Роутери (маршрутизатори)

Показано 1–48 з 320 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 320 результати
Кількість розеток RJ-11/12
Тип маршрутизатора
Частота роботи Wi-Fi
Макс. швидкість Wi-Fi
Кількість портів RJ45
Кількість SFP портів
Кількість PoE портів
Порти
Додатково
Підбір за ціною
Виробник

Маршрутизатори (роутери) являють собою мережеві пристрої. Призначення маршрутизаторів полягає в створенні локальних мереж з девайсів, які до них підключені, а також забезпечення цим пристроям доступу до інтернету.

Особливості роутерів

роутери

Без додаткових команд маршрутизатор може пересилати пакети з інформацією у вигляді різних файлів або ж інтернету між комп’ютерами, які до нього підключені.

Сам по собі роутер є чимось на зразок комп’ютера, тільки з іншими функціями. Так, маршрутизатор складається з процесора, оперативної та постійної пам’яті, контролера. Вся ця апаратна начинка укладена в компактний корпус, оснащений антеною або антенами. Вони можуть бути вбудовані всередину, а можуть розміщуватися зовні.

Види маршрутизаторів

Роутери можуть відрізнятися один від одного типом з’єднання з інтернетом. Так, існують такі варіанти маршрутизаторів:

 • Дротові — пристрій цього типу являє собою роутер без wi-fi, тобто підключення до мережі здійснюється тільки по кабелю.
 • Бездротові — це ті пристрої, які найчастіше мають на увазі, кажучи про роутери. Бездротовий маршрутизатор здатний забезпечити зв’язок з інтернетом не тільки по кабелю, а й мережею Wi-Fi.

Відразу скажемо, що бездротові маршрутизатори після підключення до інтернету по кабелю вимагають подальшого налаштування вай-фай. Як налаштувати роутер, залежить від виробника. Але в цілому алгоритм дій такий:

 1. Ввести ай пі адресу роутера в пошуковик і прописати логін, і пароль. Ці дані є в паспорті девайса або на нижній кришці його корпусу.
 2. Вибрати в меню маршрутизатора розділ зі швидкими налаштуваннями.
 3. Відзначити галочкою динамічний IP (дані, отримані від провайдера, будуть введені автоматично).
 4. В поле SSID вписати назву мережі вай-фай.
 5. У розділі під назвою Wireless Security треба вказати тип шифрування. Кращий варіант — WPA-PSK/WPA2-PSK.
 6. У рядок PSK Password вписати восьмизначний пароль від вашої бездротової мережі, яку буде роздавати роутер.

І все. Можна підтверджувати зміни та користуватися бездротовою мережею.

Чим бездротовий роутер відрізняється від комутатора та модему?

Нерідко маршрутизатори плутають зі свитчем. Однак це абсолютно різні пристрої. Комутатор забезпечує створення локальної мережі для комп’ютерів, які до нього підключені. При цьому IP адреса у них буде однаковою. Wi-fi роутер же дозволяє створювати кілька мереж з різними ай пі адресами.

Що стосується відмінностей маршрутизаторів від модемів, то тут вся справа в різних функціональних можливостях: у роутерів їх більше, оскільки вони здатні працювати з декількома клієнтами, мають IP-адреси.

Як вибирати роутер?

Щоб купити роутер, який підійде вашій мережі, необхідно враховувати кілька важливих моментів.

Порти роутера

Для початку слід розібратися з типом WAN-порту роутера. Він відповідає за метод з’єднання маршрутизатора з інтернетом. Зазвичай це порти для Ethernet кабелю з конектором RJ-45. Але бувають і виключення — порти RJ11 для підключення за телефонним витим кабелем, SFP порти для оптоволокна.

Рекомендація: зручні роутери з USB портами. За допомогою такого інтерфейсу можна роздавати інтернет з 4G модему, а також підключати зовнішній жорсткий диск або ж принтер для віддаленого управління ними.

Також важлива кількість LAN-портів роутера. Від цього залежить, скільки комп’ютерів ви можете підключити до одного маршрутизатора по кабелю. Не менше значення має і швидкість, яку підтримують ці роз’єми. Так, можна купити wi-fi роутер з показниками швидкості портів:

 • до 300 Мбіт/сек — підійде для невибагливого домашнього використання, наприклад, інтернет-серфінгу;
 • від 1 Гбіт/сек — підійде для дому та офісу, дозволяє переглядати потокове відео у високій роздільній здатності, витримує велике навантаження.

Стандарт вай-фай і частотний діапазон

Стандартів wi-fi, багато. Вони відображають максимальну швидкість бездротової передачі даних, на яку може бути здатний той чи інший wi-fi роутер. У таблиці ми розглянемо три найбільш популярних.

Стандарт Максимальна швидкість
802.11.n 600 Мбіт/сек
802.11. ас (вай-фай 5) 6,77 Гбіт/сек
802.11.ах (wi-fi 6) 9,6 Гбіт/сек

Зверніть увагу! Зазначені в таблиці показники швидкості — це швидкість передачі даних в ідеальних умовах: без фізичних і радіочастотних перешкод. На ділі у роутера швидкість нижче.

Тепер про частотний діапазон. Маршрутизатор може підтримувати один з двох діапазонів: 2,4 і 5 ГГц або ж обидва з них. Також існують тридіапазонні роутери — 2,4/5/5 ГГц. Це впливає як на швидкість передачі інформації через бездротову мережу, так і на стабільність сигналу.

Отже, у частоти 2,4 ГГц всього три канали, які не перекриваються іншими. Внаслідок цього мережа на такій частоті завантажена, що веде до зниження якості сигналу, якщо користувачів багато. Однак плюси теж є. Серед них — стійкість сигналу до різних перешкод фізичного характеру — меблів, стін, а також сумісність з більшістю клієнтських девайсів: смартфонами, планшетами, комп’ютерами.

Частота в 5 ГГц не така завантажена, оскільки у неї аж 11-19 вільних каналів (кількість залежить від країни). З цієї причини її перевагою перед 2,4 ГГц є краща якість сигналу та його стабільність. Крім того, існує ще один плюс — стійкість до радіочастотних перешкод. Без мінусів теж не обійшлося: вона сумісна з меншою кількістю клієнтських пристроїв, має меншу стійкість до фізичних перешкод.

Антени

Як ми вже згадували на початку, wi-fi роутер може оснащуватися вбудованими та зовнішніми антенами. Другий варіант може бути зручніше, бо антени можна направляти таким чином, щоб сигнал поширювався в більш далекі від маршрутизатора приміщення. Однак кількість і тип антен — ще не все, що треба враховувати при покупці роутера. Важливий і коефіцієнт їх посилення. Він вимірюється в dBi та вказує на потужність кожної антени. І чим більше цей показник, тим сильніше сигнал.

Порада: добре б вибрати маршрутизатор, антени якого підтримують MIMO. Ця технологія дозволяє відразу декільком антенам брати участь в передачі даних по 1 каналу, що підвищує якість сигналу.

Додаткові можливості маршрутизатора:

 • Функція призначення швидкості портам/комп’ютерам — дозволяє налаштувати на маршрутизаторі швидкість в залежності від потреб. Це стане в нагоді для оптимізації ресурсів мережі.
 • Наявність фаєрвола — забезпечує високу безпеку мережі: сторонні не зможуть підключитися до роутера без відома адміністратора.
 • VPN — для захисту даних і віддаленого управління мережею.
 • Батьківський контроль — для блокування небажаних сайтів.

Роутери – часті запитання

? Що потрібно знати перед покупкою?

Ми рекомендуємо докладні інструкції по захисту Вашої бездротової мережі, а також способи посилення WI-FI сигналу.

? Що необхідно придбати для роутера?

Для розширення зони WI-FI відмінно підійдуть точки доступу.
Хоч в комплекті майже завжди можа знайти все для швидкого підключення та налаштування, а патч корд може бути невідповідної довжини, зверніть увагу!

? Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.