МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Вольтметри та амперметри

За популярністю
товарів

Навіщо потрібні електровимірювальні прилади?

Електровимірювальні прилади є категорією багатофункціональних пристроїв, призначених для визначення різних величин в електричному ланцюзі та системах. Їхні сучасні варіанти дають змогу отримувати максимально достовірні результати.

Своє застосування такі прилади знайшли в безлічі сфер життєдіяльності: у ремонтно-будівельній та науково-дослідній роботі, у сфері медицини, у промисловості, у транспортному обслуговуванні і, звісно, у сфері побуту. Цільове призначення цих пристроїв безпосередньо залежить від того, якого виду конкретний електровимірювальний прилад, а бувають вони такими:

  • Стаціонарний індикативний - має порівняно велику масу і габарити. Потрібен він для ведення контролю за параметрами електроструму в певних зонах. Зазвичай застосовується на великих виробництвах;
  • Мобільний індикативний з основним призначенням - вимірювати дані побутової та виробничої електричної мережі;
  • Портативний (наприклад, вольтметр) - обов'язковий інвентар у наборі кожного майстра-електрика. За допомогою його застосування виконується замір різних параметрів електромережі низької напруги.

Які електровимірювальні прилади найбільш затребувані?

Основою радіоелектроніки є отримання точних показників. Саме через це електровимірювальна апаратура періодично вдосконалюється виробниками. Так, спочатку майстри використовували аналоговий тип пристроїв, але плавно з плином часу вони перейшли до цифрового формату.

Сьогодні основними і найчастіше застосовуваними вимірювачами стали електронний вольтметр і амперметр. Ці види тестувальних механізмів допомагають у визначенні працездатності електронної схеми та виявленні несправності.

Вони створені з метою здійснення окремих цілеспрямованих вимірів лише однієї конкретної величини. Так, функцією такого приладу як цифровий вольтметр є вимірювання напруги (у Вольтах). Амперметр же призначений для фіксації наявності в ланцюзі струму і величини його сили (в Амперах).

Крім цього, види електровимірювальних приладів містять комбінований вимірювач під назвою ампервольтметр. Він, відповідно, об'єднує в собі два призначення, які виконують амперметр і вольтметр - синхронно тестує і фіксує виявлені значення І і U, в постійному і змінному форматі.

Вольтметри цифрові та аналогові: який вибрати?

Як уже зазначалося раніше, принциповим завданням обладнання вольтметр є тестування та визначення параметрів напруги. Ринок електровимірювальних приладів сьогодні пропонує два варіанти приладу: електронний цифровий вольтметр і аналоговий вольтметр, він же стрілочний. Підключається тестове пристосування паралельно до джерела електроенергії. Процедура тестування виконується як при постійних, так і при змінних значеннях величин. Вольтметр кожної моделі має свої певні характеристики і може відрізнятися способом підключення.

При виконанні виміру поточного стану мережі, електронний вольтметр перетворює вхідну напругу в двозначну цифру і відображає виявлені показники на екран. Однофазний тип приладу відображає дані по одній фазі і може мати незначну похибку (близько 1%), що не особливо суттєво. Якщо ж вольтметр трифазний, то на його табло будуть виведені дані по кожній окремій фазі. Крім точності вимірювань вольтметр цифрового типу ще й зручний в експлуатації, оскільки відображає цифри великим шрифтом чітко і ясно. Також такий вольтметр більш високоточний у вимірах напруги, ніж його стрілковий аналог, і більш оперативно підраховує інформацію.

Вольтметр стрілочного типу (аналоговий) здатний вимірювати параметри змінного струму лише однофазної мережі. Його магнітоелектричний різновид, у вигляді екрана зі стрілкою і цифровою шкалою - вже "минуле століття", але все ж таки такий вольтметр поки що застосовують у деяких сферах промисловості, клас точності яких 1,5 (наприклад, електроенергетика, медтехніка, автомобільна промисловість і т.д.).

Стрілецький вольтметр - високочутливий, має високий внутрішній опір і широкий діапазон вимірюваних напруг. Головна перевага в рішенні купити вольтметр цього типу - в його низькій ціні за факту властивої йому доведеної ефективності.

Амперметри цифрові та стрілочні: який краще купити?

Амперметри, як категорія пристроїв, що виконують електровимірювання, працюють зі шкалою значень: кА, А, мА, мкА. Для виконання вимірювання підключаються вони в електромережу (ланцюг) послідовно досліджуваній ділянці. Підключати амперметр прямо до джерела живлення не можна, оскільки це може викликати коротке замикання і неприємні наслідки.

Амперметр і вольтметр схожі у своїх різновидах, тому перший також буває стрілочним (аналоговим) і цифровим. Перший тип приладу все ще використовується деякими лабораторіями в навчальних закладах, а ось цифровий варіант більш затребуваний, тому що видає показання з більшою точністю. Розглянемо кожен амперметр окремо.

Амперметр зі стрілками, він же гальванометр, може бути надійним і довговічним. Він простий у застосуванні для виконання базових вимірювань, але його точність злегка накульгує, особливо на низьких значеннях струму. Крім того, читабельність його показників може бути проблемною, особливо якщо вимірювання відображені поза шкалою. Також зазначимо, що такий амперметр обмежений у функціях, оскільки зазвичай йому доступний вимір лише однієї одиниці (зазвичай ампер) і немає додаткових функцій.

Амперметр же цифрового формату більш точний у вимірах і забезпечує чітке відображення цифрових значень струму на дисплеї. Крім того, йому доступний вимір у безлічі одиниць, включно з амперами (A), міліамперами (мА), мікроамперами (μA) і кілоамперами (кА).

Амперметр з цифровим дисплеєм може мати додатковий функціонал: запис максимального або мінімального значення, автоматичне вимкнення, здатність виміряти інший параметр, наприклад, напругу або опір.

Так, щоб купити амперметр такого сучаснішого типу, доведеться і заплатити більше, ніж за амперметр стрілочний, але це цілком покриває його ефективність і надійність його функціоналу.

Де купити якісні вольтметри та амперметри в Києві?

Купити амперметр і вольтметр з електронним і механічним типом індикатора з відповідними сертифікатами про якість можна у EServer.

Купити цифровий вольтметр і амперметр тут можна з трансформаторним і прямим типом підключення, в однофазному і трифазному варіантах, а також під монтаж на панель, кнопковий пост або DIN-рейку. Також у нас можна придбати окремо змінну шкалу для амперметрів і вольтметрів. Наш магазин пропонує до продажу не тільки ці, а й інші різновиди приладів обліку, контролю та вимірювань за вигідною ціновою політикою в Києві. Оплату і доставку товару ви можете підібрати з декількох запропонованих нами способів, а на сайті магазину доступна коротка інформація по кожній позиції.