МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Вентилятори для корпусів

За популярністю
товарів
Кулер до корпусу Xilence XF032
Кулер до корпусу Xilence XF032 256_256.jpg
В наявності
89 грн

Коли потрібно використовувати кулер для корпусу?

Щоб забезпечити компонентам вашого комп'ютера додаткове охолодження, достатньо купити кулер для корпусу. Він представлений у вигляді невеликого вентилятора, що встановлюється всередину системного блока на його бічну панель або кришку, забезпечуючи тим самим циркуляцію повітря.

Застосовувати корпусний вентилятор варто в будь-якій системі, в якій очікується підвищення навантаження на процесор, відеокарту та інші компоненти. Такими системами найчастіше є такі:

  • Геймерські комп'ютери, оскільки на них запускають графічно інтенсивні ігри та додатки, які потребують додаткової потужності, що і призводить до перегрівання пристрою і необхідності кулера;
  • Робочі станції, призначені для виконання складних обчислень, обробки відео, аудіоматеріалів або графіки;
  • Сервери, що зберігають і передають дані у великих обсягах або одночасно обслуговують безліч користувачів.

У подібних системах кулер для системного блока ефективно знижує нагрівання, запобігаючи можливому збою роботи ПК і забезпечуючи прийнятний рівень шуму.

Види корпусних вентиляторів

Загалом різновиди кулерів для корпусу зводяться до трьох основних: 

  • Air Pressure - тип, у якого рідкісні та широкі лопаті (5-7 шт.), що відрізняються також плавністю і глибиною вигинів.  Такий корпусний вентилятор характерний забезпеченням високого тиску повітряних мас, тому він ідеальний для вдування і застосування з радіатором систем водяного охолодження. Працюючи на низькій швидкості обертів лопатей таким кулером для корпусу створюється потужний повітряний потік, а це ключ до ефективної беззвучної роботи кулера без розтрат ресурсу. 
  • Air Balance оснащений часто розташованими лопастями (7-9 шт.) з малою площею. Цей вентилятор для корпусу характерний поєднанням потужного тиску і хорошої швидкості видаваного потоку повітря. Це надає йому універсальності для вдувів/видувів і в охолодженні радіаторів. Кулер для корпусу Air Balance рівномірно розподіляє повітряні потоки в корпусі, його часто використовують у готових збірках і продають комплектом із кількох одиниць (ним організовують охолодження системників).
  • Air Flow може мати 5-15 лопастей, у яких зменшена площа і прямолінійна форма без глибоких вигинів. Особливість такого кулера для корпусу - у вищій швидкості обертання і, виходячи з цього, - у вищій швидкості потоку, що генерується, ніж у попередніх. Але генерований ним потік не спрямований, через що він не годиться для охолодження компонентів. Цей вид кулера для корпусу здатний пропускати повітря у великих об'ємах і скоріше ідеально підходить для видування.

Як правильно вибрати кулер для комп'ютерного корпусу?

Безпомилково підібрати кулер для корпусу комп'ютера допоможе ознайомлення з низкою параметрів, які визначають його характеристики та сумісність із системами. 

Першим параметром є розмір кулера. Зазвичай градація розмірів охоплює 80-140 мм (за діаметром). Великі кулери для корпусу нагнітають значний потік повітря і видають менше шуму, але й місця для розміщення їм потрібно більше, тому вони підходять не всім корпусам. Маленькі ж кулери для корпусу - компактніші й універсальніші, але менш ефективно охолоджують і сильніше шумлять, досягаючи високих обертів.

Також важлива швидкість обертання вентилятора, оскільки нею визначається потужність створюваного повітряного потоку. Значення це може бути постійним і тоді вентилятор для корпусу ПК буде стабільно працювати на одному рівні, але не матиме ефективності в енергозбереженні та шумозаглушенні. Або ж значення може бути регульованим і тоді пристрій зможе знижувати і підвищувати число обертів на підставі температур або навантажень на систему, що оптимізує продуктивність.

Ще одним важливим параметром вважається тип підшипника, що визначає спосіб його з'єднання з віссю кулера і швидкість зносу під час роботи. Виробники використовують підшипники декількох типів: 

  • Підшипник ковзання найпростіший і найдоступніший, складається з 2х пластикових або металевих частин, що ковзають одна за одною під час обертання лопатей. Використовують його в бюджетних збірках або як інструмент тимчасового охолодження корпусу.
  • Кульковий варіант більш просунутий і коштує дорожче. Він містить кілька металевих кульок, які розташовані між двох кілець, що забезпечує плавність обертання лопатей. Кулер для корпусу комп'ютера з таким типом підшипників більш зносостійкий і менше шумить.
  • Гідродинамічний на сьогодні є найдосконалішою системою. У ньому є рідина, якою заповнено простір між обома частинами підшипника. Під час обертання лопатей нею створюється гідродинамічний тиск, мінімізуючи тертя і вібрації і, як наслідок, збільшуючи термін служби комплектуючих. Але за низької температури такому підшипнику загрожує втрата властивостей.

Де купити кулер для системника в Україні?

Купити кулер для корпусу, вироблений провідними марками, ви можете у спеціалізованого інтернет-магазину EServer. Тут ви знайдете корпусні вентилятори з діаметром від 60 мм до 140 мм, з підсвічуванням і без, а також з різними варіаціями підшипників. 

Усі наші кулери для корпусу сертифіковані виробниками.