МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Сигнальний кабель

За популярністю
товарів

Для з’єднання в слабкострумових системах і передачі звукових, тривожних, контрольно-вимірювальних та відеосигналів використовується сигнальний кабель. Найчастіше такий дріт застосовують в системах сигналізації, проте він підійде й для інших цілей. Ця стаття докладніше розповідає про те, що таке сигнальний кабель, які його характеристики й особливості. У ній йдеться про сфери використання та параметри вибору таких кабелів

Купити Сигнальний кабель - фото

Головні особливості сигнального кабелю

Цей дріт містить мінімум дві струмопровідні жили, має гнучку конструкцію та недорого коштує, забезпечує оптимальне розміщення. Для нього характерна стійкість до високих температур. До того ж такий кабель безпечний для навколишнього середовища.

Кожен багатожильний кабель передачі сигналу може зберігати робочі властивості при температурі від -40 до +50 градусів. Дроти добре переносять вологість на рівні 98%, що дозволяє прокладати їх практично де завгодно. Моделі славляться довговічністю: вони можуть прослужити 15 років, а то й більше.

Конструкція дроту складається з:

 • опорних жил,
 • шару ізоляції,
 • захисної оболонки.
Примітка: в основному перетин жили становить 0,22 кв.мм, але бувають моделі з показником в 0,4 кв.мм.

Кабеля сигнальні можуть додатково оснащуватися захистом від електромагнітного випромінювання — екрануванням. Екрани роблять з алюмополімерної або ж мідної фольги. Такі моделі купують для прокладки поруч з електронікою та іншими джерелами перешкод.

Примітка: екрановані дроти трохи поступаються в гнучкості варіантам без екранів.

Виділяють типи сигнальних дротів і за матеріалами струмопровідних жил. Їх роблять з алюмінію та міді. Другий варіант — більш гнучкий, тому добре себе показує при прокладці в приміщеннях, які вимагають великої кількості вигинів. Алюмінієві ж моделі підходять для магістральних мереж. Виробники випускають кабелі з жилами з біметалу — сплаву алюмінію та міді.

Варто зазначити: повністю мідні провідники краще проводять сигнал.

Зовнішня оболонка у кабелів теж буває різна:

 • Полівінілхлорид — найпоширеніший матеріал зовнішньої ізоляції, стійкий до механічних пошкоджень, пилу та вологи.
 • LSZH — має ті ж властивості, що й ПВХ, але характеризується малодимністю. До того ж така оболонка не виділяє галогенів та інших шкідливих речовин при горінні.

Застосування сигнального кабелю

В першу чергу, подібний дріт призначений для систем сигналізації. Однак він нерідко застосовується в системах:

 • домофонних,
 • відеоспостереження,
 • контролю та управління доступу.

Крім того, дріт підключається до датчиків диму, що дозволяє використовувати його як пожежний сигнальний кабель. Ще він застосовується з телевізійними антенами, електротехнікою.

Перевага таких моделей — в універсальності. Вони підходять для монтажу всередині будівель, в ґрунті та на відкритому повітрі. Однак застосування сигнальних кабелів пов’язано з деякими обмеженнями. Так, оскільки у них менше перетин, ніж у коаксіальних і витих дротів, опір на одиницю відстані більше. Це означає великі втрати сигналу та просідання живлення на далеких дистанціях — до 15-20 метрів. У межах же вказаної відстані ці дроти забезпечують хорошу якість сигналу.

Використовуючи сигнальний кабель для відеоспостереження необхідно пам’ятати про вплив перешкод на якість картинки. В цьому випадку необхідно прокладати дріт подалі від ліній електропередач, люмінесцентних ламп та інших джерел радіочастотних й електромагнітних завад. Зрозуміло, сам кабель повинен бути екранованим.

Як правильно вибирати сигнальний кабель?

Щоб купити слушну модель, враховуйте:

 • Умови прокладки — в приміщенні або поза ним. Залежно від цього важливо правильно підібрати дріт за типом ізоляції.
 • Умови експлуатації — чи будуть знаходитися поруч з кабелем джерела перешкод: вирішуємо, потрібен кабель з екраном або без.
 • Довжину — від відстані залежить якість сигналу.

Сигнальний кабель — міцний, довговічний дріт для слабкострумових систем. Він підходить для систем безпеки: охоронної, пожежної, а ще СКУД, телевізійних антен та багато чого іншого. Купити оптимальний варіант нескладно: необхідно спиратися на умови монтажу та використання, враховувати довжину. Якщо потрібна допомога з вибором, звертайтеся. Підберемо кращу модель для ваших завдань.