МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

USB флешки

За популярністю
товарів

Як правильно вибрати USB флешку: функції та характеристики

Тим, хто добре знає, що таке флешка, навряд чи варто зайвий раз розповідати про її призначення, а тим же хто не знає, розповімо. Флешка, вона ж usb flash drive, є невеликим автономним запам'ятовувальним пристроєм, який служить як додаткова зовнішня пам'ять для ПК і підключається за допомогою USB-інтерфейсу. 

Вибір флешки USB зазвичай ґрунтується на її об'ємі та інших характеристиках, які будуть конкретніше розкриті далі, але також він повинен враховувати її інтерфейс і тип роз'єму. Зазвичай користувачі купують моделі з усіма відомим стандартним роз'ємом USB, які створені під застосування з комп'ютерами і ноутбуками. Планшетам же, мобільним телефонам і багатьом іншим пристроям такий тип флешок не підходить. Зважаючи на це, були розроблені флешки micro USB. Також сьогодні можна купити накопичувач пам'яті "type C", який є універсальною моделлю, трохи меншою за повномірний роз'єм.

Що стосується вибору флешок за інтерфейсом, то для якісної роботи і високої швидкості передачі даних під час роботи з ноутбуком підходить стандартний накопичувач 3.0 або 3.1. Флешка з інтерфейсом "Lightning" актуальна для Apple-продукції і не сумісна зі звичайними пристроями. 

Підбирати флешку також варто за характеристиками її корпусу. Він може бути пластмасовим і, відповідно, коштувати дешевше, але буде менш стійким до пошкоджень. Дерев'яний варіант - ударостійкий і екологічний, але схильний до впливу вологи. Металевий же корпус флешки надає їй міцності, але вона трохи дорожча. Усі ці варіанти корпусу можуть бути висувними (слайдера), поворотними, монолітними або мати знімний ковпачок. 

Вартість флешки формується на підставі властивих їй характеристик. У список останніх в обов'язковому порядку включені нижчезазначені характеристики.

Об'єм пам'яті

Ціна флешки, як і її вибір користувачем, обов'язково ґрунтується на тому, який у неї об'єм пам'яті. Підбирати той чи інший варіант слід виходячи з ваших конкретних потреб і цілей як користувача. Ось кілька загальних рекомендацій:

 • Флеш-носій на 2 ГБ-8 ГБ підійде для зберігання даних з невеликими об'ємами - файлів, документів, презентацій і невеликих за розміром фотографій.
 • Флешка 16 ГБ-32 ГБ підійде для повсякденного використання і зберігання невеликих програм, фотографій з високою роздільною здатністю, відео та інших мультимедійних файлів. Такий пристрій часто використовують у створенні завантажувальних дисків з ОС.
 • об'єм флешок 64 ГБ-128 ГБ відмінно підходить для бекапа (резервної копії) різного роду важливих даних з великим об'ємом.
 • Флешки 256 ГБ і більше - моделі для професійного використання. Так, їх часто застосовують у перенесенні великих файлів, у відеомонтажі або в роботі з великим об'ємом даних.

Найбільш прийнятний варіант для потреб стандартного користувача - флешка 32 ГБ або 64 ГБ.

Виробник

Вибираючи usb флеш накопичувач обов'язково враховувати його виробника, оскільки цей фактор також впливає на надійність і загальну продуктивність виробу. Ось кілька рекомендацій щодо сучасних перевірених виробників: 

 • SanDisk: цей бренд відомий випуском якісних flash drive різних об'ємів і швидкостей, які гарні в повсякденному використанні та надійному зберіганні даних.
 • Kingston пропонує usb накопичувачі різноманітні за об'ємом пам'яті та швидкістю запису/читання. Їхня продукція підійде під широкий спектр завдань.
 • Corsair спеціалізується на виробництві різних компонентів для ПК, а їхні usb флешки мають високу продуктивність. Підходять вони тим, кому цінна швидка передача даних.
 • PNY - бренд, у якого ціна флешки буде бюджетною, але якість і надійність досить високі. У PNY можна знайти usb накопичувач з безліччю різних характеристик. 
 • Transcend має репутацію надійної марки, що пропонує usb flash з різними характеристиками і об'ємами.

Також флеш-накопичувач, що має високу продуктивність і надійність, можна придбати у марок Silicon Power, Apacer і Samsung.

Швидкість запису даних

Види флешок також варіюються за їхньою швидкістю записування даних. Цю характеристику виробники зазвичай вказують у списку технічних характеристик виробу. Основними категоріями, пов'язаними зі швидкістю запису є такі:

 • Стандарт USB 2.0, що надає на сьогодні найнижчу швидкість передачі. Вона знаходиться в межах 5-15 МБ/с.
 • USB 3.0 / USB 3.1 Gen1 (1-го покоління) забезпечують вищі швидкості під час передавання даних, ніж USB 2.0. Їхня швидкість запису даних варіюється від 15 до 100 МБ/с і більше.
 • Flash-накопичувачі USB 3.1 Gen2 (2-го покоління) досягають швидкості запису даних вже понад 100 МБ/с, а деякі близькі до швидкості в 300 МБ/с.
 • USB 3.2 це накопичувач юсб, стандарт якого також здатний забезпечити високу швидкість під час передачі даних. Вона може досягати показника вище 100 МБ/с, що залежить від конкретної реалізації флешки.
 • NVMe флешки usb - найновіші моделі, в основу роботи яких покладено використання технології NVMe для більш високої швидкості. Ними можуть досягатися швидкості запису, що часто перевищують 500 МБ/с і навіть 1000 МБ/с.

Купити флешку з високою заявленою швидкістю - недостатньо. Для отримання максимальної продуктивності флешок, потрібно переконатися, що вашим пристроєм також підтримується відповідний конкретно їм стандарт USB.

Безпека

Flash drive, залежно від моделі, може мати ту чи іншу функцію для гарантування безпеки процесу передавання та зберігання даних. До таких функцій належать такі:  

 • Шифрування даних стане гарантом конфіденційності збереженої на flash drive інформації. Також воно забезпечує доступ користувача до даних лише при введенні заздалегідь встановленого пароля (пін-коду).
 • Резервне копіювання захистить ваші файли в разі втрати флешки-носія. Так, кожне підключення пристрою до ПК або іншого пристрою веде до обов'язкового автоматичного копіювання даних на жорсткий диск. 
 • Блокування: купити флешку з такою функцією варто тим, хто хоче передбачити захист свого контенту від сторонніх. Для цього, за допомогою ПК або кнопок на самих флешках, вводиться пін-код, при неправильному введенні якого, вони блокуються. Деякі марки встановлюють на такий usb накопичувач одразу два паролі - призначені для користувача і адміністраторський (потрібен при неправильному введенні першого). 
 • Біометричний захист - нова фіча, що зчитує відбиток пальця власника. Давати такий флеш накопичувач для використання друзям або колегам не вдасться. 
 • USB флеш накопичувач із захистом від перезапису буде захищений від впливу вірусів. 

Де купити USB флешку в Україні

Купити накопичувач пам'яті від провідних виробників та ще й у широкому виборі моделей завжди можна у EServer. Тут можна придбати флешки об'ємом від 4 ГБ до 1 ТБ в пластиковому або металевому корпусі. 

Крім класичних флешок наш інтернет-магазин пропонує суперкомпактні моделі, варіанти з висувним USB, високошвидкісні, з посиленим захистом корпусу, з оригінальним оформленням і моделі із захистом інформації.

Також у EServer ви можете купити флешку у всіх доступних нині стандартах: USB 2.0, 3.0, 3.1, 3.2, Type-C, Lightning і microUSB. При цьому весь товар, що реалізується нами, - завжди сертифікований, а ціни на флешки доступні кожному.