МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Силові автоматичні вимикачі

За популярністю
товарів

Силовий автомат стане в нагоді для захисту електромережі від аварії. Такий пристрій купують для встановлення у розподільні щити.

Що таке автоматичний вимикач?

Силові автомати являють собою пристрої, які відключають струм при аварійній ситуації: короткому замиканні, занадто низькій або високій напрузі. Таким чином, ці девайси захищають мережу, включаючи або відключаючи певні її ділянки.

Навіщо потрібно купити силові автомати? — Основні функції та принцип роботи пристроїв

Як ми вже говорили вище, силові вимикачі призначені для захисту мережі. Вони спрацьовують, коли мережа перевантажена чи є коротке замикання. Робота сучасних електроавтоматів здійснюється за принципом поєднання двох типів розчеплювачів. Так, при тепловому розчепленні надлишковий струм нагріває біметалеву плату. Вона деформується та розмикає електроланцюг. Також сучасна автоматика включає електромагнітну котушку: коли надлишкові струми проходять через неї, у котушки зміщується сердечник і тисне на контакт. В результаті ланцюг розмикається.

За рахунок цих двох механізмів силові автоматичні вимикачі здатні захищати мережу від довготривалих перевантажень, так і від різких перенапруг.

Корпусні та модульні силові автомати

Корпусний силовий автомат призначений для захисту лінії, що входить до будівлі. Такі моделі призначені для первинного розподілу електричної енергії. Вони розраховані на 400 В напруги та здатні витримувати струм від 1600 А. Такі моделі також використовуються у промислових мережах.

Модульний силовий автоматичний вимикач витримує струм до 125 А, а показник напруги становить 220 В. Такі моделі призначені для вторинного розподілу електрики: на приміщення всередині будівлі.

Залежно від того, за якого показника струму відбувається розчеплення, автомати ділять на три класи:

  1. Моделі характеризуються найнижчою затримкою перед спрацьовуванням. Якщо струм вище 3-5 разів від номінального показника, ланцюг розмикається.
  2. Варіанти С класу розмикають ланцюг, якщо показник струму в 5-10 разів вищий за встановлений параметр.
  3. Моделі D класу — найповільніші 1 спрацьовують за показниками, що перевищують номінальні у 10-20 разів.

Крім того, моделі відрізняються полюсами. Так, в однофазній електричній проводці частіше використовують однополюсні моделі, які не передбачають підключення заземлення, а також дроту нейтралі. Якщо ж потрібен захист фази та нейтралі в однофазній проводці, знадобиться вже силовий автомат із двома полюсами. Він дозволяє підключити живлення та навантаження. Моделі з більшою кількістю полюсів, трьох та чотириполюсні, призначені для трифазних мереж. Якщо щось в електроланцюзі несправне, пристрій відключить усі три фази.

Також виділяють три основні серії таких автоматів для електропроводки:

  • BZM — лінійка трьохполюсних моделей із показником номінального струму до 400 А. Моделі характеризуються поєднанням електромагнітного та теплового механізмів.
  • LZM — серія корпусних моделей, що характеризуються високими показниками струму. Такі пристрої призначені для мереж із показниками до 1600 А.
  • NZM відрізняється від попереднього тим, що пристрої оснащуються системою, яка передбачає подвійний розрив силових контактів, а також забезпечує можливість передачі даних.

Купити силові автомати з доставкою в EServer

У нашому інтернет-магазині можна вибрати та купити модульні, а також корпусні автомати для захисту однофазних та трифазних електричних проводок. В асортименті представлені моделі, розраховані на різну напругу та струми, що дозволяє підібрати оптимальні пристрої в залежності від завдань.