Інструмент для зачистки та обрізки

Показано всі 4 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 4 результати
Тип обладнання
Підбір за ціною
Виробник

Інструмент зачистки обрізки проводів може мати різний функціонал, і асортимент таких пристроїв може бути досить широким. Подібні пристосування використовуються для зняття ізоляції з кабелів різного типу – в залежності від призначення вони дозволяють працювати з мережевим кабелем вита пара, оптичним, коаксіальним, електричним кабелем і т. д. Таким чином, остаточний вибір завжди повинен залежати від специфіки сфери діяльності фахівця, його професіоналізму і типів кабелів, з якими він працює.

На сьогоднішній день інструмент для зачистки і обрізки представлений величезною кількістю різноманітних пристроїв, серед яких будь-який майстер знайде відповідний для його роботи варіант. Але, вибираючи інструмент для зачистки проводів, необхідно вивчити доступні варіанти на предмет їх функціональності, зручності, надійності. При цьому важливо враховувати призначення пристосування і сферу його подальшої експлуатації – якщо ці два фактори співпадають, то інструмент, напевно, принесе масу користі в роботі.

Інструмент для зачистки кабелю називають також стриппером. Люди, далекі від регулярної роботи з кабелями, можуть здивуватися, що для зняття ізоляції може знадобитися окремий інструмент. Адже з цим відмінно справляється ніж! Але практика підтверджує, що ніж – навіть самий зручний і добре заточений – далеко не кращий спосіб знімати ізоляцію з кабелів. В першу чергу, тому що так навіть невелика похибка може призвести до пошкодження або перерізання жил провідників або травм рук. Крім того, звичайний ніж в ролі знаряддя для зняття ізоляції призводить до швидкого стомлення рук. Спеціалізований інструмент для зачистки ізоляції забезпечує зручність, швидкість і безпеку обробки кабелів. І якщо ви проводите монтажні роботи, наприклад, з крученою парою, регулярно або часто маєте справу з кабелями в силу особливостей професії, вам просто необхідно придбати інструмент для зняття ізоляції.

Найпростіший стриппер призначений для видалення ізоляції з не екранованої крученої пари. Принцип роботи більшості стриперів надзвичайно простий. З краю кабелю відміряється кілька сантиметрів, і цей край просовується в спеціальний отвір в стриппері. З одного боку цього отвору встановлений маленький ніж. Кабель злегка затискається в отворі, і інструмент прокручується навколо нього (зазвичай достатньо одного обороту) – так ніж прорізає всю поперечну довжину зовнішньої ізоляції, не зачіпаючи при цьому провідників. Після цього стрипер знімається, і відрізок ізоляції видаляється з кабелю.

Великою популярністю користується модель HT-S501A. Цей інструмент для зачистки та обрізки витої пари має кілька переваг, серед яких простота і зручність в користуванні, а також можливість не тільки видаляти ізоляцію, але й обрізати кабель. Всі леза на цій моделі знімні, при необхідності їх можна змінювати або просто прибрати. За допомогою спеціального гвинта в корпусі можна регулювати глибину різання для роботи з різними типами кабелів без ризику пошкодження провідників. При підготовці крученої пари до обтискання за допомогою конекторів даний стриппер можна використовувати також як інструмент для обрізки кабелю.
Ще один популярний тип стриппера являє собою інструмент з двома рукоятками і двома губками. На губках вирізані лунки різних розмірів – у кожного поглиблення написано, для якого діаметра кабелю воно підходить. Таким чином, кабель вставляється в лунку відповідного діаметру, рукоятки стискаються, і при зведенні губок відбувається обрізання ізоляції. Щоб видалити її, досить просто потягнути кабель – обрізаний шматок ізоляції легко зніметься.

Інструмент для зачистки та обрізки
Таким чином, інструмент для зачистки та обрізки кабелю може бути представлений з різними пристосуваннями. Основний параметр їх відмінності – це тип кабелю, для якого вони призначені. Стрипери для зняття ізоляції і обрізки крученої пари, оптоволоконного, коаксіального та інших видів кабелів матимуть суттєві відмінності, пов’язані з товщиною, структурою і матеріалом зовнішньої ізоляції, що покриває провідники.