені мережеві контролери, випущені топовими виробниками — HP і Dell. Ці моделі одразу підтримують всі основні види масивів, що забезпечує необхідні потужності для використання в серверах.

Як вибрати мережевий контролер

Отже, якщо ви прийняли рішення встановити в сервер RAID контролер, то підбирайте модель на основі ваших потреб і навантаження, яке лягає на сервер.

Так, якщо контролер вам потрібен лише для збільшення швидкодії, беріть недорогу модель для створення масивів RAID 0 або 1. Такий же варіант прийнятний, якщо вам, навпаки, хочеться підвищити відмовостійкість, а швидкість великого значення не має.

Щоб заощадити на накопичувачах або ж вичавити все, що можна з жорстких дисків, які у вас вже є, вибирайте інший варіант. В цьому випадку підійдуть мережеві контролери з RAID 5 або 50 із середнім об’ємом кеш-пам’яті. Такі моделі підходять для створення архівів.

Для створення високопродуктивних і дуже надійних масивів даних, об’ємних сховищ для файлових серверів, потрібен топовий мережевий контролер. Такий пристрій характеризується високою швидкістю та великим об’ємом кешу.

Зверніть увагу: контролери розрізняються кількістю портів (1-2) і швидкістю (1-12 Гб / с).

Контролери для серверів – часті запитання

👍 Які серверні жорсткі диски користуються найбільшим попитом?

✈ Як можна оплатити товар і які доступні варіанти доставки?

Можливий безкоштовний самовивіз з нашого магазину і з точок видачі. Більше деталей про доставку і доставку кур’єрськими службами ви знайдете тут
Передбачена оплата готівкою, приймаються безготівкові платежі (розрахунок банківською карткою або банківським переказом).