Коаксіальний кабель

Показано всі 42 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 42 результати
Тип кабелю
Оболонка кабелю
В упаковці
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Коаксіальний кабель потрібен для передачі радіочастотних сигналів. Такий дріт характеризується тим, що забезпечує стабільний сигнал. Оскільки він екранований, кабель надійно захищений від електромагнітних завад. А особливості конструкції роблять можливою передачу даних у високій якості з мінімумом спотворень.

Де застосовують коаксіальний кабель?

коаксіальний кабель

Такі дроти призначені для:

  • телебачення — кабельного, ефірного, супутникового;
  • підключення зовнішніх антен;
  • відеоспостереження.

На відміну від звичайних провідників, які служать для передачі напруги (змінної або постійної) «коаксіал» транслює цифрові й аналогові дані, телевізійні сигнали на досить великі дистанції, що обчислюються десятками метрів.

Що таке коаксіальний кабель і як він влаштований?

З призначенням таких дротів все зрозуміло. Однак це не єдине, що відрізняє кабель коаксіальний від електричних кабелів, які використовуються для передачі потужності. Справа в тому, що крім діаметра жили та матеріалів, показників струму, що він пропускає, до такого дроту пред’являють ще й специфічні вимоги. Вони обумовлені особливостями конструкції.

Отже, коаксіальний кабель складається з:

  • Центральної жили. Вона зазвичай робиться з міді, оскільки цей матеріал характеризується малим хвильовим опором. Стандартний показник — 75 Ом, але буває й кабель коаксіальний 50 Ом. До того ж мідний провідник більш гнучкий і стійкий до зламів. Це дає можливість підлаштовуватися під вигини кімнати при монтажі.
  • Основної ізоляції. Вона потрібна для захисту від подряпин, порізів та вологи. Робиться зазвичай з поліпропілену або ж фторопласта.
  • Обплетення. Являє собою захисний екран. Як правило, воно складається з дрібних дротів, які переплетені між собою та поглинають перешкоди, що йдуть від побутової техніки й електроніки. Відзначимо, що щільність обплетення безпосередньо пов’язана з якістю сигналу, а відповідно і з вартістю проводу.
  • Фольги. Це додаткове екранування, що поліпшує захист від перешкод.
  • Зовнішньої ізоляції. Це самий верхній шар, представлений тонкою оболонкою. Як правило, якщо зовнішня ізоляція біла, то це кабель для внутрішньої прокладки. В цьому випадку її зазвичай виготовляють з полівінілхлориду. А ось якщо оболонка чорна — це коаксіальний кабель для зовнішнього монтажу із захистом від ультрафіолету. Ізоляцію зовнішніх дротів роблять з поліетилену.

Як з’єднується кабель коаксіальний

Для цих цілей потрібні коаксіальні роз’єми. Вони являють собою штекери, які можна комутувати вручну під час під’єднання кабелю або за допомогою крімпера та стриппера.

Тут слід врахувати пару важливих нюансів:

  1. Щоб замкнути високочастотний електричний ланцюг, повинні з’єднуватися як центральний провідник, так і обплетення кабелю. Невірна комутація двох кабелів, зокрема — якщо дріт-екран не приєднали, викликає перешкоди при трансляції на дісплей.
  2. Часті з’єднання — те, чого потрібно уникати. При чому навіть в тому випадку, якщо вони організовані за допомогою розгалужувачів. Якщо ж без цього не обійтися, то знадобляться ще і спеціальні підсилювачі сигналу.

Що таке коаксіальний кабель розібралися. Однак для вибору необхідно враховувати тип дроту.

Коаксіальний кабель: види

Всі моделі можна поділити на чотири типи. Про них читайте в таблиці.

Тип кабелю Особливості
RG6 Найбільш поширений тип з класичною конструкцією. Діаметр центральної жили такого дроту становить 1 мм. Відзначимо, що телевізійний кабель RG6 — це кабель коаксіальний 75 Ом.
RG59 Це бюджетний аналог RG6 з меншим діаметром центральної жили — 0,5 мм. Такий коаксіальний кабель менш довговічний, характеризується великими втратами сигналу, тому і коштує дешевше.
RG58 Спеціалізований коаксіальний кабель, який використовується в електронній промисловості, системах управління. Головна відмінність його від інших типів полягає в зниженому хвильовому опорі — 50 Ом. Діаметр центральної жили такої моделі — 0,8 мм. Крім того, такий дріт призначений лише для внутрішньої прокладки.
Комбінований Теж спеціалізований дріт. У ньому поєднаний кабель RG59 та дріт живлення, які знаходяться під однією оболонкою. Купити коаксіальний кабель такого типу варто для одночасної передачі відеосигналу та сигналу управління/подачі живлення. Це означає, що прокладати окремо силовий і коаксіальний кабелі не доведеться. Найбільшого поширення комбінований «коаксіал» отримав в системах відеоспостереження.

Варто зазначити: матеріал центральної жили та щільність обплетення дроту може відрізнятися, як і спосіб монтажу. Також важливо згадати, що для зовнішньої прокладки повітряного типу використовується підвісний коаксіальний кабель — з тросом. Цей елемент підсилює захист від механічних навантажень.