Комутатори (світчі)

Показано 1–48 з 628 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 628 результати
Тип комутатора
Рівень комутатора
Кількість портів RJ45
Кількість SFP портів
Кількість PoE портів
Порти
Додатково
Підбір за ціною
Виробник

Що таке комутатор

Комутатор забезпечує безпеку локальної мережі та комфортне керування нею.

Комутатор (свитч) являє собою девайс, за допомогою якого з’єднують кілька ділянок комп’ютерної мережі. Такий пристрій — це багатопортовий міст, який прокладено між усіма комп’ютерами, що входять в мережу. Комутатор призначений для передачі пакетів інформації конкретному одержувачу, що дозволяє знизити навантаження на мережу. Також мережевий перемикач дозволяє оптимізувати роботу мережі, підвищити рівень її безпеки.

якими бувають світчі

Принцип роботи комутатора

Мережевий комутатор функціонує за досить простим принципом. Щоб передавати пакети з даними, він запам’ятовує адреси відправників та одержувачів, зберігаючи їх у спеціальній адресній таблиці. Вона заповнюється в міру використання свитча. Потім комутатор автоматично визначає адресу, на який повинні прийти певні дані.

Види комутаторів

Всі пристрої можна поділити на три типи:

 1. Некеровані комутатори. Такі моделі працюють відразу з коробки: потрібно тільки підключити девайс до мережі, а до нього по кабелю приєднати комп’ютери. Некеровані свитчи забезпечують простоту експлуатації, адже нічого не потрібно налаштовувати. Це одночасно і плюс, і мінус пристроїв. Недоліком таких перемикачів є відсутність гнучкості.
 2. Керовані комутатори. Ці пристрої більш просунуті. Вони оснащуються вбудованим програмним забезпеченням, яке відкриває адміністраторам доступ до розширених налаштувань. Керовані свитчи дозволяють самостійно задавати параметри безпеки (фільтрувати трафік, захищати від шкідливих атак, створювати підмережі), швидкості та багато інших параметрів, що забезпечує високий рівень гнучкості.
 3. Smart. Такі девайси — компромісне рішення. Вони більш функціональні, ніж некеровані комутатори. Однак набір можливостей у них значно вужче, ніж у керованих моделей. Так, більшість смарт комутаторів дозволяють тільки налаштовувати швидкість і доступ на портах, переглядати статистичну інформацію.

Також пристрої можна поділити на два види залежно від кабелю, з яким вони працюють. Так, можна купити звичайний мережевий комутатор — модель для підключення до мережі через виту пару. А можна замовити оптичні комутатори. Вони працюють з оптоволоконним кабелем відповідно.

Критерії вибору комутатора

Щоб придбати оптимальний switch, необхідно звернути увагу на технічні характеристики та рівень комутатора.

3 головних параметри:

 1. Кількість портів. Залежить від того, скільки комп’ютерів ви плануєте підключати до комутатора. Невеликої та середньої мережі підійде 24-портова модель, великої — треба мінімум 48 портів. На випадок розширення мережі рекомендуємо брати модель з трохи більшою кількістю інтерфейсів для ПК, ніж вам спочатку потрібно.
 2. Швидкість портів. Більшість пристроїв оснащується портами, які здатні передавати 100-300 Мбіт інформації в секунду. Для малої та середньої мережі цього зазвичай вистачає з головою. Гігабітні комутатори ж знадобляться для великих і вимогливих до пропускної здатності інфраструктур.
 3. Автоузгодження порту. Беріть Full — Duplex комутатор, якщо потрібен обмін даними у двох напрямках одночасно, та Half — Duplex — якщо підійде почерговий обмін інформацією.

Порада: звертайте увагу на внутрішню пропускну здатність матриці комутатора. Цей інтегральний показник вказує на те, як швидко свитч зможе обробляти дані з усіх портів.

Додаткові характеристики:

 • SFP-порти — SFP комутатори здатні працювати в ВОЛЗ.
 • Наявність «вушок» на корпусі — потрібні, щоб встановити switch в телекомунікаційну шафу або серверну стійку.
 • Можливість стекування — дозволяє об’єднати всі свитчи, які входять в мережу, та керувати всіма ними одночасно.
 • Наявність системи охолодження — збільшує термін служби комутатора.
 • PoE порти — комутатори з підтримкою PoE дозволяють передавати дані та живити пристрій по одному витому кабелю, завдяки чому можна позбутися зайвих дротів.

Ще один важливий момент, на який слід звернути увагу при виборі свитча — його рівень. Їх всього чотири, але моделі першого рівня вже давно не є комутаторами у звичному розумінні. Це концентратори та хаби. Моделі інших трьох рівнів — сучасні комутатори. Їх особливості розглядаються в таблиці.

Рівень свитча Особливості
L2 Простий канальний комутатор, здатний на роботу з кадрами та фізичну адресацію. Зчитує тільки МАС-адреси.
L3 Мережевий switch, який вміє знаходити найкоротші маршрути. Зчитує IP адреси, здатний на установку різних типів з’єднань.
L4 Найрозумніший комутатор, який контролює надійність обміну інформацією. Вміє розпізнавати заголовки пакетів даних. До того ж такий девайс здатний визначати, до якого з додатків відноситься трафік, і перенаправляти його в залежності від отриманої інформації.

Виробники комутаторів

найкращі коммутатори

Вибираючи комутатор, необхідно придивитися до виробника. В асортименті представлені моделі іменитих марок. Всі компанії зарекомендували себе як постачальники надійної техніки. ТОП-виробників свитчів:

 • 2E PowerLink,
 • CISCO,
 • D-LINK,
 • GCOM,
 • HP Network,
 • MikroTik,
 • TENDA,
 • TP-LINK Network,
 • Ubiquiti.

Комутатори – часті запитання

? Що потрібно знати перед покупкою?

? Що необхідно придбати для комутатора?

Комплектація даного типу пристроїв буває різна, а патч корди зайвими не бувають.

? Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.