Місто
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

SSD диски

За популярністю
Показано товарів

Відмінності SSD від стандартних жорстких дисків

SSD вінчестер/диск є твердотільним накопичувачем, який відрізняється від стандартних жорстких дисків HDD за принципом роботи і характеристиками. Так, його конструкція схожа на флешку і містить у собі мікросхеми та керуючий контролер. 

Загалом, SSD може похвалитися низкою переваг над HDD-накопичувачем:

 • При його використанні не потрібна дефрагментація;
 • Він надійніший, оскільки його мікросхеми стійкіші до механічних навантажень і електромагнітного впливу;
 • Він безшумний, оскільки не містить у конструкції рухомих деталей;
 • Передає дані з вищою швидкістю (аж до завантаження операційної системи ПК за 10 сек, за оптимального налаштування);
 • Сучасними SSD дисками в середньому споживається менша кількість енергії, ніж класичними жорсткими дисками.

Виходячи з того, які вищевказані, можна зробити висновок, що твердотільні диски володіють важливими перевагами. Але, є одне "але" - у них обмеження в ресурсі циклів перезапису (конкретно доступну диску кількість циклів диктує тип плати пам'яті, що використовується, і тип інформації, яка записується).

Ціни на SSD диски

Те, у скільки обійдеться той чи інший твердотільний жорсткий диск, залежатиме від різних чинників: притаманних конкретній моделі технічних характеристик, бренду, ємності зберігання, типу підключення та інших особливостей. Серед факторів, що впливають на формування вартості SSD диска можна виділити такі:

 • Ємність: більший обсяг ємності SSD веде і до збільшення його вартості. Обумовлено це тим, що більш ємними дисками надається, відповідно, і більше простору під зберігання даних.
 • Інтерфейс підключення: різні інтерфейси, серед яких М.2, SАТА, РСIе NVMe та інші, мають і різні рівні продуктивності. Так, ССД диск, у якого вищі технічні характеристики, обходиться дорожче.
 • Швидкість читання/запису (передача даних): чим вона вища, тим і вища ціна твердотільного диска. Наприклад, вінчестер, у який впроваджено технологію PCIe NVMe, здатний надати і кращу продуктивність, як порівняти з іншими.
 • Наявність технологій і функцій: деякі твердотільні накопичувачі наділені додатковими технологіями: апаратним шифруванням, технологіями корекції багів, кешуванням даних та іншим функціоналом, наявність якого вплине на вартість.
 • Марка: на диски SSD, які були випущені відомими і надійними виробниками, зазвичай встановлюється і вища ціна, зважаючи на їхню перевірену надійність і якість. 
 • Технічні аспекти: до них відноситься те, в якій кількості є шари пам'яті NAND-чіпів (їх може бути до 100), якого типу пам'ять, яку використовує SSD (ТLС, МLС, QLС), які технології 3D NAND та інші характеристики. Усі вони мають вплив на продуктивність вінчестера і, як наслідок, на його кінцеву вартість.
 • Наявність гарантії та служби підтримки: тривалість гарантійних термінів і висока якість служби підтримки можуть підвищувати ціну на диск SSD для ноутбука і ПК.

Як вибрати SSD диск?

До того як купити SSD рекомендуємо визначити кінцеві цілі його майбутнього використання вами. Першорядну важливість у виборі відіграє визначення необхідного користувачеві обсягу інформації та інтерфейсу, оскільки новий SSD-диск повинен обов'язково поєднуватися з уже наявним пристроєм. Окремі ситуації можуть вимагати інвестування в дорожчий пристрій. Але коли ПК або лептоп, яким ви володієте, вже багато років перебуває в користуванні або ж не є флагманською моделлю (найпотужнішою та найфункціональнішою у виробника), тоді варто зупинитися на купівлі 120-240 гігабайтного SSD-диска з SATA-інтерфейсом. Такий вінчестер стане найкращим рішенням і при підборі носія для ОС.

Якщо ви належите до числа геймерів або постійно працюєте з великими файлами (наприклад, при відеомонтажі), варто придбати твердотільний накопичувач, у якого PCIe-підключення, оскільки про цей інтерфейс добре відгукуються користувачі. Але такий SSD для ноутбука не підійде - вони не сумісні. Він скоріше підійде стаціонарному комп'ютеру і серверу.

Якщо ж ви в пошуках SSD для домашнього комп'ютера, вам можна придбати практично будь-яку модель, з огляду лише на бажану ціну на неї і доступні інтерфейси. Найефективніше, перед купівлею SSD диска, буде вивчення документації до вашого лептопа або комп'ютера і визначення вже наявних у нього типів підключення і вільних роз'ємів.

Крім таких узагальнених порад щодо вибору SSD-вінчестера, рекомендуємо також орієнтуватися на такі ключові фактори, що допоможе вам у підборі оптимального варіанту накопичувача під ваші потреби. Основними критеріями, які варто було б враховувати, є такі:

 • Об'єм пам'яті SSD: визначтеся з об'ємом даних, які зберігатимуться на диску, і зупиніться на тому накопичувачі, ємності якого буде достатньо для ваших потреб. Водночас не варто переплачувати за надлишковий обсяг, якщо він, швидше за все, вам не знадобиться.
 • Тип підключення: твердотільний SSD оснащується різними інтерфейсами, з яких PCIe NVMe і M. 2 здатні надати більш високошвидкісну передачу в порівнянні зі звичним SATA-інтерфейсом. Але при цьому вашою системою повинен підтримуватися відповідний SSD диску тип підключення.
 • Пропускна спроможність (читання/запис): для забезпечення максимальної швидкодії, слід підбирати ССД серед продуктивніших моделей, наприклад NVMe, які "спритніші" за SATA вінчестери.
 • Експлуатаційний термін: звузити коло пошуку допоможе також параметр TBW, що свідчить про терабайти загального об'ємного запису. Він відображає ту ємність даних, до якої доступне ведення запису на вінчестер перед можливим виникненням проблем - ознак зносу і погіршень у продуктивності. 

Також зручним буде підбір декількох варіантів твердотільного диска за відгуками користувачів, їхнє подальше порівняння за характеристиками та врахування того, які має переваги SSD тієї чи іншої моделі. 

Купити SSD диск для комп'ютера і ноутбука в Києві

Широкий вибір мережевих електротоварів і комплектуючих в EServer дозволяє нашим клієнтам купити ССД диск, який виправдає всі ваші вимоги. Всі накопичувачі, які ми реалізуємо будуть надійно вам служити, оскільки пройшли необхідну перевірку і сертифікацію якості від своїх виробників. Тут доступні моделі накопичувачів від таких марок як Transcend, Samsung, Kingston, Apacer і безлічі інших, що спеціалізуються на розробці та випуску різних компонентів для ПК.

У нас ви можете купити SSD зовнішнього і внутрішнього типу, в різному форм-факторі виконання, з об'ємом від 120 Гб до 7.68 ТБ, а також з безліччю варіацій інтерфейсом підключення, швидкостей читання і швидкостей запису.