МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Комплектуючі для серверів

Серверні комплектуючі відповідають за злагоджену роботу системи. Крім материнської плати певного форм фактора, комплектуючі для серверів охоплюють процесор або кілька ЦП, оперативну пам'ять, блок живлення, накопичувачі та контролери.

Процесори

Ринок серверних ЦП завоювали дві топові компанії — Intel та AMD. Обидві фірми випускають надійні та продуктивні моделі. Незалежно від виробника, при виборі процесора слід орієнтуватися на кількість ядер (від 6 до 14 штук) і тактову частоту (від 1,9 до 3,2 ГГц). Вибирати таке серверне залізо за цими параметрами необхідно з урахуванням поточних вимог системи до продуктивності. Можна купувати процесор з невеликим запасом потужності на майбутнє.

Пам'ять для серверів

Оперативна пам'ять для сервера — більш продуктивна та надійна, ніж класична ОЗП для ПК. Річ у тому, що серверна RAM виготовляється за спеціальними стандартами, що забезпечує високу відмовостійкість і швидкість обробки даних. Вибір серверних комплектуючих такого типу з підтримкою ECC — відмінне рішення, оскільки ця функція дозволяє виявити та виправити помилки в роботі модулів оперативної пам'яті. Щоб підібрати оптимальну ОЗП, зверніть увагу на обсяг. Для рядових завдань підійде варіант на 4-8 Гб, для середніх навантажень — 8-16 Гб. Для важких же завдань потрібно в рази більше.

Жорсткі диски

Моделі відрізняються розмірами, параметрами швидкості й обсягом. Тут теж все індивідуально. Про доступні варіанти дивіться в таблиці.

Характеристики серверних HDD
Форм Фактор2,5 або 3 дюйми
Швидкість обертання шпинделя7200-15000 обертів в хвилину
Обсягвід 72 Гб до 12 Тб
ІнтерфейсиNLSAS, SAS (SCSI), SATA 6Gbit/s, SATA III
Швидкість передачі данихвід 300 Мб/сек до 12 Гб/сек

Блоки живлення

Без цього компонента не зможе працювати жоден сервер. Блоки живлення відрізняються один від одного потужністю. Так, вибору користувачів надаються варіанти з показником від 400 до 900 Вт. Що краще купити, залежить від решти апаратної начинки. Щоб підібрати оптимальний варіант БЖ, необхідно підсумувати споживану потужність всіх компонентів сервера. Також добре придбати блок живлення з запасом потужності в 30% від необхідного вам показника. Це стане в нагоді на майбутнє.

Деякі моделі зручні тим, що у них знімні дроти. Якщо якийсь кабель вам не потрібен, його можна просто прибрати й звільнити місце всередині корпусу. Та й виглядає так все акуратніше.

Рекомендуємо: купувати для сервера пару блоків живлення. Один підключити до електричної розетки, а другий — до безперебійника. Так ваш сервер точно зможе працювати безперервно, навіть якщо електрику відключать.

Контролери для сервера

Це важливий серверний компонент. Він забезпечує серверові доступ до іншого обладнання мережі. Це дозволяє прискорити обробку даних. Деякі мережеві контролери відповідають за безперервну роботу додатків, які використовуються віртуальними серверами. Це знижує вартість управління системою, а також її підтримки. Крім того, більшість моделей містить інструменти, які служать для розвантаження центрального процесора сервера та наскрізного захисту даних. Завдяки використанню цього компонента продуктивність й ефективність роботи ЦОД зростає.

Які є варіанти доставки та оплати компонентів для серверів?

Забрати замовлення можна самостійно з пункту видачі та магазинів у Києві та Дніпрі. Також доступна доставка по країні: вона здійснюється за тарифами поштових та кур'єрських служб.

Сплатити покупки можна:

  • готівкою
  • банківським переказом
  • банківською карткою.

Комплектуючі для серверів: часті запитання

✔️ Які комплектуючі для серверів обов’язкові?