МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Блоки вентиляторів

За популярністю
товарів

Серверні шафи часто оснащуються перфорованими панелями, що забезпечують пасивне охолодження телекомунікаційного обладнання. Але такий вид природної вентиляції дає лише частковий ефект, і для повноцінної підтримки необхідного температурного режиму всередині корпусу необхідні спеціальні пристрої. Блок вентиляторів 19″ являє собою потужний інструмент для охолодження внутрішнього робочого простору монтажних шаф. З його допомогою досягається ефективне відведення тепла від нагріваються елементів і постійний приплив прохолодного повітря зовні.

Купити Блоки вентиляторів - фото

Особливості блоків вентиляторів

Відповідно, це дозволяє позначити основні функції, які виконує вентиляторний блок. В першу чергу, він охолоджує обладнання, для якого перегрів є надзвичайно небезпечним і може загрожувати швидким виходом з ладу. Другим завданням, яке виконують блоки вентиляторів, є відведення перегрітого повітря за межі телекомунікаційної шафи. І, нарешті, завдяки їм досягається сприятливий температурний режим і теплообмін, необхідний для ефективної роботи серверного обладнання.

Види

За конструктивними особливостями вентиляторні блоки діляться на два типи:

  1. Моделі, що відносяться до першої різновиди, являють собою вентилятори, призначені для установки в нижній і верхній частинах шаф.
  2. Другий вид – це вентиляторні полиці, для встановлення яких використовуються спеціальні горизонтальні рейки.

Вентиляторна полиця 19″ в основі конструкції має міцний металевий корпус з кріпленнями, який встановлюється горизонтально в серверна шафа. Всередині цього корпусу розміщуються вентилятори, кількість яких може становити від двох до шести штук. Для універсальності і зручності монтажу практично будь блок вентиляторів в шафу 19″ має висоту 1 юніт, що дозволяє йому гармонійно “вписати” у будь-яку телекомунікаційну шафу або стійку.

Блок вентиляторів 19″ 1U демонструє високу ефективність при розміщенні поблизу до стелі шафи.

У цьому випадку він забезпечує відмінну циркуляцію повітря, не дозволяючи високій температурі зберігатися усередині конструкції. Якщо ж доступна можливість для установки блоку тільки внизу, потік свіжого повітря буде меншим, але і його буде цілком достатньо для ефективної та безпечної роботи обладнання. Ідеальним же варіантом є установка двох горизонтальних блоків вентиляторів – по одному у верхній і нижній частині. Це дозволить налаштувати наскрізний повітряний потік через весь корпус шафи або ж стійки для його ідеального охолодження.

Горизонтальний блок вентиляторів – це відмінний варіант для тих випадків, коли принципово важливо економити простір всередині настінної або підлогової шафи.

Є можливість вибрати модель з двома, трьома, чотирма і шістьма вентиляторами. Також зустрічаються вентиляторні полиці, в які встановлено дев’ять кулерів.

Як і будь-яке електричне обладнання, підключене до електромережі, блоки вентиляторів схильні до ризику, пов’язаному зі стрибками і перепадами напруги. Щоб уникнути неприємних наслідків у вигляді поламаних кулерів використовуються плавкі запобіжники, що не дають пристроям вийти з ладу. Обов’язковим елементом якісних вентиляторних блоків є контури заземлення, що забезпечують безпечну експлуатацію обладнання.

На деяких моделях блоків вентиляторів встановлюється пристосування, що дозволяє задавати певний режим їх роботи для забезпечення необхідного температурного режиму для робочого простору всередині серверного шафи. Такий пристрій називається термостат, і зазвичай він підключається до корпусу блоку через шнур. Виносний терморегулятор для блоків вентиляторів може працювати при температурі від 0 до 60С.

Якщо блок вентиляторів для стійки 19 дюймів не оснащений термостатом, то такий регулятор можна придбати окремо і підключити до вентиляторної полиці в якості додаткової опції.

В даному розділі ви також зможете знайти запасні частини і елементи блоків вентиляторів – такі як порожні корпуси, а також перехідники, що дозволяють використовувати блоки в шафах різних стандартів.

Відеоогляд вентиляторних блоків