МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Металорукав

За популярністю
товарів

Металорукав для прокладання кабелю

Продумуючи процес прокладання кабелю, важливо врахувати, які комплектуючі слід застосувати в тому чи іншому випадку. Так, якщо однією з цілей є захист внутрішньо розміщених проводів від різного роду ушкоджень, розтягування, перегинів, забезпечення локалізації загоряння, можливого при порушенні справності електропроводки, варто віддати перевагу укладанню з застосуванням металорукава.

Металевий рукав є різновидом гофрованої труби, також застосовної в побудові інженерної електричної комунікації. Матеріалом виготовлення служать нержавіючі оцинкована або високолегована стрічки зі сталі. Ще виріб використовується в системах вентилювання і кондиціонування для гнучкого відведення повітря.

Характеристики металорукавів

Купити Металорукав - фото

Ось деякі головні характеристики металорукавів для прокладки кабелю:

 1. Вогнестійкість, якою володіє металорукав - гарант захисту кабельної мережі від потенційного загоряння і подальшого поширення полум'я.
 2. Надійно захистять прокладені в них кабелі від механічних впливів, оскільки здатні витримати навантаження ззовні і запобігти нанесенню шкоди кабельній оболонці.
 3. Вбережуть від впливу навколишнього середовища, оскільки металорукава - вироби з хорошою стійкістю до агресивних середовищ, зокрема й УФ-випромінювання, вологи, хімічних речовин.
 4. Металорукава здатні екранувати електромагнітні шуми і сигнали, що запобігає або знижує вплив останніх на передані прокладеним кабелем сигнали.
 5. Гнучкість такого рукава - запорука спрощеного укладання і монтажу загалом.
 6. Точно витримає тривалий період використання без істотного зносу.

Типи металорукавів

Металорукав гофрований - тип, що зустрічається найчастіше. Конструкція складається зі сталевої смуги, що утворює гнучку гофровану трубу, з хорошим показником гнучкості та компенсації термічного розширення.

Гладкий (негофрований) варіант зазвичай створюється з нержавіючої сталі і високостійкий до корозії. Частіше використовується у випадках, що вимагають високого рівня герметичності та стійкості до агресивних середовищ.

Різновид із внутрішнім покриттям з полімерних матеріалів (поліетилен або поліамід), що додатково захищає дроти від корозії та знижує тертя між дротом і рукавом, у який він розміщений.

Тип металорукава із зовнішнім покриттям також виконується з полімерних матеріалів або ж спеціалізованих покриттів, яким не страшна корозія і вплив середовища. Таке покриття буває ще й антистатичним або стійким до вогню.

Металеві рукави з додатковим армуванням, яким зазвичай служить спіральний дріт зі сталі. Це збільшує міцність виробу і захищає вміст від істотних механічних навантажень.

Металорукав із протяжкою

Варіацію з протяжкою вважають особливим типом, доповненим внутрішнім армуванням - дротяною протяжкою, що проходить уздовж усієї довжини, додатково зміцнюючи та стабілізуючи його в поздовжньому напрямку. Протяжка виготовляється або зі сталевого дроту, або з іншого різновиду міцного матеріалу.

Цей вид металорукава, саме завдяки наявності протяжки, має одразу кілька переваг:

 • високоміцний і стійкий до розтягування і стиснення;
 • стійкий до вібрацій і ударів, оскільки поглинає і пом'якшує їх;
 • не боїться вигинів і зберігає форму при численних поворотах;
 • період служби цього металевого рукава - довгий, при цьому він не втрачає властивостей і функціональності;
 • здатний краще захистити кабельні системи від безлічі джерел і різного характеру пошкоджень.

Купити металорукав з протяжкою всередині настійно рекомендується при намірі використання у вимогливих умовах, наприклад, у промисловому секторі, на будівництві та у сфері енергетики.

Металорукав у ПВХ оболонці

Моделі в додатковій полівінілхлоридній оболонці - найдорожчі, але й найстійкіші до суворих умов. Оболонка з ПВХ надає виробу абсолютного імунітету до пилу і вологи, тому прокласти дроти в такому рукаві можна практично де завгодно: закопати, залити бетоном, вмонтувати в приміщення з високою вологістю, розмістити на вулиці і в приміщенні. Ціна металорукава цього варіанту виконання повністю виправдана властивими характеристиками:

 • збереженням гнучкості та зручністю укладання;
 • додатковим рівнем захисту металорукава від корозії в умовах наявності вологи та хімічних речовин;
 • стійкістю до впливу довкілля: ультрафіолетового випромінювання, атмосферних умов, олій, жирів тощо;
 • стійкістю до фізичних пошкоджень: ударів, вигинів, стиснення, розтягування;
 • забезпеченням електричної ізоляції для самого рукава і для кабелю всередині.

Металорукав у ПВХ оболонці широко використовується в електроенергетичній, телекомунікаційній, будівельній, промисловій тощо галузях.

Гнучкість металорукава

Будучи за своєю суттю скрученими певним методом високолегованими сталевими стрічками, металорукав все ж менш гнучкий, ніж ПВХ гофра. Але залежить цей показник від низки факторів:

 • гофрування: тоді конструкції більш гнучкі, адже гофри дають їм змогу згинатися під різними кутами. Чим глибші та гнучкіші гофри, тим вища гнучкість рукава;
 • діаметра: менший діаметр зазвичай надає виробу більшої гнучкості через менший радіус вигину. Так, що тонший рукав, то легше його зігнути і простіше розмістити у вужчі простори;
 • матеріалу: гнучкість і пружність матеріалу виготовлення прямо пропорційні простоті згинання й укладання;
 • армування: металорукав з таким армуванням, як дротяна протяжка, наприклад, буде жорсткішим і обмеженішим у гнучкості, але водночас міцнішим і стабільнішим у поздовжньому напрямку.

Де купити металорукав за найкращою ціною?

З огляду на переваги металорукавів попит на них дедалі більше зростає. Цей вид продукції доступний до покупки в EServer, де він представлений у варіаціях від провідних фірм-виробників.

Придбати металорукав, ціна якого у нас в EServer ще й оптимальна - просто. Досить додати обраний товар у кошик сайту або передати замовлення безпосередньо менеджерам за вказаними телефонами.