МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Активне мережеве обладнання

Активне мережеве обладнання – це ряд пристроїв, що володіють певними інтелектуальними функціями. На відміну від пасивного обладнання, активні пристрої є споживачами електричної енергії, а крім того – вони здатні самостійно приймати, обробляти, розподіляти і передавати сигнал за допомогою закладених в їх пам'ять алгоритмів. Цей різновид пристроїв може розпізнавати інформацію про вхідні дані (їх джерело, напрямок, хеш-суми, а також інші характеристики, що дозволяють доставити їх за адресою). Крім того, активне обладнання може бути керованим – тобто, його параметри досить легко і гнучко адаптуються під поточні потреби мережі.

У число активного устаткування входять такі пристрої, як комутатори, сервери, маршрутизатори, бездротові точки доступу, джерела безперебійного живлення, KVM-перемикачі та інші. Кожен тип пристроїв виконує важливу роль, і для створення ефективної мережі необхідно розуміти функції та призначення основних пристроїв.

Комутатори (або, як їх ще називають – світчі) являють собою мережеві пристрої, за допомогою яких кілька мережевих вузлів з'єднуються в одному сегменті. Саме комутатори є одні з ключових компонентів, що забезпечують коректну передачу даних між вузлами мережі. При підключенні користувачів до цього пристрою, воно приймає дані від одного з них, "зчитує" інформацію про адреси відправника і одержувача і забезпечує доставку даних. Кількість можливих підключених користувачів залежить від кількості портів, якими оснащений свіч (порт являє собою своєрідну розетку, в яку вставляється коннектор). Коли до комутатора підключені користувачі, в ньому формується таблиця комутації – цифровий документ, що містить інформацію про номери портів і MAC-адреси елементів мережі.

Комутатори діляться на некеровані і керовані типи. Некерований Ethernet комутатор є відносно простим пристроєм, в якому відсутня або зведена до мінімуму можливість налаштування з боку користувачів – режим роботи заданий виробником при виготовленні. Керований комутатор Fast Ethernet надає користувачам інтерфейс для зміни налаштувань і здійснення управління потоками даних в залежності від завантаження портів і особливостей функціонування мережі.

Особливою різновидом світчів є POE комутатор Ethernet – пристрій, що не тільки об'єднує компоненти мережі, але й забезпечує кінцеве обладнання (камери відеоспостереження, IP-телефони, точки доступу і т. д.) електроживленням. В каталозі інтернет-магазину EServer представлений комутатор Link (D-Link), IBM, HP, Cisco та інших виробників.

Активне мережеве обладнання включає також маршрутизатори (роутери), призначені для формування групи з пристроїв з мережевим інтерфейсом. За допомогою маршрутизатора можна також фільтрувати мережевий трафік і розмежовувати підключені пристрої за IP-адресами. Сучасні роутери підтримують і кабельне підключення, і бездротове з'єднання по Wi-Fi.

Надзвичайно важливий для безпеки мережі функціонал джерел безперебійного живлення. Незважаючи на те, що ДБЖ бувають різних типів, їх основне завдання полягає у забезпеченні стабільного електричного живлення незалежно від перепадів напруги в мережі і при повному його зникненні. Розрізняються найпростіші ДБЖ, призначені для домашніх ПК і володіють мінімальним набором основних функцій і високотехнологічні пристрої подвійного перетворення, що використовуються з потужним серверним обладнанням і робочими станціями.

В інтернет-магазині EServer ви можете купити активне і пасивне мережеве обладнання будь-якого типу. У нашому каталозі представлені також акумулятори, батареї, бездротові точки доступу, KVM-перемикачі, сервери, міжмережеві екрани. Вартість активного обладнання безпосередньо залежить від рівня пристроїв. Якщо вас цікавить інформація будь-якого роду про пропоновану продукцію, фахівці магазину завжди будуть раді поділитися досвідом і порадою щодо вибору обладнання.