МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Теплові реле

За популярністю
товарів

Що таке теплове реле?

Реле теплове або термореле є різновидом електромеханічних пристроїв, призначених для підтримки нормального режиму функціонування електродвигуна і захисту останнього від струмового перевантаження. Також воно активно застосовується як апарат, що захищає електричні системи та різне обладнання від перегріву. 

Як пристрій теплове реле функціонує на підставі реагування вбудованого термічного датчика на зміни в температурі. Так, у разі перевищення нею встановленої межі, відбувається спрацьовування пристрою і виконання певної дії - вимкнення електромережі, що запобігає перегріву і пошкодженню обладнання та систем.

Теплове реле, зважаючи на свою здатність забезпечувати безпеку, запобігати перегріванню обладнання та аварійним ситуаціям, знайшло широке застосування в безлічі різноманітних галузей, серед яких будівництво, електроенергетика, промисловість, сільське господарство та інші. 

Конструкція і принцип роботи теплового реле

Насамперед, розбираючись у конструкції та принципі роботи термореле, варто зазначити, що воно не виконує повного вимкнення електричного кола, за аналогією автомата, а лише вимикає ланцюг пускача, що керує, (як кнопка "вимкнути").

Теплові реле, незалежно від моделі, мають по 2 пари контактів, одна з яких від самого початку перебуває в замкнутому стані, а інша - в розімкнутому. Саме на зміні положення цих пар при впливі теплового перевантаження і заснована робота пристрою. 

В основу конструкції цього електротеплового приладу найчастіше включені біметалічні пластини з двошарового металу, з'єднані воєдино в контактній зоні. У теплові реле найчастіше вбудовують пластини з матеріалу інвар (нікель-залізні сплави) з малим значенням термічного розширення і з немагнітної або хромонікелевої сталі з великим значенням розширення. Суть їх застосування і полягає в різниці між їх цими температурними коефіцієнтами розширення. Так, при підвищенні температури в їхньому навколишньому середовищі відбувається розширення і деформація пластин, що призводить до розмикання групи контактів. На цьому процесі й базується основний принцип роботи термореле.

Сам процес нагріву біметалевих елементів викликаний теплом, що виділяється в пластинах струмом навантаження, або теплом, виробленим спеціальним нагрівачем, через який протікає струм. До речі, досягти найкращих характеристик можна застосовуючи реле теплове з комбінованим нагріванням.

Загалом процес функціонування пристрою передбачає поетапну зміну таких кроків:

 1. Користувачем або оператором встановлюється необхідний температурний поріг, який визначає той температурний поріг, на якому теплове реле має спрацювати.
 2. Тепловим елементом постійно ведеться контроль за температурою довкілля або температурою обладнання, до якого воно приєднане.
 3. При досягненні температури встановленого порога, починається розширення теплового елемента і активація його рухом механічного механізму всередині термореле.
 4. Спрацьовування електромеханічного приводу (механізму) призводить до розриву або перемикання контактів усередині пристрою і, як наслідок, вимикання електричного кола та запобігання передаванню електроживлення до під'єднаного обладнання.

Де використовуються теплові реле?

Теплове реле - один із сучасних інструментів захисту обладнань і систем від перегрівів через перевантаження, короткі замикання, тривале використання та інші чинники. Оскільки це актуальна проблема багатьох сфер, що використовують електричне обладнання, такий електротепловий прилад як термореле знайшов застосування в таких об'єктах і обладнанні:

 • Електроенергетика, де теплове реле покликане захищати електричні системи та обладнання від перегрівів, короткого замикання і перевантаження, за допомогою вимкнення ланцюга і подальшого запобігання пошкоджень в обладнанні та можливих пожеж.
 • Мотори та насоси, що застосовуються в промислових і комерційних системах, можуть доповнюватися термореле для забезпечення контролю за їхньою температурою. Це забезпечить запобігання перегріву двигунів і спричиненого ним пошкодження.
 • Системи кондиціонування повітря (кондиціонери, компресори та обігрівачі): у цьому разі реле може контролювати їхню роботу, підтримуючи рівень комфортної температури та забезпечуючи економію енергії.
 • Обігрівальні прилади: теплове реле застосовують також, щоб контролювати різні нагрівальні елементи: бойлери, радіатори та обігрівальні печі.
 • Сільське господарство використовує цей вид пристроїв для автоматизації контролю за системами поливу і тепличним обладнанням.
 • Промислове обладнання, що застосовується для різних виробничих процесів, також можна доповнити тепловими реле, щоб здійснювати контроль за їхньою температурою, не допускати перегріву в них і, як наслідок, продовжити термін справної служби.
 • Аварійні системи та охоронні сигналізації також можуть доповнюватися термореле, яке за допомогою аналізу і реагування на зміни теплових умов, буде своєчасно приводити в дію охоронну систему і систему безпеки.

Як випливає з вищевказаної інформації, теплові реле важливі для запобігання ушкодженням обладнань і систем, забезпечення безпеки та справності їхньої роботи, а також поліпшення ефективності функціонування різних процесів.

Де купити теплове реле в Києві та Україні?

Купити теплове реле високої якості в Києві та з доставкою по всіх регіонах країни, завжди можна у EServer. Тут на вибір покупцеві представлені реле з різним діапазоном регулювання, номінальним струмом і серією контактора. Всі моделі пристрою пройшли сертифікацію якості від марок-виробників і поставляються до нас в магазин з гарантійним талоном.

Зручність інтерфейсу сайту нашого магазину, доступна інформація про кожен товар окремо (в його картці), а також можливість додавання різних варіантів до списку для порівняння (через кнопку "ваги"), допоможуть вам зі здійсненням остаточного вибору.