МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Світлодіодні прожектори (LED)

За популярністю
товарів

LED прожектори у вуличному освітленні

Якщо ви поставили собі за мету організувати освітлення великої території та ще й зробити це якомога економніше, тоді дуже доречними будуть світлодіодні прожектори для вуличного освітлення.

Раніше в боротьбі з темрявою на вулицях людям допомагали стандартні лампи розжарювання або галогенні ліхтарі, але 21-е століття подарувало нам led прожектор, який став у рази зручнішим і ефективнішим для використання.

Зважаючи на концентрацію світлового потоку лінзою або відбивачем, такий освітлювальний прилад здатний якісно висвітлити ділянку на великій дальності.

Сьогодні прожектори світлодіодні надають більшого комфорту і безпеки міському середовищу. З їхньою допомогою виділяють білборди, пам'ятники культури, пам'ятки та фасади адміністративних будівель. Також такі вуличні прожектори застосовуються в ландшафтному освітленні, створюють загальне освітлення футбольних полів, спортивних майданчиків, ринків та інших територій.

Плюси використання світлодіодних прожекторів

Затребуваність на світлодіодні led прожектори активно зростає з огляду на притаманну їм цілу низку переваг:

 • Економічність: прожектор зі світлодіодами створений так, що мінімально споживає електричну енергію, але водночас здатний забезпечити освітленням великі об'єкти і території.
 • Тривалий часу роботи: світлодіодна лампа здатна безперервно працювати терміном до 50 тисяч годин, тоді як люмінесцентна - лише до 5 тисяч, а лампа розжарювання - менш ніж тисяча годин.
 • Миттєве ввімкненню: прожектор світлодіодний одразу ж після клацання вимикача генерує освітлення, яке далі працює без мерехтіння.
 • Пожежна безпека: працюючи, діодний прожектор лише злегка нагрівається, тому ймовірність спалахів виключена.
 • Адаптація до перепадів у напрузі: прожектор світлодіодний продовжить своє безперервне функціонування під час зміни напруги і перепадів струму.
 • Пристосованість до різних температурних умов: прожектори зі світлодіодами справно працюють у температурних межах від -40⁰ до +40⁰ без остраху пошкоджень і перебоїв.

Рекомендації з експлуатації світлодіодних прожекторів

Як і будь-який електротехнічний пристрій, побутовий і вуличний прожектор має низку вказівок, яких потрібно дотримуватися згідно з технікою безпеки. Ось головні з них:

 • Забороняється експлуатувати прожектори світлодіодні, які не мають захисного заземлення.
 • Дальність освітлення має становити не менше одного метра до іншого об'єкта.
 • Розміщуйте такого роду діодні прилади в місцях, що не припускають вібрації і сильні удари.
 • При наявності пошкоджень, пристрій не слід далі використовувати.
 • Категорично не рекомендується самостійно розбирати світлодіодний прожектор з метою пошуку причин його поломки, якщо його гарантійне обслуговування ще дійсне. Варто залишити це завдання компетентним фахівцям з необхідними навичками і професійними інструментами.
 • Не рекомендуємо також у темний час доби довго дивитися на світлодіодні прожектори у ввімкненому стані.
 • До безпосереднього під'єднання приладу до мережі весь процес його встановлення повністю має бути завершений.

Основні типи світлодіодних прожекторів

Розглянемо базові модифікації прожектора світлодіодного.

За кольором випромінюваного освітлення:

 • Монохромний - у нього вбудовані діоди тільки одного кольору: білого, зеленого, синього, червоного тощо.
 • Багатобарвний - складається з різнокольорових діодів, тому може випромінювати світло одразу в декількох кольорах.

За типом монтажу:

 • Переносний - не пристосований для фіксації, його просто ставлять на якусь поверхню, через що він мобільний, але нестійкий і погано захищений від крадіжки;
 • Стаціонарний - має кріплення, тому підходить для фіксації на вертикальні поверхні. Зважаючи на це, такий світлодіодний вуличний прожектор особливо зручний у використанні і дасть змогу задати напрямок променів.

За типом підсвічування:

 • Акцентний - дає вузький промінь світла і частіше використовується в дизайнерському освітленні архітектурних об'єктів;
 • Із заливним світлом - прожектор із широким кутом розсіювання, і, відповідно, для цілісного освітлення великої площі. Це найбільш використовувані світлодіодні прожектори для вуличного освітлення.
 • Спеціальний - для сигнальних, військових, пошукових цілей тощо.

За типом матриці:

 • З матрицею СОВ, круглої або прямокутної форми, в якій на одну плату, щільно прилягаючи один до одного, розміщено кілька світлодіодів.
 • З матрицею SMD (лінійний точковий): такі прожектори для вуличного освітлення мають плату з розподіленими по ній світлодіодами, зверху захищеними епоксидним покриттям. Прилад із такою матрицею рівномірно випромінює світловий потік.

Підбір LED-прожектора залежно від необхідних характеристик

До того як купити світлодіодний вуличний прожектор, варто все ж таки знати, на які чинники спиратися під час вибору. Ось кілька порад на підставі різних характеристик виробу.

Типу прожектора з матрицею SMD варто віддати перевагу в місцях, де передбачається довгострокове увімкнення, оскільки він зручний тим, що дає змогу замінити один діод, який вийшов з ладу, а не всю матрицю.

Другим критерієм вибору прожектора вуличного освітлення є його IP-категорія, тобто захищеність від зовнішніх факторів. Маркування складається з двох цифр, де перша (0-6) вказує на ступінь захисту від проникнення частинок пилу та іншого роду забруднень, а друга (0-9) - на захищеність від потрапляння води. Так, наприклад, прожектори для вуличного освітлення з IР65 можуть використовуватися поза будівлями за будь-якої погоди.

Наступний важливий момент - вибір приладу за типом джерела живлення. Залежить він від місця запланованого розміщення прожектора. Існує 3 основні типи:

 • Стаціонарне мережеве живлення буде зручним під час установлення прожектора в будівлі, а під час вуличного розміщення зручне тільки, якщо пересувати або переносити прожектор не буде потрібно.
 • Від АКБ - таке бездротове живлення є кращим, наприклад, якщо прожектори для вуличного освітлення планується переносити.
 • Сонячний тип живлення дає змогу абсолютно безкоштовно використовувати світлодіодні вуличні прожектори, та ще й розміщуючи їх у будь-якому зручному місці.

Ще один важливий фактор під час вибору - це потужність пристрою. Визначає цей показник необхідну інтенсивність світлового потоку і площу, яку потрібно освітити. 100-ватного діодного прожектора достатньо для гарного освітлення невеликого дворика і, відповідно, для великих площ варто брати потужніший варіант.

Показники передачі кольору і колірної температури також важливі для вуличного підсвічування. Гарна передача кольору буде за Ra (індексу) понад 80. Щоб висвітлити вулицю або спортивний майданчик, обирайте прожектор світлодіодний з температурним показником у 4-7 тисяч Кельвінів. Це дасть денне холодне світло. А ось затишне тепле світло, тобто температура в 2.7-4 тисячі Кельвінів, краще для альтанок і дворів.

Наостанок зазначимо, що необхідність у прожекторах з додатковими функціями - суто індивідуальна перевага, оскільки регулювання яскравості, наявність датчика руху і тому подібні доповнення інтегруються для певних завдань, а отже, не обов'язкові.

Де купити світлодіодний прожектор (LED) у Києві?

Купити прожектор світлодіодний можна в магазині EServer. Для здійснення замовлень ви можете звернутися як до офісу в Києві, так і до онлайн-платформи магазину. Обидва варіанти дають змогу підібрати товари й оформити покупку за допомогою професійних менеджерів, готових вас проконсультувати.

Тут представлені стаціонарні прожектори різної потужності та колірної температури. Пошук товару на сайті за бажаною вартістю буде швидким і зручним, зважаючи на наявність на ньому фільтра підбору за ціною та іншими параметрами.

У EServer ви можете купити прожектор із сертифікацією якості та гарантією, а обраний товар отримати зручним для вас способом, адже магазин надає можливість самовивозу замовлення, його відправки кур'єром або обраною вами службою доставки.