МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Кінцеві вимикачі

За популярністю
товарів

Кінцевий вимикач - як важливий компонент автоматизації процесів

Мати можливість контролювати положення рухомих елементів виробничих механізмів, машин і технічного обладнання є необхідною частиною безлічі побутових і промислових технологічних процедур. У здійсненні таких дій допомагають всілякі типи кінцевих вимикачів.

Кінцевий вимикач є комутаційним апаратом, що посилає сигнал управління при досягненні рухомим елементом системи свого крайнього положення. Так, кінцевик, будучи апаратом автоматизації процесів, у певних точках, що перебувають на заданій траєкторії, допомагає замикати і розмикати електричні ланцюги в системі автоматичного регулювання електроприводів.

Найчастіше, як контрольний і обмежувальний елемент руху механізмів, шляховий вимикач використовується на виробництві: у конвеєрній лінії, у сигналізаційній системі та в системі освітлення, а також під час монтажу автоматизованих воріт.

Зважаючи на універсальність застосування такого виробу, він виробляється з різними типами приводу: з кнопкою, важелем або роликом (реверсивним, поздовжнім, на важелі або кутової дії), з петлею, що обертається, кільцем або трубкою.

Незалежно від різновиду і призначення, ці кінцеві датчики наділені важливими характеристиками: надійні в спрацьовуванні, безпечні в застосуванні і для людей, і для агрегатів, міцні, мають високу механічну та електричну зносостійкість.

Кінцеві вимикачі для різних напрямків

Оскільки кінцеві вимикачі підходять для великого діапазону застосувань, виробляють їх також у різних варіантах, що диференціюються за конструктивним виконанням, розмірами, матеріалами (металеві, пластмасові, гумові), ступенем захищеності від довкілля (відкриті, з пило, -, водо- та вибухозахистом), а також кількістю контактів та швидкістю їх розмикання.

Сфери, в яких можуть застосовуватися кінцеві вимикачі - різноманітні. Існує категорія кінцевиків загального призначення. Вони підходять для ліфтів і одночасно монтуються з розрахунком на кілька ланок технологічних процесів. Так, наприклад кінцеві датчики застосовують для процесу контролювання та управління максимальним і мінімальним рівнем руху кабіни, сигналізацією відкриття і закриття стулок дверей або обриву каната.

Кінцеві вимикачі широко застосовуються і під час організації автоматичного руху дверей і стулок воріт, регулюючи рух відкатних або підйомних воріт між двома обмежувачами. У системах охоронного призначення кінцевий вимикач використовується для організації спрацьовування сигналізаційної системи під час відчинення дверей або воріт.

Кінцеві вимикачі для дому

Також повсюдно кінцеві вимикачі вибирають для домашнього застосування. Так, з їхньою допомогою виконується регулювання освітлення приміщень, працюють механізми в підйомних шторах і ролетах, вмикається світло в розсувній шафі.

Кінцеві датчики, що застосовуються в побутових системах, мають дві особливості - невеликі габарити і легкість в установці. Компактні моделі кінцевиків часто можна зустріти в різновидах меблів, наприклад, у секції шафи-купе, де в процесі відкривання дверцят відбувається натискання кнопки і подача сигналу на ввімкнення освітлення. Ці елементи ще зустрічаються в електроприладах - принтері та сканері.

Датчики кінцевих положень для промисловості

Кінцевий вимикач незамінний у промислових підприємствах. З його допомогою працюють автоматичні та конвеєрні лінії, пилорами, підйомники, верстати з різання металу, адже ці механізми не обійдуться без обмежувачів руху.

Для галузей машинобудування, металургії, авіаційних механізмів, гірничодобувної промисловості існує кінцевий вимикач спеціальної серії. Відрізняється ця продукція показниками підвищеної міцності, стійкості до фізичного впливу і впливу хімічного середовища, надійності конструкції та її елементів, а також, найчастіше, своєю повною герметичністю.

Встановлення кінцевого вимикача

Кінцеві вимикачі не мають складної будови, але, все ж таки, часто використовуються в устаткуванні, конструкція якого живиться складним електроланцюгом. Як наслідок, підключатися вони повинні кваліфікованими фахівцями, із застосуванням відповідної схеми і з урахуванням наявних технічних особливостей.

Якщо немає можливості замінити кінцевий вимикач, який вийшов з ладу, аналогічним, то потрібно підібрати подібний йому, а для цього потрібне розуміння призначення його контактів.

До виконання з'єднання проводів пристроїв, потрібно відключити електрику за допомогою перемикання в щитку. Процедура встановлення кінцевика вимагає ретельно налаштувати спрацьовування.

Щоб змонтувати і під'єднати прилад, двері слід зафіксувати чотирма саморізами таким чином, щоб під час закриття ними натискалася кнопка кінцевого вимикача, а під час відкривання клавіша звільнялася.

Кінцевий вимикач має стати останнім елементом в електричному ланцюзі до живильного дроту.

Де купити кінцеві вимикачі в Києві та Україні?

Купити кінцевий вимикач у Києві з сертифікатом якості та гарантійним талоном пропонує український магазин EServer. Також ми здійснюємо доставку по всій країні.

У нашому інтернет-магазині ви зможете купити кінцевий вимикач в різних моделях і для різного призначення від української корпорації "АСКО-УКРЕМ". При цьому товар EServer реалізує за доступними цінами і пропонує можливість вибору способів оплати і доставки.