МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Інструмент для зачистки та обрізки

За популярністю
товарів

Інструмент для очищення дротів від зовнішньої оболонки являє собою пристрій, який використовується для підготовки кабелю до опресування. Виробники випускають моделі, які можуть оснащуватися різними функціональними можливостями, відрізнятися принципом дії.

 
Купити Інструмент для зачистки та обрізки - фото
 

Особливості зачищувальних інструментів

Як вже було сказано вище, інструмент для зачистки дротів використовується, щоб зняти зовнішню ізоляцію з кабелю. Слід згадати, що до певного типу дроту потрібен певний стрипер — для оптичного або коаксіального кабелю, витої пари. У цієї ж категорії представлені варіанти, призначені для зняття ізоляції з витого дроту для телефонних й інтернет-мереж.

Моделі для роботи з витою парою, представлені в асортименті, характеризуються зручністю використання, високою якістю збірки та функціональністю. Вибору користувачів надаються варіанти, які відрізняються сумісністю з кабелями різної товщини. Це дозволяє підібрати оптимальну модель для дротів, з якими доводиться працювати найчастіше.

Стрипер для витої пари — це інструмент, який забезпечує комфортну, швидку та безпечну обробку кабелю. На відміну від звичайного ножа, таке пристосування виключає ризик пошкодження дроту під час зняття оболонки. Річ в тому, що використання навіть самого гострого та зручного ножа може призвести до випадкового перерізання провідників: один невірний рух — і кабель зіпсований. Зі стрипером же такого не станеться. Та й руки майстер не поріже, і не втомиться.

Які бувають інструменти для зачистки кабелю?

Найпростіше пристосування, яке призначене для видалення ізоляції — це модель для роботи з неекранованою витою парою. Такий інструмент, як і більшість інших стриперів, оснащується отвором, куди вставляється дріт. З одного боку такого отвору знаходиться невелике і дуже гостре лезо. Саме з його допомогою видаляється ізоляція з витого дроту.

Примітка: стрипери, призначені для роботи з екранованими витими кабелями, оснащені більш широкими отворами. Це логічно, оскільки кабелі з захисними екранами — більш товсті, ніж неекрановані проводи.

Ви можете купити інструмент для зняття ізоляції з додатковими функціями. Так, існують моделі з лезом не тільки для зачистки, а й для обрізки дроту. Крім того, вибору надаються варіанти зі знімними лезами. Це продовжує термін служби інструменту, оскільки якщо ніж стрипера затупиться, його завжди можна замінити.

Також в асортименті представлені моделі з регулюванням глибини різання. Їх можна використовувати для обробки кабелів різної товщини. Це зручно, якщо ви працюєте і з екранованими, і з неекранованими витими дротами. Всього-то потрібно перед зачисткою виставити актуальну глибину.

В наявності є інструменти, які оснащені парою зручних ручок і губок з лунками різних розмірів. Подібна модель також служить для роботи з кабелями різних типів. Так, поруч з кожною лункою є маркування, що вказує на діаметр витої пари. Принцип роботи такої моделі дещо інший, ніж у стриперів, які були описані раніше.

Як користуватися стрипером?

Принцип дії більшості стриперів, досить простий. Всього-то потрібно відміряти кілька сантиметрів з кінця дроту, протягнути кабель в отвір на стрипері. При цьому дріт злегка затискається в інструменті.

Примітка: при роботі інструментом з регулюванням глибини різу, потрібно попередньо задати відповідну для вашого кабелю глибину.

Потім стрипер для зачистки кабелю необхідно повернути навколо витої пари. Як правило, зробити це потрібно всього один раз. І все: ніж прорізає всю зовнішню ізоляцію поперек, при цьому провідники не зачіпає. А далі залишається лише зняти інструмент, а ту частину ізоляції, яку користувач обрізав за допомогою стрипера, прибрати пальцями. Тепер кабель готовий для подальшої обробки.

Що стосується моделі з ручками та лунками, то тут слід діяти трохи по-іншому. Втім, все досить просто: кабель необхідно вставити в лунку, діаметр якої відповідає товщині дроту. Потім слід стиснути ручки, щоб обрізати ізоляцію. Далі, щоб видалити обрізану оболонку, потрібно просто потягнути кабель.

Вибрати слушний стрипер нескладно. Потрібно лише орієнтуватися на тип витої пари, а саме — її діаметр. Для роботи з різними видами витих кабелів, підійдуть моделі з лунками або ж функцією регулювання глибини.