МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Інструмент для закладення витої пари

За популярністю
товарів

В різних типах телекомунікаційних шаф і стійок, а також комутаційних і серверних приміщеннях широко використовуються різні елементи для комутації, такі як спеціальні розетки і плинти. Саме для роботи з такими елементами застосовується інструмент для закладення кабелю. Даний тип пристосувань дозволяє закріплювати виту пару, телефонні та інші види кабелів в спеціальних комутаційних роз’ємах. Як результат – забезпечується надійний і стабільний контакт між пристроєм і кабелем. А це, в свою чергу, гарантує бездоганну комутацію між різними елементами мережі.

 
Купити Інструмент для закладення витої пари - фото
 

Призначення інструменту для закладення

Інструмент для обробки кабелю застосовується в різних сферах і умовах. Специфіка роботи і області застосування визначають особливості самого інструменту, в тому числі, набір його функцій і навіть розмір. Як приклад можна навести інструмент для закладення плінтів в телефонних або комп’ютерних мережах. У нього може бути функція регулювання зусилля, змінні леза, спеціальний відсікач, що фіксують і зачіпні гачки. Відповідно, інструмент необхідно вибирати таким чином, щоб він підходив до тієї або іншої моделі плінта, в який необхідно закрити кабель. І, звичайно, при покупці не варто забувати про перевірку якості корпусу і ножів інструменту.

Інструмент для закладення витої пари використовується для того, щоб підключити кабелі до:

  • патч-панелей,
  • кросів,
  • плінтів,
  • мережевих розеток.
 

Кроси, патч-панелі і плінти служать для того, щоб забезпечувати комутацію різних компонентів кабельної мережі між собою. Місцем їх монтажу стають телефонні короби, розподільні щити, телекомунікаційні та серверні кімнати. А мережеві розетки встановлюються в офісних приміщеннях і квартирах, щоб заховати безладно лежачі кабелі за стінні і стельові панелі.

Які бувають інструменти для закладення?

Класичний інструмент для закладення кросів являє собою невелику рукоятку і вбудоване в неї лезо. В цілому, конструкція віддалено нагадує звичайну вилку. На деяких моделях з розширеним функціоналом додатково встановлюється викрутка, що дозволяє знімати плінти, і гачки, за допомогою яких можна витягувати провідники з точок закладення.

Інструмент для закладення контактів представлений двома видами пристроїв:

  • До першого типу відносяться інструменти, що складаються з рукоятки-адаптера і змінної насадки. У насадки може бути одна або дві робочі сторони.
  • У другому випадку у фахівця буде вибір між просто закладенням кабелю і заробкою з одночасною обрізкою надлишків. Даний тип інструменту при найінтенсивніших навантаженнях демонструє високу надійність і довговічність. Однак при цьому є один недолік: обрізка надлишків провідників здійснюється недостатньо якісно. Але це можна виправити вручну за допомогою бокоріза, і використовувати насадку тільки для закладення провідників.
 

Інструмент для закладення кабелю в патч панелі другого типу відрізняється більш складним натискним механізмом. Такі інструменти відносять до аналогам Krone. В силу особливостей його функціоналу закладення і обрізка провідника проводиться тільки в крайньому положенні інструменту. За обрізку відповідає спеціальний ножичний механізм. Даний тип інструментів для закладення кабелів користується заслуженою популярністю серед фахівців. Причиною тому служить простота і зручність в роботі. Крім того, на інструментах типу Krone присутні додаткові елементи для вилучення провідників з контактів.

До недоліків даного виду можна віднести неможливість заміни ножів, коли вони затупляться.

Сам по собі інструмент для закладення патч панелей надзвичайно простий у використанні. Найголовніше – це правильно підготувати кабель, розподіливши провідники в контактах строго по колірній схемі. Коли все готово, потрібно просто вставити інструмент робочою стороною в роз’єм і з невеликим зусиллям притиснути. Ударний механізм забезпечить необхідну силу удару для того, щоб провідник закріпився між контактними ножами патч панелі. Якщо інструмент оснащений додатковим ножем для обрізки зайвих проводів, будьте уважні – не встановіть ніж з боку основного кабелю, щоб не обрізати його замість надлишку.