МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Розподільчі коробки

За популярністю
товарів

Для безпечного та зручного розведення електрики варто придбати розподільчі щитки. Монтажні коробки допомагають економити час, оскільки спрощують встановлення обладнання. Крім того, це зручно: через один коробок є доступ до всіх приладів.

Як вибрати монтажну коробку правильно

Розподільча коробка має бути герметичною, адже вона використовується для захисту від зовнішніх факторів:

  • розеток: стандартних силових, комп'ютерних та телефонних;
  • вимикачів;
  • блоків та інших елементів.

Герметичність має значення ще й тому, що монтажна коробка може бути вбудована в стіну, а в цьому випадку для надійної фіксації її по краях заливають бетоном. Та й у принципі короб може монтуватись на вулиці, у підвалі.

Крім того, для вибору оптимального варіанту важливо враховувати матеріал корпусу, тип виробу з монтажу та інші характеристики. Про них йтиметься нижче.

Матеріал виготовлення корпусу та його форма

Розподільні коробки можуть мати корпуси, виготовлені із металу або пластику. Тип виробу з матеріалу підбирають, орієнтуючись на поверхню для установки.

Так, якщо клемна коробка буде монтуватися на горючій поверхні, тоді варто вибирати модель з металу, поліпропілену або негорючого пластику. Якщо ж монтаж виробу буде здійснюватися на негорючу поверхню, тоді можна вибрати стандартний короб з полістиролу або полівінілхлориду.

Зазначимо, що у будь-якому випадку корпус має бути міцним та добре захищеним від механічних пошкоджень.

Що стосується форми, то виробники випускають розвідні коробки у квадратних, прямокутних та круглих корпусах. При цьому вироби відрізняються габаритами. Ширина, висота та глибина важливі, оскільки дозволяють правильно встановити короб, а також зрозуміти, скільки кабелів до нього можна підвести, на яку кількість користувачів/пристроїв розвести проводку.

Інші характеристики, важливі для вибору

В асортименті виробників представлені монтажні коробки, які відрізняються способом установки. Так, можна замовити:

  1. Накладний варіант. Він фіксується на поверхню. Нерідко моделі випускаються в різних кольорах, що дозволяє підібрати оптимальний короб під інтер'єр приміщення.
  2. Модель типу, що вбудовується. Тут особливо важливі габарити, оскільки коробка встановлюється у нішу у стіні. При цьому необхідно брати до уваги кількість з'єднань, які потрібно сховати. Наприклад, для телефонної проводки з перетином кабелів від 0,2 кв.мм до 0,5 кв. мм стане в нагоді коробка 30х30х18. Для проведення силових кабелів потрібно набагато більше.

Примітка: встановлювати розподільчу коробку для електропроводки можна за внутрішньою та зовнішньою схемою фіксації. Для надійного кріплення необхідні отвори під шурупи або гвинти.

Щоб купити потрібний варіант, слід звертати увагу на те, як зафіксовано кришку. Монтажні коробки можуть оснащуватися кришками, які фіксуються гвинтами або спеціальними затискними механізмами. Що краще залежить від того, наскільки часто планується знімати кришку.

Крім того, важливо придивитися до наявності кабельних сальників. Наприклад, у вогнестійких коробок такі введення для кабелів зазвичай є. Річ у тому, що до таких моделей пред'являють підвищені вимоги щодо безпеки. Вироби, які не призначені для застосування в надто запорошених, вологих приміщеннях з високим ризиком займання, такими введеннями можуть не оснащуватися.

Раз ми заговорили про безпеку, розповімо і про клас захисту моделей. Для встановлення в сирих приміщеннях, варто купити монтажні коробки з показником не нижче IP54.

Для монтажу коробки на вулиці вибирайте варіант класу IP55 та IP67. Ці моделі не бояться не тільки пилу та вологи, але й серйозних опадів, механічних пошкоджень, ультрафіолету та температурних перепадів.

Де придбати монтажну коробку?

В інтернет-магазині EServer є великий вибір розподільчих коробів для електропроводки. Коробки монтажні відрізняються матеріалом та габаритами корпусу, типом за способом встановлення. Ви можете замовити модель різного класу захисту, призначену для розміщення у сухих приміщеннях або на вулиці.

Якщо вам потрібна допомога з вибором оптимального варіанту, звертайтеся до наших консультантів. Вони підберуть розподільну коробку, що підходить під ваші вимоги.