МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Крос-модулі

За популярністю
товарів

Для чого потрібен крос-модуль?

Щоб зробити процес розподілу електроенергії в електричні щити зручнішим і швидшим, сьогодні застосовують модульний клемний блок під назвою "крос модуль". Фіксується цей розподільний блок найчастіше на din-рейку, але є й інші способи (про це далі). Випускається виріб для струмів силою до 400 А і може мати 1-4 полюси в блоці.

Цільове призначення модульних блоків охоплює їх застосування в розведенні вхідного дроту на кількох споживачів. Це актуально для під'єднання електротехніки та електроустановок, адже забезпечує зручність і безпеку процедурі розподілу електроенергії та управління пристроями й елементами електричних систем. Крос модуль компактний, тому надасть вам місце для підключення електричних кабелів, запобіжників, реле, контакторів та інших компонентів.

Основні цілі, для яких є сенс купити крос модулі на DIN-рейку, полягають у такому:

 • Можливість організувати і структурувати всю проводку: модульні блоки дають змогу забезпечити порядок і структурування кабелів в електроустановках, акуратно і з легкістю з'єднувати їх, що значно спростить обслуговування системи та її налагодження.
 • Розподіл енергії: застосовуючи розподільні блоки, в щитку залишається достатньо місця для прямого підключення електрокабелів і проводів до джерела електроживлення. Таким чином по всій системі буде забезпечено рівномірний розподіл енергії.
 • Забезпечення захисту: на модульні блоки можна встановлювати запобіжники і розподільні вимикачі, які забезпечать захищеність від перевантажень і КЗ. Як наслідок, це запобігатиме потенційному пошкодженню обладнання та забезпечить безпеку всієї системи загалом.
 • Можливість керування навантаженнями: крос-модуль може включати реле, контактори та іншого роду пристрої керування різними навантаженнями (мотор, освітлення і різні електроприлади). Так ви автоматизуєте процеси і зможете віддалено керувати пристроями.

Конструкція крос модуля

Найпоширенішою моделлю модульних блоків є вид, що кріпиться на DIN-рейку - стандартну металеву рейку, яка використовується для встановлення компонентів в електрощитах і панелях. Але, звісно, існують і моделі, що вимагають застосування саморізів для фіксації.

У стандарті своєму крос-модуль, призначений для монтажу на DIN-рейці, має типову конструкцію, яка призначена для задоволення головних потреб в електротехніці. Розберемо основні елементи їхньої конструкції:

 • Корпус зазвичай пластиковий або металевий. Його суть - захищати внутрішні компоненти від пилу, вологи та механічних пошкоджень ззовні. До того ж корпус забезпечує пожежну безпеку, оскільки складається з матеріалів із властивостями самозатухання. У нього можуть бути кришка, що закривається, або дверцята для доступу до елементів, що перебувають усередині. Корпус може мати отвори або вентиляційні канали, що забезпечують охолодження всередині.
 • Контактні клини металеві або мідні призначаються для з'єднання і фіксування проводів і кабелів. Вони спрощують під'єднання і від'єднання проводів модульних блоків, не вимагаючи для цього спеціальних інструментів.
 • Шини і шинні блоки (з міді, латуні або іншого виду провідного матеріалу) розміщуються на DIN-рейку, забезпечуючи розподіл електроенергії між різними контактними клинами.
 • Додаткові компоненти: виходячи зі специфікацій модульних блоків і потреб користувача, ці розподільні блоки можуть містити запобіжники, реле, контактори та індикатори стану.

Види крос модулів

Купити крос модулі можливо в різних конструкціях і з різними властивими їм характеристиками, все залежить від типу мережі. Так, у модульних блоків може бути один або відразу кілька полюсів. Однополюсна підійде для однофазної мережі, а варіант виробу з декількома полюсами - для трифазних. Крім цього, виробники випускають блоки для кабелів з різним струмовим навантаженням і різними вхідними та вихідними діаметрами.

Класифікуються модульні блоки на підставі того, який кабель передбачається комутувати. На ринку України можна придбати блоки трьох типів:

 1. Нульові - з більш простою конструкцією. Вони комутують нейтральні захисні та робочі типи проводів.
 2. Фазні модульні блоки - теж з нескладною конструктивною частиною, але застосовуються у випадках, що передбачають високе навантаження струму до 500 А включно і напругою до 1 kV.
 3. Комбіновані об'єднують у собі функціонал нульового і фазного типів. Ними можна проводити комутування проводів цих двох видів і змонтувати проводку з декількома відгалуженнями.

Крім цих варіантів, існує крос модуль, призначений для облаштування інформаційної мережі. З ними можна утворити якісні контакти між оптичним волоконним кабелем і вітопарним кабелем.

Де використовують крос модулі?

Використовується крос-модуль безпосередньо у ввідно-розподільних щитках для організації правильної розводки кабелю, а також безпечного з'єднання між собою електричних провідників.

Поряд з цим, він може замінити перехідний клемник, виконуючи його завдання в приєднанні до основного електричного провідника з великим діаметром декількох кабелів меншого перетину. Саме так, наприклад, монтують основну заземлювальну шину.

Використання модульних блоків актуальне для телекомунікаційних центрів, дротових телефонних систем, електроенергетики, локальних мереж (ЛОМ), центрів аудіо та відеотрансляції, промислових систем автоматизації.

Монтаж і підключення модульних блоків

У кожного розподільного щита своя схема. У ньому модульні блоки займають позицію між електролічильником і реле напруги. Їхня наявність дає змогу компактно здійснити підключення фазних і нейтральних проводів.

Крім розмірів блоку під час встановлення потрібно враховувати розмірні параметри провідників і обладнання.

Монтувати і підключати крос модуль можна деякими загальними способами:

 • На монтажній панелі, що робить їх більш організованими і зручними у використанні. Використання панелі потребує додаткового застосування саморізів, гвинтів або інших кріпильних виробів.
 • На металевій DIN-рейці, що стало певним стандартом для розміщення модульних блоків, як і багатьох інших пристроїв, в електричних і телекомунікаційних системах.
 • На стійці, що дає змогу їм бути легко доступними і добре організувати розміщення кабелів. Зазвичай це вимагає спеціальних кріплень і затискачів.
 • У спеціальній коробці, що забезпечує захищеність від негативних впливів факторів зовнішнього середовища.

Точний спосіб кріплення залежатиме від моделі, тому важливо дотримуватися інструкцій, наданих виробником, щоб правильно встановити крос-модулі у вашій конкретній системі.

Де купити крос-модуль у Києві та Україні?

Купити крос-модулі в Києві за хорошою ціною пропонує наш магазин EServer, що продає різні види сертифікованого мережевого обладнання. Ми пропонуємо тільки товари з гарантією і можемо доставити їх по території всієї країни.

Тут модульні блоки представлені в моделях, призначених для номінального струму в 80, 125, 400 і 500 Ампер і різними параметрами вступних і вивідних затискачів.

З нами зручно співпрацювати, оскільки ми можемо проконсультувати вас щодо обраного сегмента товару, а також надаємо одразу кілька варіантів оплати та отримання товару.