Процесори

Показано всі 16 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 16 результати
Процесор (тип socket)
Покоління Intel
Процесор (к-сть ядер)
Процесор (частота)
Інтегрована графіка
Підбір за ціною
Виробник

Серверні процесори являють собою досить великий ряд пристроїв, що визначають продуктивність серверів. В залежності від рівня процесора – сервер, здатний обробляти більшу, або меншу кількість даних.

Основна маса доступних на сучасному ринку процесорів для серверів розроблена двома гігантами IT – Intel і AMD. Серверні процесори AMD – це якісні продукти, які повністю виправдовують свою ціну. Однак модельний ряд Intel значно ширший, і в більшості серверів успішно використовуються процесори Intel Xeon. Xeon – це лінійка серверних процесорів, яка вже протягом майже 20 років забезпечує високопродуктивні системи якісними процесорами, розрахованими на рішення самих складних задач.

Процесори Xeon, характеристики яких істотно відрізняються від характеристик звичайних процесорів для ПК, дозволяють визначити основні відмінності між клієнтськими і серверними рішеннями. Незважаючи на схожість виконуваних завдань, процесори для персональних комп’ютерів мають особливу архітектуру, яка спрощує їх розгін і підвищення продуктивності.

Процесор Xeon, а також будь-який інший серверний процесор, повинен бути, перш за все, надзвичайно надійним. Розгін процесора Xeon часто не дає істотних результатів і не виправдовує зусиль. “Рідної” продуктивності таких потужних пристроїв зазвичай цілком достатньо для стабільної роботи системи. Процесори даного типу проходять тести підвищеними навантаженнями в умовах великих перепадів температур. Вони здатні обробляти величезні масиви даних завдяки роботі на високих частотах. Крім того, процесор Intel Xeon відрізняє підвищена стабільність в роботі, що самим благотворним чином відбивається на продуктивності всієї системи. І якщо в сервері встановлено два процесора, то в критичних ситуаціях вони можуть врятувати систему від небажаного перезавантаження або повного виключення.

Деякі користувачі застосовують серверні процесори для ігор. В результаті потужність процесорів виявляється занадто великою, і їх потенціал реалізується мінімально. Тому купувати процесор такого рівня виключно для комп’ютерних ігор часто просто нерентабельно.

Ще однією особливістю процесорів для сервера є наявність системи ECC, покликана виявляти і коригувати помилки, які можуть стати причиною зниження швидкості і стабільності роботи самого процесу і сервера.

Характеристики процесорів Intel Xeon залежать від того, до якої серії відноситься дана модель. На ринку представлено кілька серій процесорів. Найбільш простими з них є процесори Xeon E3. Сервер E3 може використовуватися в якості системи початкового рівня на базі процесора даної серії також створюються робочі станції для підприємств малого і середнього рівня.

Процесори Xeon E5 є найпоширенішою серією процесорів для серверів в даній лінійці. Процесор Intel Xeon E5 – це оптимальне рішення для передових центрів обробки даних. Побудований на базі цього процесора сервер Е5 успішно справляється з робочими навантаженнями різного рівня у великих ЦОД і в “хмарах”.

Якщо вас цікавить створення потужного сервера, кластерної системи або центру обробки даних з підвищеною продуктивністю, то кращим рішенням стане купити серверний процесор Intel Xeon E7. Процесор Хеоn V3 серії E7 розрахований на роботу в чотирьох – і восьмисокетних системах. Сервер E7 вважається одним з варіантів для створення високоефективних багатопроцесорних систем.

У число основних характеристик серверних процесорів незмінно входить кількість ядер. Протягом довгого часу стандарт був єдиний – одне ядро на процесор. Це ядро здійснювало обробку всіх даних, що надходили, що ставало причиною перевантажень процесора, зависань і помилок в роботі системи. Однак останні роки відзначені тим, що одноядерні процесори в серверах зустрічаються вкрай рідко, і це найчастіше сервери домашні. В серверах, які обслуговують навіть невеликі локальні мережі, використовуються дво – або чотирьохядерні процесори (наприклад, серверний процесор HP Xeon E5620 DL180G6 Kit), а в системах промислового рівня кількість ядер може досягати 12 і більше.

На продуктивність серверного процесора впливає також розмір кешу швидкої пам’яті, в якій тимчасово зберігаються дані. Чим більше таких даних здатний зберігати кеш процесора, тим швидше працює сервер в цілому. Відповідно, для більшої продуктивності системи необхідно вибирати процесор з великим об’ємом кеш-пам’яті.

Обов’язковою вимогою при виборі серверного процесора є перевірка його сумісності з материнською платою. За це відповідають сокети – свого роду посередники між процесором і материнкою. Якщо вони не співпадуть – процесор доведеться міняти, тому спочатку варто перевірити цей параметр.