МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Коаксіальний кабель

За популярністю
товарів

Коаксіальний кабель — застосування, види та характеристики

Коаксіальний кабель стійкий до перешкод, тому використовується там, де сигналу потрібен захист від радіочастотного випромінювання. Він передає сигнали в діапазоні 30 кГц — 300 ГГц. Про сфери застосування, особливості, а також види та характеристики коаксіального кабелю читайте в статті.

Купити Коаксіальний кабель - фото

Для чого потрібен коаксіальний кабель?

Такий кабель використовується в:

 • комп’ютерних і телевізійних мережах;
 • системах відеоспостереження, сигналізації й автоматики;
 • радіозв’язку.

Головні особливості коаксіального кабелю

Дріт характеризується низькими показниками загасання, стабільною роботою та широкою смугою пропускання. Більшість кабелів досить гнучкі, що забезпечує комфортний монтаж. До того ж «коаксіали» стійкі до різного роду перешкод, включаючи електромагнітні. Кабелі здатні передавати якісний, неспотворений сигнал на дистанцію від ста метрів до кілометра. Та й самі вони характеризуються низьким ступенем радіовипромінювання. Моделі можуть передавати як аналогові, так і цифрові сигнали. Власне, це й дозволяє використовувати їх в різних сферах.

Конструкція

Всі моделі містять чотири шари. Так, вони складаються з:

 • Внутрішнього провідника — компонента, який відповідає за передачу даних. Він може містити один або ж кілька скручених між собою провідників. Виготовляється він зі сталі, а також міді, алюмінію. Центральна жила може бути виготовлена й зі сплавів перерахованих металів.
 • Ізоляції — вона представлена діелектричним шаром, який знаходиться між центральним провідником і зовнішньою оболонкою. Діелектрик робиться з поліетилену, може бути виготовлений із фторопласта або поліуретану. Такий компонент може бути спіненим або монолітним. Призначення цієї ізоляції — запобігання замикання в кабелі. Моделі з монолітним діелектричним шаром застосовуються при підвищеній вологості, а спінені варіанти — якщо місце прокладки має велику кількість кутів.
 • Захисного екрану — використовується для заземлення, захисту сигналу від наведень і втрат. Представлений дротяної мідною сіткою, яку може доповнювати алюмінієва фольга. Також буває суцільне екранування — у вигляді лудженої сітки або металевої трубки. Існують моделі з двома екранами, між якими знаходиться діелектрик.
 • Зовнішньої оболонки — виготовляється з полівінілхлориду, якщо кабель призначений для монтажу в приміщенні. Це зовнішня ізоляція білого кольору. А ось у коаксіальних кабелів, призначених для зовнішньої прокладки, оболонка зроблена з поліетилену. Вона чорна, захищена від впливу ультрафіолету.
Примітка: екранований коаксіальний кабель може додатково оснащуватися ще й дротом для електроживлення.

Види та характеристики коаксіального кабелю

Залежно від області застосування та характеристик, виділяють кілька типів коаксіального кабелю. Його класифікація за цими ознаками викладена в таблиці.

Типи коаксіального кабелю

За застосуванням
 • авіаційний;
 • телевізійний;
 • комп’ютерний;
 • антенний кабель;
 • дріт для побутової техніки.
За хвильовим опором
 • 50 Ом — популярний дріт, в основному використовується в радіотехніці. Характеризується передачею потужного сигналу з мінімумом втрат.
 • 75 Ом — телевізійний кабель, відрізняється невисокою ціною та хорошою механічною міцністю. Використовується в протяжних мережах з невеликою потужністю.
 • 100 Ом — спеціальний кабель, призначений для імпульсної техніки. Він використовується рідше, ніж попередні два типу.
За діаметром ізоляції
 • максимум 1 мм — називається субмініатюрним;
 • діаметр становить 1,5-2,95 мм — це мініатюрний варіант;
 • 3,7-11,5 мм — средньогабаритна модель;
 • понад 11,5 мм — великогабаритна модель.
За гнучкістю
 • гнучкий;
 • напівжорсткий;
 • жорсткий.
 

Моделі відрізняються й екрануванням. Про це ми говорили трохи вище. Воно може бути виготовлено у вигляді металевої трубки, бути суцільним або у вигляді лудженого обплетення. Стандартний варіант — це захисний екран у вигляді металевої сітки. Також існують моделі, доповнені фольгою, варіанти з подвійним обплетенням. Виробники випускають кабелі з провідником, який характеризується спеціально зниженим, контрольованим ступенем екранування.

Маркування коаксіальних кабелів

Міжнародна класифікація виділяє кілька типів коаксіальних кабелів.

Модель типу RG6 — це дріт з центральною жилою, чий діаметр становить 1 мм. Це найбільш поширений тип «коаксіала», який використовується для телевізійних ліній протяжністю до 200 метрів. Хвильовий опір таких моделей складає 75 Ом.

RG59 — такий коаксіальний кабель являє собою бюджетний аналог кабелю RG6. Центральна жила у них тонше. Її діаметр становить пів міліметра. Інші параметри дроту такі ж, як у RG6.

RG58 — спеціалізований варіант, який застосовується в системах управління та електронної промисловості. Така модель характеризується зниженим хвильовим опором — 50 Ом. Центральна жила такого кабелю має діаметр в 0,8 мм. Слід враховувати, що цей коаксіальний кабель призначений тільки для внутрішньої прокладки.

Комбінований — ще одна спеціалізована модель. Це дріт RG59, який доповнений кабелем живлення. Обидва дроти розташовані під однією оболонкою. Комбіновані моделі стануть в нагоді, коли потрібно одночасно передати відеосигнал і сигнал подачі електроживлення або ж управління. Найчастіше такий коаксіальний кабель купують для систем безпеки, зокрема — відеоспостереження.

RG11 — дріт знадобиться для зовнішнього монтажу, а також прокладки в місцях з підвищеною вологістю. Модель здатна передавати сигнал на відстань максимум в 600 метрів. Показник опору становить 75 Ом.

RG8 — такий же, як попередній варіант, але з опором в 50 Ом.

RG-58 — модель застосовується в комп’ютерних мережах. Для такого кабелю характерна наявність мідного сердечника, низький опір (показник дорівнює 50 Ом). Товщина дроту становить 6 міліметрів.

Що ще врахувати при виборі:

 • Чим товстіша центральна жила, тим вище якість сигналу.
 • Чим товстіше власне кабель (чим більше його зовнішній діаметр), тим він міцніше. Однак це впливає й на гнучкість, а значить і на зручність прокладки.
 • Допустимий радіус вигину — стане в нагоді під час монтажу.
 

Це були основні особливості та характеристики коаксіальних кабелів. Щоб вибрати слушний варіант, враховуйте сферу застосування, умови монтажу й експлуатації кабелю.