МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Автомати захисту двигунів

За популярністю
товарів

Для чого потрібні автомати захисту електродвигунів?

Автоматичний вимикач захисту двигуна є різновидом пристроїв захисного відключення. Це автоматизований низьковольтний пристрій комутації, що забезпечує безпосереднє проведення електроструму і припинення його подачі при виникненні різних небезпечних ситуацій.

Такі автомати захисту двигуна виробляються в одно- і трифазному типовиконанні. Вони здатні контролювати вимкнення електродвигунів (наприклад, при перевантаженні і короткому замиканні (КЗ) в мережі електропостачання) і запобігати згорянню двигуна в разі обривів і перекосу фаз. Так, їхнє головне призначення - забезпечити безпечну роботу електродвигуна.

Подібний електромеханічний пристрій захисту трифазних двигунів частіше застосовується з метою управління окремим двигуном або загальною системою автоматики. Так, він може використовуватися в побутових, виробничих, будівельних умовах, а також у секторах сільського та адміністративного господарства тощо.

Цільове призначення такого пускача і захисного пристрою охоплює такі функції:

 1. 1.Захищати двигун від:

  • довгих перевантажень;
  • маленьких замикань у разі пошкодження ізоляції;
  • надмірних струмів, що виникають усередині нього або в ланцюзі, що подає живлення;
  • перегріву через недостатнє охолодження або підвищене споживання струму.
 2. 2. Вимикати двигун під час зупинки подачі навантаження на вал.
 3. 3. Запобігати фазному дисбалансу в електромоторі (їхній перекіс і обрив).
 4. 4. Забезпечувати фіксовану за часом витримку, необхідну для охолодження мотора, що зупинився через перегрів;
 5. 5. Автоматично вмикати/вимикати ланцюг.

Технічні особливості та принцип роботи автоматів захисту

Технічно автоматичні вимикачі для захисту двигунів можна застосовувати з використанням додаткового обладнання, допоміжного перемикача, сигнального контакту і розчеплювача мінімальної напруги. Також представлений прилад захисту електродвигуна в окремому порядку може бути використаний як аварійний або ж головний вимикач, а із застосуванням додаткових контакторів може реалізовуватися як система віддаленого координування приводними агрегатами. Автомати захисту двигуна управляються за допомогою кнопок або поворотних реле.

Автомат захисту двигуна забезпечує захист функціонування електродвигунів одно- і трифазного типів. У цих пристроїв є два розчеплювачі контактів: термомагнітний - для захисту двигуна від струмів перевантаження, і електромагнітний - для захисту від КЗ. Захист електродвигуна трифазного типу здійснюється шляхом одночасного відключення всіх фаз для зниження ймовірності поломки.

Щоб запобігти пуску несправного пристрою, після того, як автоматичний вимикач захисту спрацював аварійно, увімкнути електродвигун можна лише вручну. Зважаючи на ручну комутацію, таке керування двигуном значно зручніше, ніж запобіжники, оскільки під час вимкнення можна усунути причину аварії та здійснити повторний запуск.

Вимикач захисту двигуна має можливість виставлення діапазону струму спрацьовування і може регулюватися користувачем у межах 0,1-25 А.

Щодо принципу роботи приладів, то він дуже простий - автоматичні вимикачі захисту двигунів працюють, ґрунтуючись на моніторингу параметрів роботи двигуна та ухваленні відповідних рішень у разі перевищення встановлених меж. Так, вони аналізують параметри струму, напруги, струму розгону, температури і частоти.

Де купити автомат захисту електродвигуна?

Купити автоматичний вимикач захисту електродвигунів за найкращою ціною пропонує український магазин EServer, який співпрацює безпосередньо з виробниками різного роду мережевого обладнання.

EServer надає клієнтам сертифіковані товари з гарантією. Тут ви зможете купити автомат захисту двигуна в різних моделях від брендів E.NEXT, IEK, АСКО-УКРЕМ та ін.

Оплата та отримання замовленого товару можливі кількома способами, тому будуть зручні кожному клієнту.