МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Серверні процесори

За популярністю
товарів
Процеcор HP Enterprise E5-2609v3 DL160 Gen9 Kit
Процеcор HP Enterprise E5-2609v3 DL160 Gen9 Kit 256_256.jpg
Тимчасово немає
13960 грн

Серверні процесори розраховані на обробку великої кількості даних, тому забезпечують високий рівень продуктивності системи.

Особливості серверних процесорів

 

В основному ЦП для сервера представлені розробками двох компаній — Intel й AMD. І серверні процесори AMD, і моделі компанії Інтел являють собою якісні пристрої, розраховані на виконання конкретних завдань. У нашому випадку — це обробка даних сервера. Варто відзначити, серверний процесор AMD, хоч і не менш якісний варіант, ніж ЦП від Інтел, все ж представлений меншою кількістю моделей. Здебільшого в сервери купують процесори від компанії Intel, вибираючи оптимальний варіант серед пристроїв лінійки Xeon.

Чим відрізняються ЦП для сервера та для ПК?

Серверні процесори xeon відрізняються від звичайних ЦП, призначених для класичних комп'ютерів, архітектурою та рівнем надійності. Так, на відміну від класичних ігрових процесорів, які можна розігнати й підвищити продуктивність, розганяти серверний ЦП ні до чого. Річ у тому, що він і так максимально потужний, і його продуктивності достатньо для стабільної роботи системи. Це, звичайно, в тому випадку, якщо процесор підібраний правильно.

Кожен процесор для сервера проходить тестування в умовах підвищених навантажень і навіть сильних температурних перепадів. Серверні ЦП працюють на досить високих частотах, є завжди багатоядерними. Це забезпечує можливість обробки великих масивів даних. Також пристрої характеризуються стабільною роботою.

Примітка: якщо в сервері стоїть два процесори, то при форс-мажорі це може врятувати систему від виключення або небажаного перезавантаження.

Ще одна фішка серверних процесорів — це система ECC. З її допомогою реалізується можливість виявити та скоригувати помилки, які викликають падіння швидкості та порушують стабільність роботи.

Як вибрати серверний процесор: технічні параметри

Якщо говорити про процесори, випущені Intel, то вибору користувачів надаються моделі певних серій. Кожна з них розроблена під конкретні завдання.

Так, для систем початкового рівня, створення робочих станцій, а також малих і середніх підприємств підійдуть центральні процесори серії E3. Пристрої Xeon E5 являють собою оптимальний варіант для досить високих навантажень. Такі процесори вибирають для великих центрів обробки даних, а також хмарних систем. Ці моделі користуються найбільшою популярністю.

Для серверів підвищеної потужності, створення кластерної системи або суперпродуктивного центру обробки даних можна купити процесор Xeon E7. Моделі цього типу розраховані на функціонування в системах мінімум з чотирма сокетами.

На продуктивність системи впливають й інші характеристики процесорів.

Кількість ядер і тактова частота

Вибору надаються моделі, які містять від 6 до 14 ядер. Самий мінімум потрібен для простих серверів, які не працюють зі складними завданнями. Такий варіант підійде для невеликої локальної мережі. Для підприємства середнього рівня потрібен потужніший процесор — з 8 ядрами наприклад. А ось для систем промислового масштабу слід вибирати варіант, що містить 12-14 ядер.

Має значення й тактова частота. Вона впливає на швидкість роботи центрального процесорного пристрою, а відповідно й на продуктивність сервера. В асортименті представлені моделі з показником від 1,9 ГГц до 3,2 ГГц. Що краще купити, залежить від особливостей і вимог вашої мережі.

Об'єм кешу

Цей параметр також впливає на продуктивність роботи. Кеш являє собою так звану швидку пам'ять. Вона необхідна для тимчасового зберігання даних. Чим більше об'єм кеш-пам'яті, тим більше інформації здатний «запам'ятовувати» процесор. А це безпосередньо впливає на швидкість роботи сервера.

Зверніть увагу! При виборі серверного процесора перевірте їхню сумісність з материнською платою. Тут варто враховувати сокет. У процесора він повинен бути таким же, як у материнки. В іншому випадку вставити ЦП в системну плату не вийде.

Процесор в сервер вибирають з урахуванням особливостей своєї мережі й основних технічних характеристик пристроїв. Якщо потрібна допомога з вибором, звертайтеся до наших консультантів. Вони підберуть вам оптимальну модель під ваші завдання.