Пам'ять для серверів ОЗП

Показано всі 39 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 39 результати
Обсяг ОЗП
Тип ОЗП
Частота, МГц
Підбір за ціною
Виробник

Оперативна пам’ять для серверів грає одну з найважливіших ролей в системі. Як і з персональними комп’ютерами, від рівня оперативної пам’яті багато в чому залежить продуктивність серверів, стабільність та надійність їх роботи. Хтось називає ОЗП (оперативно запам’ятовуючий пристрій) серцем сервера, хтось-мозком, але суть це не змінює – потенціал пам’яті визначає потенціал всього сервера.

Призначення серверного ОЗП

ОЗП для серверів

Пам’ять для серверів – це той елемент, який визначає швидкодію всієї системи. Оперативна пам’ять для сервера тимчасово зберігає вхідні, вихідні, а також проміжні дані додатків, програм і всієї операційної системи. Дані можуть зберігатися в ОЗП, тільки поки на модуль подається електричне живлення. Оперативна пам’ять являє собою енергозалежний компонент, тому при зникненні живлення вона повністю очищається до наступного включення.

Головні параметри оперативної пам’яті для сервера

Основною характеристикою серверної оперативної пам’яті є швидкість її роботи. Цілком логічно, що користувачі прагнуть збільшити швидкість роботи сервера, встановлюючи по два і більше модулів ОЗП. Але при цьому важливо звернути увагу на те, щоб у всіх встановлених модулів була одна швидкість. Це пов’язано з тим, що маючи вибір з декількох варіантів, система віддає пріоритет найнижчою з доступних швидкостей оперативної пам’яті.

Залежно від завдань, які стоять перед сервером, визначається і необхідний обсяг оперативної пам’яті. Сучасна пам’ять для сервера має обсяг як мінімум 4-6 гігабайтів. Цього буде достатньо для вирішення найпростіших завдань без великих навантажень на обладнання. В середньому ж, сервера демонструють оптимальну продуктивність, коли використовуються модулі пам’яті для серверів на 8 Гб. Такий обсяг ОЗП дозволяє справлятися із завданнями середньої складності. Для систем промислового рівня кращим вибором будуть надпродуктивні модулі на 16-32 гігабайта, здатні впоратися з самими великими навантаженнями.

Стадарти RAM для сервера

Серверна Оперативна пам’ять відрізняється від ОЗП для персональних комп’ютерів в бік більшої продуктивності і надійності. Цьому сприяють спеціалізовані стандарти, розроблені безпосередньо для застосування в серверних системах. Наприклад, стандарт оперативної пам’яті Fully Buffered DIMM дозволяє прискорити роботу ОЗП і підвищити його надійність. Модулі, що підтримують FB-DIMM, оснащені спеціальними мікросхемами, які виконують роль буферів і сприяють швидкому збереження вхідних даних, що дозволяє звільнити контролер. У деяких серверах використовується небуферизована оперативна пам’ять – наприклад, пам’ять для серверів Dell 4GB Dual Rank LV UDIMM. Для малозавантажених систем це допустимо, але при плануванні додавання нових модулів слід враховувати, що небуферизовані модулі ОЗП несумісні з модулями FB-DIMM.

Найпоширенішим стандартом пам’яті для серверів є Registered Memory, яка позначається абревіатурою RDIMM. Яскравим представником такого ОЗП є пам’ять для серверів HP 8GB 2Rx4 PC3L. У модулях даного типу між контролером ОЗП і чіпом знаходяться мікросхеми регістрів, що забезпечує контролеру знижене електричне навантаження і дозволяє підключати більше модулів до одного каналу. Додаткові мікросхеми стають причиною більшої вартості регістрових модулів пам’яті, але в той же час – вони забезпечують можливість високої відмовостійкість і масштабованості системи.

Величезною перевагою для серверної оперативної пам’яті є підтримка ECC-функцій, що виявляє і виправляє помилки в роботі ОЗП. Щоб купити пам’ять для сервера, ECC, доведеться заплатити більше звичайного, але це дозволить уникнути зниження продуктивності системи і зберегти дані в цілості. Найчастіше пам’ять для сервера DDR3 RDIMM підтримує і ECC, проте зустрічаються модулі Registered Memory без підтримки цієї функції. Вона не є обов’язковою, і її наявність не позбавляє від усіх можливих проблем в роботі ОЗП, але ECC є потужним фактором у боротьбі проти збоїв і неефективної роботи сервера. Тому якщо ви прагнете створити надійний і стабільний сервер, вибирайте модулі оперативної пам’яті з функцією ECC.

Пам’ять для серверів – часті запитання

? Чим відрізняються звичайна й серверна ОЗП?

Повну відповідь про відмінності звичайної та серверної оперативної пам’яті ви знайдете тут.

✈ Які доступні варіанти оплати та доставки?

Ви можете забрати товар самовивозом зі зручної для вас точки видачі або з магазину безкоштовно. Більш детальну інформацію про доставку та доставку кур’єрськими службами ви знайдете тут.
Оплата приймається готівкою, передбачений безготівковий розрахунок: банківська карта або ж банківський переказ.