МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

ПЗВ

За популярністю
товарів

Пристрій захисного відключення або ПЗВ необхідний для забезпечення пожежної безпеки.

Що являє собою ПЗВ

Такий пристрій є комутаційним апаратом, який захищає електричний ланцюг від витоку струмів. Це відрізняє аксесуар від автоматичного вимикача. Останній захищає електропроводку від сильних перевантажень та короткого замикання, а захисний пристрій лише від витоку струму. Таким чином, цей пристрій захищає користувача від удару електричним струмом, а також забезпечує пожежну безпеку.

Примітка. У щиті ПЗВ займає 2-4 модулі. Воно чудово впорається з покладеним на нього завданням, якщо вибрати відповідний варіант з урахуванням усіх важливих характеристик. Звісно, ​​правильність установки теж має значення.

Якісні пристрої оснащуються надійним захистом усіх частин, які проводять електричний струм. Корпуси моделей, як правило, виготовляються із негорючого пластику, який не виділяє токсинів. Зазвичай механічна зносостійкість ПЗВ досягає 10 000 циклів, або навіть більше.

Навіщо потрібно купити ПЗВ? Докладніше про призначення пристрою

Іноді в електронній мережі з'являються ті самі точки витоку або диференціальні струми. Причиною цього може стати перегрів, загоряння проводки, а також якщо користувач торкається струмопровідної частини. Завдання ПЗВ полягає у постійному моніторингу кількості струмів. Пристосування постійно перевіряє як вихідні, так і вхідні показники. Якщо між показаннями виникає різниця, пристрій включає блокування напруги, тобто не дає їй надходити. При цьому спрацьовує такий аксесуар швидко: за 0,1 секунди.

Якщо людина торкнулася електропроводки або частин обладнання, яке проводить струм, ПЗВ швидко заблокує напругу: людину не вдарить струмом. Живлення лінії при цьому буде вимкнено. Воно може відключитися в лінії або у всьому будинку — це залежить від схеми монтажу.

Порада: щоб при спрацьовуванні пристрою все приміщення не залишилося без електрики, девайс краще встановлювати на окремі споживачі або створювати групи. Також можна групувати пристрої за приміщеннями. Це називається селективним монтажем. Реле з різними характеристиками потужності, а також чутливості та затримки спрацьовування встановлюють на окремі групи в порядку зростання показників чутливості до витоку струму. Таким чином, якщо трапиться аварійна ситуація, то напруга зникне в приміщенні або на тій групі, які розташовані до місця аварії найближче.

Види та характеристики захисних вимикаючих пристроїв

Виробники випускають електромеханічні та електронні моделі. Вони відрізняються тим, що функціонують згідно з різними принципами дії. Зазначимо, що від типу залежить ціна ПЗВ.

Електромеханічні моделі коштують дорожче, оскільки їхня робота не залежить від того, якою є напруга мережі. Вони спрацьовують навіть у тому випадку, якщо нульовий дріт не працює. Електронний пристрій захисного відключення не спрацює, якщо нейтраль відсутня. До того ж у нього немає підсилювача, а трансформатор, який працює зі струмами диференціального типу, слабший. Зауважимо, що такий пристрій потребує окремого джерела живлення на додаток до основного, оскільки поточна напруга в електричній мережі впливає на його роботу.

Диференціальне реле або ПЗВ відрізняється призначенням:

  1. Протипожежні моделі — це ввідні пристрої на 300 мА або 100 мА.
  2. Захисні девайси мають номінали 10 мА (підходять приміщень з підвищеною вологістю, а також дитячих кімнат) та 30 мА — використовуються для інших житлових приміщень.

Крім того, моделі відрізняються показниками чутливості до витоку.

Бувають моделі:

  • АС — відрізняються тим, що реагують на струм синусоїдального плану. Ці пристрої підходять для електросушарок, а також ламп і бойлерів.
  • А — реагують не тільки на змінний синусоїдальний струм. Вони характеризуються тим, що видають реакцію ще й струм пульсуючого характеру. Вони підходять для комп'ютерів, а також телевізорів та іншої техніки.

Також моделі відрізняються кількістю полюсів. Цей показник показує, скільки кабелів можна підключити. Також він вказує на тип фази, для якої призначено ПЗВ.

Двополюсні моделі для однофазних мереж підключають два дроти: фазу та нейтраль. Чотириполюсні моделі — це трифазні девайси: три фази та нуль.

Що стосується робочого струму, то для вступних пристроїв характерні показники 32, 40 і 63 Ампера. А ось для освітлювальних приладів, груп розеток та електроприладів варто купити ПЗВ з показниками 10, 16, а також 20 та 25 Ампер.

На корпусах пристроїв є кнопка для проведення тестування. Якщо її натиснути, то створюється штучна аварійна ситуація. Завдання пристрою — вимкнути живлення. Зазначимо, що виробники радять здійснювати такий тест раз на 1-2 місяці, а не тільки після першої установки.

Де купить ПЗВ в Україні

Замовити електронне та електромеханічне ПЗВ з доставкою по країні можна в EServer. У каталозі представлені моделі, які відрізняються призначенням, реагують на різні типи струму та характеризуються різними показниками робочих струмів.