МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Вита пара UTP

За популярністю
товарів
Скинути всіТип кабелю:UTP товарів
Кабель вита пара UTP - це різновид інформаційного кабелю, призначений для використання в більшості комп\'ютерних мереж, а також для підключення телевізійного, телефонного, супутникового обладнання. Абревіатура UTP позначає неекрановану кручену пару (unshielded twisted pair). У даного типу кабелів відсутній захисний екран, яким оснащується кручена пара типу FTP або SFTP. Функцію екрану в них виконує шар фольги або мідна оплетка. До основних переваг витої пари UTP відноситься низька вартість, невибагливість і простота його монтажу та обслуговування.
Неекранована кручена пара UTP складається з 2, 4 або більше переплетених між собою провідників, покритих індивідуальною ізоляцією, і загальною оболонкою з полівінілхлориду або поліетилену. З огляду на особливості кабелю UTP, необхідно, щоб умови його експлуатації виключали близькість джерел електромагнітних випромінювань. Якщо не врахувати цього фактору, в результаті впливу випромінювань сигнал буде передаватися значно гірше і з великими втратами. Неекранована кручена пара представлена кількома категоріями.
Категорія інформаційного кабелю - це характеристика, яка описує робочу смугу частот і швидкість передачі даних по жилах. Актуальними категоріями для сучасних інформаційних мереж є кат. 5, 5е, 6 і 6е. Кабель вита пара категорії 3 використовують тільки в телефонних мережах. Кабель категорії 5е забезпечує передачу даних зі швидкістю в межах 100 мегабіт в секунду, якщо використовується дві пари провідників. Якщо ж в передачі даних задіяні чотири пари, то досягається швидкість в 1 гігабіт на секунду. По кабелю 6 категорії швидкість передачі може досягати 10 Гбіт/с.