МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-панелі телефонні

За популярністю
товарів

Структурована кабельна мережа складається з великої кількості кабелів різних видів, які потребують впорядкування і зручному з’єднанні. Функції керування кабельними масивами і можливості розширення і масштабування системи беруть на себе патч-панелі. Ці пристрої встановлюються в тих точках мереж, де концентрується максимальна кількість кабелів.

 
Купити Патч-панелі телефонні - фото
 

Призначення та особливості телефонних комутаційних панелей

Крос панель забезпечує простоту і прозорість перекомутацій перемикань і кабелів, а також надійне з’єднання між елементами мережі. Стандарт, роз’ємів 110 типу, розроблений в 1972 році і запатентований два роки потому, прекрасно зарекомендував себе, пройшовши випробування декількома поколіннями структурованих кабельних мереж.

Крос панель 110 типу кріпиться до стіни або в стійку за допомогою спеціальних ніжок – шасі. До шасі прикріплений монтажний блок – частина пристрою, з допомогою якої здійснюється розкладка провідників кабелю в потрібному порядку. Коли жили розподілені в пазах на лінійках монтажного блоку, на нього встановлюється з’єднувальний блок з врізними контактами IDC. Для установки з’єднувального блоку використовується спеціальний інструмент, що забезпечує необхідну силу для обрізки надлишків кабелю і закріплення блоку на панелі. При цьому прорізається ізоляція на провідниках і забезпечується міцний контакт з патч-панель.

Стандартний розмір крос-панелей – 19 дюймів. Крос панель 19″ встановлюється в спеціальні комутаційні стійки такої ж ширини. Висота крос-панелі може становити 1U або 2U.

Буква U позначає одиницю “юніт”, прийняту в якості стандарту для вимірювання висоти мережевого обладнання та рівну 44,45 міліметрів. На панелі висотою 1U поміщається в середньому 25 або 50 портів.

Патч панель 110 надає можливість з’єднувати обладнання двома способами – “жорстким” і “м’яким”. При жорсткому з’єднанні використовуються відрізки кабелів, що підключаються безпосередньо до роз’ємів 110 типу. М’яка комутація здійснюється за допомогою патч-кордів, які можуть бути обтиснуті з обох кінців вилками 110 типу або вилкою RJ45 на одному кінці і 110-на іншому.

Крос панелі часто порівнюють з рішеннями на базі роз’ємів RJ 45, однак чіткої і однозначної відповіді, які з них краще або гірше, не існує. Однозначно варто визнати, що крос-панелі мають очевидні переваги в деяких випадках. Так, якщо в структурованій кабельній мережі є кілька комутаційних центрів, то більш доречною буде саме крос панель. Даний тип патч-панелей застосовується також для сигналізаційних систем, контролю доступу, відеоспостереження. У цих випадках для підключення контроллерів і датчиків досить однієї пари.

Крос-панелі дозволяють використовувати один порт для підключення декількох пристроїв, причому в будь-яких комбінаціях – від двох до чотирьох телефонів, два комп’ютера, телефон з комп’ютером, комп’ютер з двома телефонами і так далі.

Поряд з крос-панелями для організації телефонних мереж використовуються патч-панелі, в яких встановлені порти стандарту RJ45. Ці пристрої являють собою металеві рамки, в яких закріплені модулі. На лицьовій стороні модулів виведені роз’єми RJ45, а на зворотному врізні контакти IDC. Один з головних параметрів патч-панелей – це кількість портів.

Телефонні патч-панелі мають два варіанти:

  • 25 портів,
  • 50 портів.
 

Така кількість портів в телефонних ПП обумовлена специфікою кабелів для них. Багатопарні кабелі для телефонії виробляються з 25, 50 або 100 пар. Тому патч панель 25 портів телефонна є найбільш затребуваним пристроєм для організації кабельних мереж для телефонії. Якщо ж телефонна патч панель 50 портів RJ 45 або 25 портів не відповідає актуальним вимогам, тобто можливість скористатися набірними патч-панелями, які дозволяють встановити будь-яку кількість телефонних модулів поряд з іншими типами роз’ємів.

Для монтажу крос-панелей і телефонних патч-панелей RJ45 шириною 19″ використовуються комутаційні стійки. Настінні панелі можна встановлювати в будь-якому зручному місці на стінах або інших плоских поверхнях, заощаджуючи при цьому місце в приміщенні.