Конектори оптичні

Показано всі 13 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 13 результати
Тип обладнання
Тип конектора
Тип полірування
Підбір за ціною
Виробник

Оптичні коннектори являють собою невеликі за розмірами пристосування, якими оптоволоконні кабелі оконечиваются для подальшого приєднання до мережевих пристроїв. В даному розділі представлені різні типи оптичних конекторів, призначені для побудови надійних з’єднань у високошвидкісних телекомунікаційних мережах. Тут ви знайдете роз’єм SC, LC, ST, FC, а також так званий фаст коннектор, який використовується для максимально швидкого монтажу роз’єми на оптичне волокно.

оптичні конектори

Види оптичних конекторів

Конектор оптичного кабелю ділиться на кілька типів в залежності від способу фіксації в гнізді. Наприклад, коннектор оптичний SC має пластиковий корпус з прямокутним корпусом, а в гнізді він закріплюється за допомогою засувки, яка функціонує за принципом “push-pull”. Його популярність серед користувачів обумовлена зручністю і практичністю: для підключення роз’єму потрібно зробити найпростіші лінійні рухи, а Витяг потребує лише легкого натискання на засувку. Завдяки особливостям конструкції корпусу і його комутації можна домогтися великої щільності розеток типу SC на патч-панелях. Крім того, коннектори SC мають варіації:

  • “duplex” — в яких два роз’єми об’єднуються в одному корпусі;
  • стандартні “одиночні” “simplex” моделі.

Конектор оптичний FC відрізняється від SC круглою формою поздовжнього розрізу і металевим корпусом. Роз’єм фіксується в гнізді розетки шляхом вкручування накидної гайки, що гарантує надійне з’єднання навіть при вібраціях і захист точки контакту від забруднень. Надійний контакт забезпечує також пружина, яка “придавлює” наконечник до розетки. Навіть якщо кабель трохи ворушиться, це нітрохи не впливає на якість з’єднання. Однак при роботі з коннекторами FC щільність розеток невисока – необхідно залишати запас місця для зручного вкручування роз’єму.

Конектори, оптичні LC є своєрідними “молодшими братами” роз’ємів SC. За формою і типом кріплення вони ідентичні коннекторам SC, але їх габарити приблизно в два рази менше. В основному вони застосовуються в мережах, в яких необхідно найбільш щільне розміщення роз’ємів – в невеликих офісах, серверних кімнатах та інших приміщеннях. Завдяки малим розмірам і високій практичності цей тип конекторів входить в число лідерів ринку.

Металевий корпус, яким володіють оптичні конектори ST, закріплюється в розетці з поворотом на 90 за допомогою байонетного елемента. Кріпильний механізм дозволяє роз’єму надійно фіксуватися в гнізді. За допомогою пружного елемента в коннекторі досягається необхідна сила притиснення точок контакту.

Варіанти полірування конекторів

Ще однією важливою характеристикою оптичних роз’ємів є тип полірування наконечників. Полірування є запорукою щільного притиснення наконечника до наконечника коннектора в розетці. Це необхідно для того, щоб між кінцями оптичних волокон не було навіть повітряного прошарку, який негативно впливає на якість зв’язку, викликаючи заломлення і віддзеркалення світлового сигналу. За типом полірування роз’єми діляться на APC і UPC.

Спочатку наконечники були абсолютно плоскими, але виявилося, що при такому підході їх центральна частина, а значить, і безпосередньо оптичне волокно, практично ніколи не знаходиться в достатньо тісному контакті з волокном в розетці. Тому був розроблений стандарт PC, в якому поверхню наконечника була трохи опуклою, що забезпечувало необхідний контакт оптичних волокон.

На поточний момент використовуються коннектори UPC, що представляють собою оптимізований PC. При їх виготовленні використовуються надточні технології обробки, що гарантує прекрасний контакт при з’єднанні. Коннектори UPC легко визначити за кольором корпусу, який практично завжди виготовляється в синьому виконанні.

Другий популярний стандарт – APC – принципово відрізняється від UPC. При поліруванні в цьому випадку створюється скіс 8. В результаті з’єднання таких кінців забезпечується оптимальна якість передачі сигналу, при якому спостерігаються мінімальні показники втрат. Високі показники роботи коннекторів APC дозволяють використовувати їх в самих “вимогливих” мережах, в яких здійснюється передача звуку і відеосигналів. Такі роз’єми зазвичай мають зелений колір.

Оптичні конектори, види яких представлені в даному розділі у всьому розмаїтті, завжди повинні бути ідеально зачищені на кінцях. Найменші забруднення на торці роз’єму можуть викликати помітні погіршення сигналу. Тому оптичні коннектори купити краще відразу зі всіма аксесуарами, за допомогою яких можна здійснювати зачистку торців. При належному догляді за чистотою контактів роз’єму будуть радувати ідеальною якістю передачі оптичного сигналу.

Оптичні конектори – часті запитання

? Якими бувають оптичні роз’єми?

Рекомендуємо Вам ознайомитися зі статею про типи роз’ємів оптичних кабелів

? Які оптичні конектори найбільш затребувані?

Найбільш популярними вважаються:

✈ Як здійснюється оплата та доставка?

Товар можна забрати самовивозом з наших офісів в Києві, Одесі та Дніпрі. Місцезнаходження офісів на карті можна побачити тут. Також можна замовити доставку. Більше інформації про доставку та доставку кур’єрськими службами тут.
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.