Сигнальний кабель

Показано всі 29 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 29 результати
Тип кабелю
Оболонка кабелю
В упаковці
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Сигнальний кабель — це коаксіальний дріт, який призначений для систем безпеки. Такий кабель використовують для:

  • охоронної сигналізації;
  • системи відеонагляду;
  • кнопки оповіщення;
  • відеопанелей, домофонів, комутаторів зв’язку;
  • телефонних станцій і кол-центрів;
  • датчиків вимірювальних приладів.

Сигнальний кабель: види й особливості

сигнальний кабель

Кабель для сигналізації — це завжди багатожильний дріт, який складається зі струмопровідних жил. Жили можуть бути зроблені з міді, алюмінію або бути біметалевими — виготовленими з обмідненого алюмінію. Відзначимо, що перший варіант характеризується більшою стійкістю до вигинів, тому його добре брати для внутрішньої прокладки. Другий варіант характеризується підвищеною міцністю на розрив, що робить його більш відповідним для магістральних мереж.

Усередині дроту може розташовуватися захисний екран, що нівелює перешкоди, а також бронь.

Екранований кабель сигнальний багатожильний варто купити для систем відеоспостереження, а також комп’ютерної техніки, зосередженої поблизу від джерел електромагнітного випромінювання — різної побутової техніки, електроніки. Екран сигнального проводу зазвичай робиться з алюмінієвої фольги, доповненої полімерним покриттям. Екрановані кабелі такого типу працюють на більш далеких дистанціях, ніж моделі без екрана.

Залежно від особливостей конструкції, сигнальний кабель може мати різні технічні властивості. Однак існують параметри, які об’єднують практично всі такі моделі.

Загальні характеристики
Діапазон допустимих робочих температур варіюється в межах від -45 до +55 градусів
Термін експлуатації становить мінімум 10 років
Показник допустимої вологості навколишнього середовища дорівнює 90% максимум

Також важливо відзначити, що хороший кабель для сигналізації, зокрема пожежної — це вогнестійкість моделі. Вона повинна зберігати свої робочі характеристики протягом часу, якого вистачить для евакуації людей при пожежі. Це приблизно 180 хвилин. Крім того, дріт повинен мати підвищену міцність, оскільки умови експлуатації подібних моделей можуть бути досить агресивними.

Трохи підсумуємо момент з параметрами вибору. Отже, щоб купити сигнальний кабель, який підійде для ваших цілей, звертайте увагу на наступні характеристики дроту:

  • Опір — чим він вище, тим слабкіше передача сигналу на кілометр. Найбільшого поширення набули моделі з показником 75 Ом, а також варіанти з опором в 50 Ом.
  • Матеріал провідників — як ми вже говорили, мідь гнучкіше алюмінію та біметалу, краще проводить сигнал. Однак біметалеві й алюмінієві моделі мають більшу стійкість на розрив.
  • Площа перетину — чим вище це значення, тим більше навантаження можуть витримати провідники.
  • Наявність екранування — впливає на захист від перешкод.

Сигнальний кабель відрізняється довжиною, що теж важливо враховувати при виборі. Втім, зазвичай сигнальні дроти поставляються по 100 метрів і по 305 метрів. Відзначимо, що перераховані вище параметри впливають не тільки на якість сигналу, а й на ціну дроту.

Примітка: рекомендується монтувати контрольний кабель на відстані мінімум в пів метра від силових ліній, а якщо є можливість — ще далі.

Сигнальний кабель і його маркування

Головні параметри дроту для охоронної та пожежної сигналізації відображені в маркуванні, нанесеному на зовнішню оболонку кабелю. Цифри вказують на кількість та перетин провідників. Наприклад: маркування 8 * 0,22 означає, що перед нами восьмижильний кабель з перетином 0,22 квадратних міліметрів. Також в маркуванні відображений матеріал провідників: Cu — мідь, CCA — біметал.

Y в маркуванні вказує на оболонку з полівінілхлориду, а St — екранування з фольги. Відзначимо: позначення H показує, що контрольний кабель має зовнішню оболонку, яка не містить галогенів й інших шкідливих для людини речовин, а значить і не виділяє їх при горінні.