Серверні блоки живлення

Показано всі 16 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 16 результати
Тип обладнання
Потужність, Вт
Підбір за ціною
Виробник

Сучасні сервери складаються з ряду компонентів, кожен з яких має величезне значення для системи в цілому. Але особливе значення мають блоки живлення для серверів, оскільки від їх якості безпосередньо залежить безпека і надійність роботи всього сервера. І якщо в персональних комп’ютерах допускається можливість використання блоків живлення різної якості, то серверне обладнання вимагає тільки бездоганні пристрої.

Перш ніж купити блок живлення для сервера, необхідно ознайомитися з інформацією про даний вид пристроїв, щоб вибрати найбільш підходящий варіант. Незважаючи на зовнішню простоту пристрою блоків живлення, ці пристосування завжди спроектовані надзвичайно ретельно. Блок живлення для сервера повинен не тільки забезпечувати сервер достатньою потужністю, але і коректно розподіляти постійний струм між компонентами сервера. Якщо БЖ не буде відповідати вимогам системи, то сервер не отримає необхідну кількість потужності і його робота не буде повноцінною. І це – в кращому випадку, а в гіршому – обладнання просто вийде з ладу.

Кожен серверний БЖ, будь це блок живлення для сервера HP, Dell, IBM, має ряд основних характеристик, з якими варто ознайомитися користувачеві. В першу чергу, це його ефективність, потужність, час напрацювання на відмову, ціна.

Ефективність серверного блока живлення – це різниця між показниками отриманого змінного струму і вихідного постійного струму. Чим менше ця різниця, тим вище ефективність пристрою. Наприклад, несертифікований і малоефективний блок живлення при потужності змінного струму 420 Вт на виході дає 250 Вт, і в результаті його ефективність становить приблизно 60%. Крім того, втрати потужності перетворюються в тепло, з яким доводиться боротися за допомогою систем охолодження. Таким чином, неякісні блоки живлення не тільки споживають електроенергію більше необхідного, але і призводять до додаткового виділення тепла. Водночас, блок живлення для сервера, який отримав сертифікат 80 Plus Gold або 80 Plus Platinum забезпечує ефективність вище 90%. Тобто, якщо потужність надходження змінного струму становить 272 Вт, то на виході постійний струм буде мати потужність 250 Вт, і втрати потужності будуть мінімальні.

Не менш важливим показником є потужність блоку живлення. Цілком природно, що для того, щоб вибрати блоки живлення для серверів Dell, HP або будь-якого іншого виробника, необхідно знати сумарну потужність, споживану усіма компонентами сервера. Перш за все, мова йде про материнську плату і процесор, як найбільш вимогливих елементах. Крім того, варто враховувати, що при підвищених навантаженнях процесор споживає більше енергії, ніж в стандартному режимі. Недостатня потужність, яку забезпечує блок безперебійного живлення для сервера, може викликати перегрів процесора і його відключення. З іншого боку, занадто потужний блок живлення для сервера HP та інших виробників – теж не кращий вибір. Це призведе до неефективного споживання енергії. Оптимальний варіант – БЖ з потужністю, яка незначно перевищує мінімально необхідні показники.
Якщо ви вирішили блок живлення для сервера купити, то зверніть увагу також на його час напрацювання на відмову (MTBF). На відміну від загального показника життєвого циклу блоку живлення, показник MTBF вказує на час, протягом якого БЖ буде працювати без збоїв і поломок. Час напрацювання на відмову для якісних блоків живлення становить від 20000 годин, але при необхідності можна придбати моделі з MTBF 100000 годин.

У деяких моделях серверів передбачена можливість використання двох блоків живлення. Так, в деяких моделях в сервер HP Proliant, блок живлення спочатку встановлений один, але можна монтувати два пристрої одночасно. Деякі користувачі вважають, що 2 блока живлення, серверу необхідно для збільшення загальної потужності БЖ, однак це не так. У сервер 2 блока живлення встановлюються для забезпечення резервного джерела живлення на випадок виходу одного з ладу.

Блоки живлення – часті запитання

👆 Потрібен серверний блок живлення?

Рекомендуємо ознайомитись з тим як НЕ потрібно вибирати сервер!

👌 Потрібні ще комплектуючі?

У розділі Комплектуючі до серверів – Ви знайдете все необхідне!

💰 Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.