МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Дифавтомати

За популярністю
товарів

Дифавтомат є захисним пристроєм для забезпечення пожежної безпеки електромереж.

Що являє собою дифавтомат: призначення пристрою

Диференціальний автомат забезпечує надійний захист електричного обладнання від короткого замикання, а також надструмів. Якщо в ланцюзі є струм витоку, диференціальний автоматичний вимикач миттєво роз'єднує ланцюг та відключає живлення. При цьому якщо диференціальні автомати розташовані за селективним принципом, спрацює саме той дифавтомат, який розташований найближче до місця, де сталася аварія. Завдяки такому рішенню приміщення не залишиться повністю знеструмленим: напруга перестане подаватися тільки на ту лінію, де стався витік.

Дифавтомат — це зазвичай більш вигідний варіант, ніж придбання пари пристроїв: девайса, який захищає від короткого замикання, і девайса для захисту від струму витоку. До того ж дифавтомат економить місце в щиті: займає не три модулі, а пару модулів, якщо говорити про однофазних споживачів.

Дифавтомат або ПЗВ: різниця між пристроями

Диференціальний автоматичний вимикач або диф автомат є механічним приладом, який виконує завдання пристрою для захисного вимикання й автомата-вимикача. Тобто дифавтомат функціональніший, ніж ПЗВ. Так, пристрій для захисного вимикання спрацьовує струмом витоку, якщо його показник перевищує 30 мА (це необхідно для захисту користувача від удару струмом) і 0,5 А для захисту від займання.

Купити диференціальний автомат варто для забезпечення потрійного захисту електричної мережі. Так, він береже не тільки від витоку струму, а й від короткого замикання, а також захищає від перевантажень. Однак необхідно відзначити, що на дифавтомат ціна зазвичай вища, ніж на ПЗВ.

Як вибрати та купити дифавтомат: види та характеристики пристроїв

Щоб вибрати оптимальний дифавтомат, насамперед важливо визначитися з його типом. Тож вибору надаються моделі електронного та електромеханічного видів. Дифавтомат першого типу коштує дешевше, проте такий дифавтомат припиняє працювати, якщо обривається нейтраль. Електромеханічний диференціальний автомат коштує дорожче. Однак такий дифавтомат продовжує виконувати свої функції, навіть якщо нульовий дріт обривається.

Крім типу, вибираючи дифавтомат, важливо враховувати кількість фаз в електричній мережі:

 1. Для мереж однофазного типу, які вимагають підключення власне фази та нейтралі, підійде автоматичний диференціальний вимикач двополюсного типу.
 2. Для трифазних мереж, які вимагають підключення трьох фаз та нейтралі, слід придбати диференціальний автомат на чотири полюси.

Примітка: нульовий дріт завжди потрібно підключати. Річ у тому, що якщо трапиться аварійна ситуація, то на нейтраль може впасти фаза. Це може призвести до удару електричним струмом.

Крім перерахованих вище параметрів, диференціальний автоматичний вимикач підбирають, ґрунтуючись на характеристиках струму:

 • номінального,
 • витоку.

Номінальний струм є робочими показниками струму. Якщо вибрати дифавтомат із меншими номінальними значеннями, то диф автомат може спрацювати, якщо включити кілька електроприладів одночасно.

Диференціальний автоматичний вимикач передбачає встановлення групами:

 1. Дифавтомат на 32 або 40 Ампер стане в нагоді для монтажу на одну кімнату або на групу приміщень.
 2. Дифавтомат на 50 або 63 Ампера призначений для встановлення як вступний пристрій.
 3. Диференціальний автомат на 10 А чи 16 А — це дифавтомат, призначений для груп розеток.
 4. Дифавтомат, номінал якого складає 6 А, підходить для ліній освітлення.

Зазначимо, що для освітлення диференціальний автомат встановлювати необов'язково. Для цих цілей дешевше замовити дифавтомат, а звичайний автоматичний вимикач, який захищає лінію від перевантажень і короткого замикання.

Щоб вибрати оптимальний дифавтомат, орієнтуючись на показники струму витоку, достатньо спиратися на такі характеристики:

 • Якщо диф-автомат необхідний як вступний аксесуар для захисту від пожежі, то необхідний варіант з показником 100 мА або 300 мА.
 • Якщо дифавтомат купується для груп розеток чи великої побутової техніки, підійде модель на 30 мА.
 • Для приміщень з підвищеним рівнем вологості, наприклад, ванних кімнат, стане в нагоді диференціальний автомат з показником 10 мА.

Крім струмових показників, вибираючи диференціальний автомат, необхідно враховувати характеристику розчеплення. За цією ознакою девайси ділять на два класи. Так, можна купити автомат класу:

 1. В — найчастіше застосовується у нашій країні. Такий диференціальний вимикач характеризується найшвидшим спрацьовуванням. Він використовується для житлових будинків та квартир, які обладнані проводкою з алюмінію. Однак для будинків із потужними трансформаторами, насосами такий дифавтомат не підходить: відсутність затримки означає, що він спрацьовуватиме при пускових струмах. Це означає, що девайс розцінюватиме запуск обладнання як аварію та відключатиме живлення.
 2. С — універсальний дифавтомат, який спрацьовує із незначною затримкою. Такий варіант набувають для високопотужного обладнання.

Також виділяють два різновиди пристроїв залежно від типу струму, з яким девайс може бути сумісним. Так, автомат диференціальний може бути:

 • АС — дифавтомат працює тільки при змінному струмі.
 • А — підходить для різних струмів: не тільки змінного, а й постійного, а також пульсуючого.

Замовити диференціальний вимикач можна в інтернет-магазині EServer. У каталозі можна вибрати дифавтомат, який має різні характеристики номінального струму та витоку. Моделі відрізняються класом, також типом диференціального струму. Крім того, в асортименті представлені як недорогі електронні моделі, так і витриваліші електромеханічні варіанти.