МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Фотореле (сутінкові реле)

За популярністю
товарів

Що таке фотореле?

Фотореле або як його ще називають фоточутливе або сутінкове реле, є приладом, призначеним для здійснення контролю і регулювання вуличним освітленням та іншими видами електричних пристроїв. 

Принцип його роботи заснований на використанні світлочутливого елемента (фотодатчика), а також пов'язаного з ним фотоефекту.  Так, сутінковий вимикач за допомогою свого фоточутливого датчика запрограмований вимірювати і реагувати на зміну рівня освітленості (за її зниження або підвищення) в навколишньому середовищі, і, тим самим, на підставі заданих параметрів, вмикати або вимикати світлові прилади чи інші під'єднані до нього пристрої.

Сьогодні фотореле - дуже популярний "інструмент" організації автоматично регульованого управління освітленням зовні і всередині будівель різного призначення. Воно не тільки зручне в застосуванні, а й сприяє економії споживаної електроенергії.

Де застосовують сутінкові реле?

Купити фотореле - гарна ідея як для приватної території та володінь, так і для місць громадського користування. Найчастіше розміщують пристрій біля входу в будинок, на території адміністративної споруди, в парку, на зупинці, в під'їзді багатоквартирного будинку, а також на ЛЕП-стовпи.

Оскільки робота пристрою ґрунтується на рівні освітленості навколишнього середовища, його застосування стало актуальним для різних сфер, типовими з яких є такі:

 • Будинки, в які датчик освітлення може бути встановлений і всередину, і навколо об'єкта.
 • Парки і садові зони, що вимагають хорошої освітленості з настанням темряви, щоб забезпечити комфорт і безпеку відвідувачам.
 • Вулиці, де автоматичне вмикання і вимикання вуличних ліхтарів на підставі рівня світла точно не буде зайвим.
 • Рекламні щити: фотореле дадуть змогу автоматично вмикати їх вночі та вимикати їхнє підсвічування вдень, що заощадить кошти власника і подовжить термін служби щита.
 • Землеробство і сільське господарство: у цих сферах датчик освітленості може застосовуватися, щоб налагодити автоматичний полив та інші сільськогосподарські процеси, що залежать від часу доби.
 • Системи безпеки та відеоспостереження можуть оснащуватися власниками фотореле, щоб керувати інфрачервоними освітлювачами та іншими джерелами світла, виходячи з умов освітленості.

Так, розміщення фотореле дає змогу забезпечити постійне ефективне освітлення входів, всієї вулиці та безлічі окремих об'єктів із настанням сутінків.

Якими бувають фотореле?

До того як купити фотореле, варто визначитися з необхідними для ваших цілей технічними характеристиками, якими воно повинно володіти і, виходячи з цього, моделлю пристрою, яка найкраще підійде. Ринок пропонує безліч моделей пристрою, різних за конструкційними особливостями і співвідносних за різними критеріями.

За типом розташування датчика:

 • З виносним детектором: такий варіант фотореле має невеликі розміри, що дає змогу простіше захистити його від негативного впливу ззовні. Таке реле зручне для автономного розміщення, наприклад, в електрощитову на дин-рейки. Доповнивши пристрій потужним контактором, ви зможете забезпечити цілу вулицю (тобто багато світильників одночасно) ефективним керуванням освітленням.
 • З інтегрованим датчиком: таке сутінкове реле вимагає розташування в безпосередній близькості до обраного джерела світла, до того ж з вибором такого місця, в якому лампове світло не потраплятиме на фотодетектор. Так, цей варіант здатний виявляти рівень освітленості в заданій ділянці та на підставі поточних умов освітленості керувати світлом лише в ній. Зважаючи на це, реле освітленості з вбудованим детектором найактуальніше для управління одним або кількома світильниками.

З наявністю або без таймера:

 • Таймер у фотореле знадобиться тим, кому важливо забезпечити на тому чи іншому об'єкті ввімкнення джерел освітленості в конкретний час. Деякі моделі дають змогу програмувати процеси ввімкнення/вимкнення освітлювального приладу на підставі графіка (часу доби, дня тижня тощо).

З або без регулятора чутливості:

 • Сутінкове реле, в яке вбудовано такий регулятор, вміє самостійно позначати пороги увімкнення або вимкнення приладів світла. Така модель стане в пригоді тим, кому необхідне освітлення не тільки протягом нічного періоду, а й удень за похмурої погоди.

З або без датчика присутності:

 • Таке сучасне фотореле крім свого базового функціоналу з увімкнення світла, коли настає темрява і вимкнення, з настанням ранку, також спрацьовує, якщо в радіус його дії входить об'єкт, що рухається. Такий варіант актуальний для коридорів, під'їздів, підсобок та інших приміщень, де присутність людини короткочасна.

Як працює фотореле?

Сутінкове реле працює так: його основний елемент - світлочутливий датчик (фотодатчик) виконує фіксацію впливу променів світла. При досягненні певного рівня яскравості, детектором подається напруга до блоку електронних пристроїв, який і здійснює замикання електричного кола для підключеного до нього джерела світла на момент настання вечірньої сутінки. У разі ж підвищення освітленості в приміщенні або на вулиці з початком світанку, фотореле вимикає світло. 

Залежно від оснащеності моделі, сутінкове реле може мати можливість налаштування на нічний режим. Тоді за темного часу доби воно буде вимкнене, що істотно знизить витрати електрики.

Фотореле зручне своєю високоточною і безпомилковою роботою, адже за найменших відчутних змін навколишньої світлової картини воно спрацьовує і подає сигнал активації електрозалежним вузлам, які до нього прив'язані.

Вуличне сутінкове реле можна налаштувати так, щоб воно ігнорувало різкі або короткочасні зміни в освітленні. Таке налаштування допоможе мінімізувати помилкові спрацьовування й уникнути реакції детектора фотореле на спалахуючі фари транспортних засобів, що проїжджають повз. Водночас бажаного ефекту легко можна досягти, встановивши затримку на ввімкнення до моменту настання більш однорідного світлового фону.

Монтаж сутінкового реле

Підключення фотореле досить простий і зрозумілий процес завдяки детальній інструкції та докладній схемі установки, що додається кожною маркою, яка виробляє якісні вироби. За допомогою використання електропровідників, сутінкове реле приєднується до мережі і того штучного джерела освітлення, яке вимагає управління. Закріплюється фотореле на рейку або елементами кріплення, що додаються до нього в комплекті.

Проте монтаж пристрою вимагає передбачення деяких моментів:

 1. Правильного вибору місця під установку фотореле, оскільки це запорука його правильного реагування і функціонування.
 2. Ознайомлення з інструкцією до початку робіт, оскільки вона містить важливі дані про технічний бік і правила під'єднання, а також іншу корисну інформацію.
 3. Врахування того, що місце майбутнього розташування пристрою не передбачає потрапляння на нього світла від освітлювального приладу або тіні від будь-яких розташованих поблизу предметів (дерева, стовпа, будівлі тощо).
 4. Сутінкове реле в жодному разі не можна монтувати в перевернутому стані, оскільки це неминучий шлях до порушення справності його функціонування.
 5. До купівлі пристрою варто поцікавитися у продавця про ступінь захищеності реле від таких чинників, як пил, конденсат, волога та інше, що може вплинути на нього в майбутньому місці встановлення.

Де купити фотореле в Києві та Україні

У Києві купити сутінкове реле високої якості та надійності можна у EServer. Тут ця категорія товару представлена в моделях зі ступенем захисту IP44, IP54 і IP65, а також з показником максимального струму від 2,5 до 20 Ампер.

Купити фотореле для вуличного освітлення в EServer означає отримати сертифікований товар з гарантією, та ще й за конкурентною вартістю в Києві та зручними варіантами оплати й отримання замовлення.