МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Розетки RJ-45, RJ-12, накладні

За популярністю
товарів
Розетка зовнішня FutureCom 75х65мм
Розетка зовнішня FutureCom 75х65мм 256_256.jpg
Тимчасово немає
297 грн

Розетка RJ являє собою спеціальний пристрій, за допомогою якого користувачі комп’ютерної або телефонної техніки здійснюють підключення до відповідної мережі. Для підключення використовуються патч-корди з відповідними роз’ємами.

 
Купити Розетки RJ-45, RJ-12, накладні - фото
 
 

Особливості накладних розеток

Телефонна RJ-12 і комп’ютерна RJ-45 розетка оснащуються гніздами з певними комбінаціями контактів. Так, в комп’ютерних розетках є 8 контактів, причому в обміні даними задіяні всі з них. Розетки для телефонних мереж оснащуються 6 активними контактами. Для роботи аналогового телефону необхідна лише одна пара провідників, тому в домашніх мережах використовуються більш економні рішення стандарту RJ-12 або розетка телефонна RJ-11. В офісних приміщеннях можуть бути встановлені розетки c гніздами стандарту RJ-45 через їх універсальність. Наприклад, до порту, що використовується переважно для підключення комп’ютера, у будь-який момент можна підключити той же телефон, мережевий принтер або інший пристрій.

Розетка RJ-45 накладна являє собою пластиковий корпус, який прикріплюється до стіни або іншої підходящої для цього вертикальної поверхні. На відміну від внутрішніх розеток, що вбудовуються в стіни, зовнішня телефонна і комп’ютерна розетка RJ-45 призначена для накладного монтажу. Даний вид кріплення актуальний в тих випадках, коли відсутня можливість розмістити підрозетник всередині стінки. У таких приміщеннях кабелі прокладаються також із зовнішнього боку стін. Для цього використовуються спеціальні короби, прокладені, як правило, уздовж плінтусів.

Деякі виробники коробів пропонують покупцям спеціальні аксесуари, що дозволяють розміщувати зовнішні розетки прямо в корпуси коробів.

Технічні характеристики

В даному розділі інтернет-магазину EServer доступні різні варіанти накладних розеток. Перш за все, в каталозі доступна:

  • розетка телефонна RJ-12,
  • комп’ютерна RJ-45.
 

Ще один важливий параметр – це кількість портів, вбудованих в розетку. Розетка RJ-12 оснащується, як правило, одним або двома портами. Відчутно відрізняється в цьому плані розетка RJ-45, купити яку можна в різних варіантах за кількістю гнізд. Так, доступні моделі з одним і двома портами, а також бокси, в які можна встановити 6, 8 або 12 модулів Кейстоун.

В офісних мережах найбільшою популярністю користуються двопортові розетки стандарту RJ-45. Часто до одного з портів підключається комп’ютерне обладнання, а до другого – телефон. Іноді встановлюються розетки з двома портами, хоча постійно використовується тільки один з них – другий передбачається як запасний. Однак практика показує, що в більшості випадків другий порт подовгу залишається незайнятим, заповнюється пилом і втрачає здатність якісно передавати сигнал.

Розетки з великою кількістю портів застосовуються для специфічних ситуацій, коли пдключені пристрої знаходяться поблизу один від одного, і немає необхідності монтувати додаткові розетки окремо.

Тип модуля

Ще один параметр, за яким розрізняються розетки – це тип модуля, який буває вбудованим або змінним. Головна перевага моделей з вбудованими модулями – їх низька ціна. Але слід враховувати, що при виникненні несправностей в таких модулях заміні підлягає весь розетковий корпус. Крім того, такі розетки не дають можливості комбінувати модулі одного виробника з корпусом іншого.

Така необхідність може виникнути, наприклад, коли марка модуля повинна відповідати вимогам системи, а дизайн комп’ютерної розетки повинен бути візуально узгоджений з дизайном електричних розеток. Тому більш універсальним варіантом є розетки зі змінними модулями.

Екранування та категорія

Комп’ютерні розетки діляться на екрановані і не екрановані, що позначається як FTP і UTP відповідно. Екранування застосовується для захисту сигналу від впливу сторонніх електромагнітних перешкод і являє собою тонку металеву оболонку на модулі.

У каталозі представлені розетки 3, 5е і 6 категорій – це характеристика, що позначає діапазон пропуску частот і швидкість передачі даних. Так, якщо в характеристиках зазначено, що розетка UTP RJ-45 cat 5е, це буде означати, що мова йде про неекранованої комп’ютерної розетки категорії 5е – універсальному варіанті для сучасної мережі.