МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Реле часу, сходові реле

За популярністю
товарів

Принцип роботи сходового реле (реле часу)

Сходове реле (його ще називають тимчасовим реле або реле затримки) є багатофункціональним пристроєм, створеним для того, щоб керувати електричним ланцюгом. Робота реле часу побудована за принципом того, що процес увімкнення і вимкнення навантаження відбувається з певною затримкою після того, як активується або деактивується керуючий сигнал. Так, застосування реле затримки увімкнення дає змогу зробити виконання дій автоматизованим, але з необхідною для деяких пристроїв і систем затримкою на заданий проміжок часу або ж забезпечувати послідовність увімкнення різних елементів у схемі.

Електронне реле часу працює за таким принципом поетапної дії:

  1. Отримання вхідного моментального або постійного сигналу від вимикача або іншого керуючого пристрою.
  2. Увімкнення таймера затримки або іншого пристрою, що надає затримку до активації або деактивації вихідного навантаження. Найчастіше такий сходовий автомат дає змогу налаштувати затримку на кілька секунд або кілька хвилин, залежно від того, якими є конкретні вимоги застосунку.
  3. Керування вихідним навантаженням, тобто автомат таймер вмикає або вимикає його для освітлення або мотора. Цим досягається поетапне або плавне увімкнення/вимкнення, що, своєю чергою, сприяє збільшенню терміну експлуатації обладнання та зменшенню мережевого перевантаження.

У яких випадках потрібне реле часу?

Електронне реле часу застосовують у випадках необхідності забезпечення автоматичного виконання якоїсь дії. При цьому, ця дія буде здійснена не відразу після появи керуючого сигналу, а лише після закінчення встановленого часового проміжку. Це дає змогу за допомогою реле часу створювати необхідну саме вам послідовність у роботі електричних приладів. Наприклад, таке реле часу дасть змогу вмикати підігрів води бойлером до вашого повернення додому або обігрівачу підвищувати температуру у квартирі до ранкового пробудження господаря.

Володіючи таким зручним для безлічі випадків функціоналом, таке реле активно використовують для автоматизації, як автомат сходового освітлення в освітлювальних системах, для регулювання роботи вентиляції та в інших сферах, які потребують забезпечення плавного й поетапного ввімкнення або вимкнення обладнання.

Де купити реле часу в Києві та Україні?

Купити сертифіковані реле часу з асортименту відразу декількох провідних брендів можна в EServer. Тут цей різновид виробу представлений у варіантах з кількома додатковими режимами: з імпульсним режимом, з режимом асиметричного циклу, з регулюванням яскравості освітлення, з перемиканням типу "зірка-трикутник", а також з режимом затримки вимкнення або затримки ввімкнення. У EServer модель реле можна підібрати і за часом спрацьовування, діапазон якого може становити від кількох мілісекунд до 100 днів.

Зручність сайту інтернет-магазину, а саме можливість сортування одразу за 9 критеріями, дасть вам змогу за малої витрати часу знайти підходящий вам варіант реле.