Металорукав

Показано всі 38 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 38 результати
Довжина, м
Діаметр
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Для захисту кабелю від зовнішніх впливів — агресивних середовищ, а також атмосферного повітря, стане в нагоді металорукав. До того ж такий аксесуар для прокладки дротів забезпечує пожежобезпечність. А ще він захищає від впливу прямих сонячних променів, береже дроти від вологи, а також бруду та пилу.

Металорукав

Що собою являє металевий рукав для кабелю?

Виріб виконаний у вигляді гнучкого шланга. Він виготовляється зі сталевої стрічки, яку скручують. Сьогодні таке пристосування використовується для монтажу різноманітних кабельних систем, включаючи сигнальні, комп’ютерні та телефонні мережі. Також аксесуар застосовується для прокладки електричної проводки. Моделі відрізняються розмірами та типами. Різновид аксесуара для прокладки дротів визначається матеріалом його виготовлення й умовами монтажу.

Види виробів за матеріалом виготовлення

В асортименті представлена металогофра, виготовлена з:

  • оцинкованої сталі;
  • оцинкованої сталі, додатково оснащеною полівінілхлоридною ізоляцією.

Такі моделі стійкі до різних зовнішніх впливів, зокрема — корозії, ультрафіолету, підвищеної вологості, пилу та механічних пошкоджень. Відповідно, вони здатні забезпечити проводам захист від вищевказаних дій.

Основні особливості

Як ми вже згадували вище, аксесуари роблять зі сталі, точніше оцинкованої сталевої пластини. Її товщина, як правило, становить близько 3 мкм. Зазори, які утворюються між витками, зазвичай ущільнюють тканиною (бавовняною) або ж поліпропіленовою плівкою. Завдяки такій конструкції гофрований трубопровід виходить гнучким, забезпечується високий рівень захисту кабелю від різних пошкоджень механічного характеру, а також бруду та пилу. До того ж більшість таких виробів забезпечують стійкість до вологи. Всі ці властивості роблять металорукава надійним варіантом для прокладки електропроводки, причому неважливо, буде вона прихована або ж відкрита.

Купити металорукав в Україні, а саме модель з оцинкованої сталі, рекомендується для електроланцюгів, які обслуговують різні кліматичні системи, наприклад, вентиляційні та обігрівальні. Для монтажу дротів, використовуваних в системах кондиціонування, такий варіант теж підійде. За рахунок оболонки з металу забезпечується високий рівень вогнестійкості. Це робить можливим безпечний монтаж проводки по дереву: ризик загоряння мінімальний.

Крім того, сталева пластина, з якої виконано пристосування, здатна виконувати функцію захисного екрана. Розташований усередині такого каналу кабель захищений від різних перешкод.

Головні плюси сталевих моделей:

  • висока міцність, стійкість до подряпин, ударів, розриву й інших подібних пошкоджень;
  • надійність: здатність уберегти кабель від впливу вологи, а також бруду та пилу;
  • забезпечення протипожежної безпеки на високому рівні;
  • здатність захистити дроти від електромагнітного випромінювання.

Що стосується моделей, оснащених ПВХ ізоляцією, то всі позитивні якості повторюють попередній варіант, так само як і технологія виготовлення. Єдина різниця — в ізоляційному полівінілхлоридному покритті, яке забезпечує більш надійний ступінь захисту. Сама наявність додаткової ізоляції забезпечує герметичність, що робить металорукав з ПВХ оболонкою максимально стійким до корозії, як і до різних зовнішніх впливів. Завдяки цьому такі гофри можна використовувати, щоб прокладати кабельну магістраль в тунелях, а також підземних комунікаціях. Підійде такий варіант і для монтажу дротів в приміщеннях, які характеризуються підвищеною вибухонебезпечністю. Необхідно відзначити, що внаслідок підвищеного рівня захисту, вартість металорукава з ізоляцією PVC зазвичай вище. Крім більшої зносостійкості, варто виділити ще одну перевагу гофрованих рукавів цього типу. Вона полягає в тому, що якщо оболонка кабелю виявиться пробитою, шар ізоляції не дасть струму поширитися за його межі. Це забезпечує безпеку людям, що знаходяться поруч з кабелем, а також монтажникам, які будуть його лагодити.

Зверніть увагу: подібні гофровані шланги не призначені для прокладки магістралі під водою. Не підходять вони й для вуличного монтажу, їх не можна монтувати в місцях, де низькі температури. Причина таких обмежень полягає в тому, то полівінілхлоридна ізоляція не має достатню для вищеописаних способів прокладки морозостійкість і вологостійкість.

Як вибрати оптимальний гофрований металорукав для прокладки кабелю?

Щоб придбати модель, яка підійде вашій мережі, слід звернути увагу на діаметр металорукава. Виробники випускають моделі з показником, який варіюється в межах від 9 до 50 міліметрів (в залежності від виробу). Що краще купити, залежить від обсягу кабелів: діаметра всіх дротів, які необхідно прокласти в одній гофротрубі.

Що стосується довжини, то зазвичай металеві рукави для кабелів поставляються в мотках по 50 метрів. Так що ціна металорукава залежить, в основному, від його діаметра. Ну і, звісно, на вартість впливає наявність полівінілхлоридної ізоляції.

Ще один критерій, на який необхідно спиратися при виборі захисного пристосування — це умови прокладки кабелю, тобто особливості навколишнього середовища.

Сталеві оцинковані моделі, які оснащені бавовняним ущільнювачем, призначені для експлуатації усередині приміщень, де рівень вологості — в межах норми. Причина полягає в тому, що такі вироби не вважаються максимально герметичними. Пристосування, виконані з оцинкованої сталі й оснащені ущільнювачем з поліпропілену, теж використовуються всередині приміщень. Однак їх можна купувати й для того, щоб прокладати кабелі в місцях, де вміст вологи перевищує норму. Наприклад, вони підійдуть для пралень, душових кімнат тощо. Крім того, подібні аксесуари можна застосовувати й для того, щоб прокласти кабель поза приміщеннями.

Герметичні ж металорукава, оснащені ізоляцією з PVC, стануть в нагоді для установки в шахтах (вентиляційних) і підземних виробках, різних траншеях, а також тунелях. А ще, як ми вже згадували вище, вони використовуються для прокладки кабелю в приміщеннях з підвищеним рівнем пожежонебезпеки.

Рекомендуємо: придбати додаткові пристосування, які необхідні для ефективного виконання монтажних робіт з укладання кабелів в гофрованих металевих рукавах. Ці аксесуари знадобляться для забезпечення з’єднання, а також введення шлангів в розподільні пристрої. Серед таких пристосувань необхідними є муфти, а також скоби кріплення.

Металорукав — оптимальне пристосування для прокладки кабелів як в приміщенні, так і на вулиці. Широкий модельний ряд, що включає вироби з різним діаметром, дозволяє підібрати оптимальний варіант, орієнтуючись на кількість і товщину кабелів. Крім того, вибору надаються моделі, які можуть працювати в різних умовах.