Інструмент для ВО кабелю

Товарів, відповідних вашому запиту, не знайдено.

Для того щоб волоконно-оптичні мережі працювали максимально ефективно і надійно, монтажні роботи повинні виконувати фахівці відповідного профілю. Але навіть найдосвідченіший монтажник не зможе зробити всі необхідні маніпуляції з оптичним кабелем (укладання, оброблення, зачистку і т. д.) без потрібних інструментів. В даному розділі ви можете купити інструмент для кабелю – тобто, весь спектр пристосувань для всіляких монтажних робіт з оптичним волокном.

Першою операцією в роботі з оптичним кабелем є його різка. На цьому етапі можуть виникнути труднощі, пов’язані з броньовим захисним покривом і внутрішніми силовими елементами кабелю, виконаними з тонкої сталі або фольги. Оптичні патч-корди, призначені для роботи всередині приміщень, вони мають тонку і м’яку полімерну ізоляцію. Таким чином, інструмент для різання оптичного кабелю повинен бути здатний перерізати тонкий шар сталі – це можуть робити спеціальні бокорізи. А з полімерною ізоляцією цілком ефективно справляються кабельні різаки і стандартний інструмент для кабеля зшитого поліетилену. Але якщо в кабелі використовуються кевларові нитки, що додають йому міцність, то звичайні ножиці з ними не впораються. В цьому випадку знадобиться спеціальний інструмент – ножиці для кевлару.

Для видалення декількох шарів оболонки з оптоволоконного кабелю може бути використано кілька видів інструментів. Так, поздовжні прорізи в оболонці кабелю без шкоди для волокна здійснюються за допомогою злиттерів. Для поперечних зрізів використовуються стрипери, спеціальні ножі та універсальні інструменти, призначені для зачистки і обрізки. В якості додаткових аксесуарів доступні змінні леза для стрипперів.

Оптичний кабель обробляється для того, щоб згодом він закінчувався роз’ємним з’єднувачем, або для монтажу нероз’ємних з’єднувачів або зварювання. Під роз’ємними з’єднувачами маються на увазі, перш за все, коннектори різного типу (SC, LC, FC, ST; багатомодові і одномодові; симплексы, дуплекси і т. д.). Незважаючи на величезну різноманітність видів з’єднувачів, їх монтаж проводиться за кількома ключовими алгоритмами, з якими важливо бути знайомим при виборі інструментів. Монтаж оптоволокна – це робота дуже відповідальна, і якщо використовується неякісний інструмент для зняття ізоляції з кабелю, то це може обернутися некоректним функціонуванням вузлів зв’язку. Також велике значення мають і якісні витратні матеріали – серветки, розчинники, полірувальний папір і т. д.

Коли зовнішня оболонка кабелю видалена, настає надзвичайно відповідальний етап, а саме – видалення буферного покриття з волокна. Інструменти для цієї операції повинні бути дуже точними, оскільки будь-яка найменша деформація оптоволокна може призвести до повторення роботи. Інструменти даного виду зовні дуже схожі між собою, і візуально відрізнити пристосування для роботи з волокном різного діаметру неможливо. Тому необхідно уважно ознайомитися з їх характеристиками, виходячи з параметрів оброблюваного провідника.

Далі волокно вставляється в з’єднувач і фіксується в ньому за допомогою клею. Зі з’єднувача стирчить невеликий шматок оптичного волокна, який необхідно акуратно видалити. Для цього використовується спеціалізований інструмент для кабеля з алмазним або карбоновим наконечником. За допомогою даного інструменту для оптичного кабелю в точці виходу волокна з з’єднувача наноситься тонкий скол, після чого зайвий відрізок легко видаляється вручну.

Інструмент для монтажу кабелю можна купити окремо, ретельно підбираючи кожен елемент. Але часто є сенс звернути увагу на готові набори інструментів. Такі комплекти збираються на підставі самих затребуваних пристроїв серед покупців і часто здатні задовольнити основні потреби фахівців з монтажу волоконно-оптичних ліній зв’язку. Однак професійні монтажники все ж рідко обмежуються такими наборами і воліють підбирати інструментарій для роботи виходячи з власного досвіду і поточних потреб.