МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Конектори оптичні

За популярністю
товарів

Наконечник оптики виглядає як керамічний циліндр, усередині якого розташовується оптоволокно (або волокна). Найбільш поширені типи наконечників — товщиною 1,25 мм і 2,5 мм. Також бувають нестандартні ферули іншого діаметру.

Роз’єм оптичного кабелю — це два з’єднаних адаптером конектора для оптики. В адаптері знаходиться наскрізний отвір, що збігається по товщині з наконечником оптичного кабелю. Таке точний збіг діаметрів забезпечує високоточне з’єднання.

Купити Конектори оптичні - фото

Класифікація оптичних роз’ємів

Оскільки кабелі ВОЛЗ бувають не тільки одноволоконні, але й мультиволоконні, класифікацію конекторів оптики розподіляють відразу за кількома параметрами:

 • За товщиною наконечника;
 • За кількістю волокон.
 

В цілому можна виділити кілька основних видів оптичних роз’ємів:

 

Одноволоконні:
Мультиволоконні:
 • З наконечниками товщиною 2,5 мм (FC, ST, SC);
 • З наконечниками товщиною 1,25 мм (LC, MU, E2000);
 • З нестандартними ферулами (SMA, BICONIC, DIN).
 • Дуплексні (2 волокна) — MTRJ, ESCON, Opti-Jack;
 • Стрічкові (більше ніж 4 волокна) — MTP/MP.

 

Найчастіше на практиці зустрічаються 2,5 мм оптичні патч корди FC, SC, ST. Кожен з цих видів, в свою чергу, може бути одинарним (симплексним) або подвійним (дуплексним). Серед 1,25 мм конекторів найпоширеніші — LC.

Основні види конекторів та їх переваги/недоліки

 • Роз’єм SC — основний тип конекторів для кабельних систем структурованого типу та телекомунікацій. Його переваги — висока швидкість і щільність з’єднання, а також зручність у використанні. А ось пластиковий корпус роз’єму оптичного SC — це, скоріше, недолік, оскільки він неміцний і недостатньо стійкий до вібрацій.

 

 • Роз’єм FC відрізняється від попереднього круглим перетином і металевим корпусом. Переваги конектора оптичного FC — в його більшій довговічності за рахунок металу, а також в більшої стійкості до вібрацій. Але й недоліки у нього є — менша щільність з’єднання та більш складна комутація в цілому. Такі конектори часто використовують для підключення вимірювальних приладів та телекомунікаційних пристроїв.
 • Роз’єм ST за ступенем зручності знаходиться десь між FC і SC — він зносостійкий, має металевий корпус, при цьому характеризується середніми показниками щільності комутації. Його активно використовують для опресування багатомодових ВОЛЗ-кабелів.
 • LC оптичний конектор під 1,25 мм ферулу відрізняється простотою закріплення та зручністю комутації. Але при цьому роз’єм LC не дуже стійкий до механічного впливу та легко деформується. Це найпопулярніший вид конекторів для патч кордів. Використовується він в комп’ютерному мережевому обладнанні повсюдно. Крім того, прямокутна форма і невеликий розмір роз’єму дозволяє легко зібрати дуплексну варіацію з двох однакових конекторів.

Крім типів наконечника, конектори можуть відрізнятися ще й за типом оптоволокна, його полірування (читати про типи полірування оптоволокна), а також варіантів хвостовиків.

Конектори оптичні: часті запитання

✔️ Якими бувають оптичні роз’єми?