Пам'ять для серверів

Показано всі 27 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 27 результати
Обсяг ОЗП
Тип ОЗП
Частота, МГц
Підбір за ціною
Виробник

Оперативна пам’ять для серверів грає одну з найважливіших ролей в системі. Як і з персональними комп’ютерами, від рівня оперативної пам’яті багато в чому залежить продуктивність серверів, стабільність та надійність їх роботи. Хтось називає ОЗУ (оперативно запам’ятовуючий пристрій) серцем сервера, хтось-мозком, але суть це не змінює – потенціал пам’яті визначає потенціал всього сервера.

Пам’ять для серверів – це той елемент, який визначає швидкодію всієї системи. Оперативна пам’ять для сервера тимчасово зберігає вхідні, вихідні, а також проміжні дані додатків, програм і всієї операційної системи. Дані можуть зберігатися в ОЗУ, тільки поки на модуль подається електричне живлення. Оперативна пам’ять являє собою енергозалежний компонент, тому при зникненні живлення вона повністю очищається до наступного включення.

Основною характеристикою серверної оперативної пам’яті є швидкість її роботи. Цілком логічно, що користувачі прагнуть збільшити швидкість роботи сервера, встановлюючи по два і більше модулів ОЗП. Але при цьому важливо звернути увагу на те, щоб у всіх встановлених модулів була одна швидкість. Це пов’язано з тим, що маючи вибір з декількох варіантів, система віддає пріоритет найнижчою з доступних швидкостей оперативної пам’яті.

Залежно від завдань, які стоять перед сервером, визначається і необхідний обсяг оперативної пам’яті. Сучасна пам’ять для сервера має обсяг як мінімум 1-2 гігабайти. Цього буде достатньо для вирішення найпростіших завдань без великих навантажень на обладнання. В середньому ж, сервера демонструють оптимальну продуктивність, коли використовуються модулі пам’яті для серверів на 4 і 8 Гб. Такий обсяг ОЗУ дозволяє справлятися із завданнями середньої складності. Для систем промислового рівня кращим вибором будуть надпродуктивні модулі на 16 гігабайт, здатні впоратися з самими великими навантаженнями.

Серверна Оперативна пам’ять відрізняється від ОЗУ для персональних комп’ютерів в бік більшої продуктивності і надійності. Цьому сприяють спеціалізовані стандарти, розроблені безпосередньо для застосування в серверних системах. Наприклад, стандарт оперативної пам’яті Fully Buffered DIMM дозволяє прискорити роботу ОЗУ і підвищити його надійність. Модулі, що підтримують FB-DIMM, оснащені спеціальними мікросхемами, які виконують роль буферів і сприяють швидкому збереження вхідних даних, що дозволяє звільнити контролер. У деяких серверах використовується небуферизована оперативна пам’ять – наприклад, пам’ять для серверів Dell 4GB Dual Rank LV UDIMM. Для малозавантажених систем це допустимо, але при плануванні додавання нових модулів слід враховувати, що небуферизовані модулі ОЗУ несумісні з модулями FB-DIMM.

Найпоширенішим стандартом пам’яті для серверів є Registered Memory, яка позначається абревіатурою RDIMM. Яскравим представником такого ОЗУ є пам’ять для серверів HP 8GB 2Rx4 PC3L. У модулях даного типу між контролером ОЗП і чіпом знаходяться мікросхеми регістрів, що забезпечує контролеру знижене електричне навантаження і дозволяє підключати більше модулів до одного каналу. Додаткові мікросхеми стають причиною більшої вартості регістрових модулів пам’яті, але в той же час – вони забезпечують можливість високої відмовостійкість і масштабованості системи.

Величезною перевагою для серверної оперативної пам’яті є підтримка ECC-функцій, що виявляє і виправляє помилки в роботі ОЗУ. Щоб купити пам’ять для сервера, ECC, доведеться заплатити більше звичайного, але це дозволить уникнути зниження продуктивності системи і зберегти дані в цілості. Найчастіше пам’ять для сервера DDR3 RDIMM підтримує і ECC, проте зустрічаються модулі Registered Memory без підтримки цієї функції. Вона не є обов’язковою, і її наявність не позбавляє від усіх можливих проблем в роботі ОЗУ, але ECC є потужним фактором у боротьбі проти збоїв і неефективної роботи сервера. Тому якщо ви прагнете створити надійний і стабільний сервер, вибирайте модулі оперативної пам’яті з функцією ECC.