info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Чим оптичний кабель краще?

Система зв’язку за допомогою оптичного волокна набула широкого поширення в останні роки. З її допомогою здійснюється доступ до таких видів зв’язку:

 • Ethernet- і PON-з’єднання до мережі інтернет та передача мережевого сигналу;
 • телефонія;
 • аудіо- та відеосигнали телебачення.

І це не повний список сфер застосування волоконно-оптичного кабелю.

Що являє собою кабель ВОЛЗ

Кабель ВОЛЗ (волоконно-оптичних ліній зв’язку) — це дріт, який містить оптичні волокна або пучки волокон, вкриті оболонкою та розміщені всередині полімерної трубки з особливими властивостями. Само по собі оптоволокно — це найтонші нитки діаметром близько 125 мікронів, створені з модифікованих видів скла або полімерних матеріалів. Воно досить крихке саме по собі, тому конструкція кожної нитки оптичного волокна складається з серцевини-провідника та зовнішньої оболонки, що захищає її від пошкоджень. Крім цього, кабель, що містить оптоволокно, також володіє додатковими системами захисту.

Різновиди оптоволоконних кабелів

В першу чергу існує логічний поділ оптоволоконних кабелів на одномодові та багатомодові в залежності від товщини серцевини волокна. Вимірюється товщина модами — довжиною хвилі світла. В одномодових вона менше і може становити близько 8-10 мікрон (що якраз дорівнює одному моду), а в багатомодових досягає 50-60 мікрон (що, відповідно, і відображено в назві).

Ще одна важлива класифікація — конструктивні особливості кабелю

 • LT-кабель — це конструкція, в якій центральна частина зайнята силовим елементом, навколо якого вже розташовуються пучки оптичного волокна. Крім того, для забезпечення надійної фіксації та відсутності люфтів всередині кабелю, його порожнечі заповнюють спеціальними смолами або гелями з гідрофобним ефектом. В такому кабелі використовується зазвичай від 8 до 24 волокон.
 • UT-кабель — більш простий та легкий конструктив, в якому внутрішня порожнина дроту заповнена тільки волокнами. Кількість волокон в такому кабелі — від 4 до 12.
 • FTTH — найбільш тонкий та чутливий кабель з кількістю волокон від 1 до 4.

Виходячи з конструкції, стає цілком зрозуміло, що LT-кабелі, більш важкі та стійкі до факторів зовнішнього середовища, використовуються для прокладки зовнішніх комунікацій. А UT-кабелі добре показують себе при прокладці всередині приміщень.

Волоконний кабель: класифікація за сферою використання

Оптичний волоконний кабель — багатофункціональний тип проводу. За своїм призначенням його поділяють на види, які призначені для:

 • Прокладки та розводки всередині будівель;
 • Для каналізаційної прокладки (може бути броньованим чи ні);
 • Для підземного укладання;
 • Для підводного застосування;
 • Для прокладки по повітрю вздовж ліній електропередач.

Виходячи зі сфери застосування використовуються кабелі різної товщини, міцності та гнучкості.

Чим оптичний кабель краще за інші різновиди систем передачі даних

Найчастіше як основних конкурентів в сучасній прокладці комунікаційних мереж розглядають оптичний кабель та кабель типу «вита пара». Чим краще оптичний кабель:

 • Він забезпечує найвищу пропускну здатність сигналу. На даному етапі вона може досягати 10 Гб/с і більше.
 • Висока швидкість прийому та передачі сигналу.
 • Відсутність втрат сигналу: оптоволокно передає не електросигнали, а світлові.
 • Дальність передачі: в залежності від типу, оптоволоконні кабельні системи можуть здійснювати передачу на відстані від 550 метрів до 40 кілометрів.
 • Високий ступінь безпеки: сигнал в оптоволокні добре екранується від перехоплення.
 • Міцність кабелів: внаслідок того, що оптоволокно дуже крихке, захисту кабелів з нього приділяється чимало ресурсів, і в підсумку кабелі з пучками оптичного волокна показують високий ступінь резистентності до механічних пошкоджень, не бояться води, агресивних впливів середовища.
 • Тестування та виявлення пошкоджень в оптоволокні виконується дуже просто: в місці пошкодження кабель починає пропускати світлові пучки, що призводить до неробочого стану всю систему, яке легко відстежити.

Раніше основним недоліком оптоволоконних кабелів вважалася їх висока вартість. Але з розвитком сучасних технологій та їх здешевленням цей спосіб передачі даних стає доступним кожному. А переваги та простота прокладки цього типу кабелю роблять його оптимальним варіантом для більшої частини комунікаційних систем.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну