Оптичні розетки та адаптери

Показано всі 30 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 30 результати
Тип волокна
Тип конектора
Тип полірування
Підбір за ціною
Виробник

Адаптери оптичні (розетки) – це надзвичайно важливі компоненти оптичних мереж, без яких побудова якісної лінії неможлива. За допомогою оптичних розеток здійснюється під’єднання і підключення конекторів до різних мережевих оптичних вузлів.

Найпоширенішими способами застосування адаптерів є патч-панелі, оптичні бокси, кроси, вимірювальні прилади в комп’ютерних мережах.

оптичні розетки та адаптери

Конструкція оптичної розетки

Головна перевага використання розеток – це надійне стабільне з’єднання елементів що розмикаються. Для оптичних розеток не існує будь-яких встановлених колірних стандартів, на ринку представлені блокові адаптери самих різних кольорів. Це дозволяє швидко ідентифікувати їх при великому скупченні у великих мережевих вузлах. Конструкція оптичних адаптерів включає корпус, втулку, а також кріпильні елементи. Корпуси розеток бувають як з пластика, так і з металу. Втулка, або, як її ще називають – центратор, є головним елементом пристрою. Пов’язано це з тим, що від якості втулки залежить точність поєднання оптичних волокон, які з’єднуються в розетці.

Види оптичних розеток

За типом серцевини оптичні розетки діляться на одномодові і багатомодові.

Розетка оптична SM (SingleMode, одномодова) оснащується серцевиною, а матеріалом для її виготовлення служить цирконієва кераміка. В розетках MM (MultiMode, багатомодові) встановлюється розрізна бронзова серцевина. Також можна купити оптичні розетки з одним з’єднувачем в корпусі (симплексні розетки) або з двома коннекторами в одному корпусі (дуплексні адаптери).

Види адаптерів за типом конекторів

Основний параметр поділу оптичних адаптерів на види є типи конекторів. Відповідно, виділяються чотири типи розеток: оптичні розетки SC, LC, ST і розетка оптична FC SM.

Коннектори відрізняються формою, конструкцією і матеріалом корпусу, а також способом фіксації приєднаного кабелю. У кожного типу конекторів є свої переваги, але найбільш популярними стали адаптери з широко використовуваними з’єднувачами SC і LC. При необхідності можна знайти також адаптер коаксіальний оптичний для звукових систем, що дозволяє конвертувати цифровий звук з коаксіального або оптоволоконного кабелю в аналоговий. Будь який оптичний адаптер має два гнізда для підключення. Виходячи з типу цих гнізд адаптери діляться на сполучні (прохідні) і перехідні.

Оптичний прохідний адаптер оснащується двома коннекторами одного типу (наприклад, оптичний прохідний адаптер SC SC або адаптер оптичний FC FC). Тобто, вони з’єднують два кабелі з однаковим типом конекторів, звідси і їх основна назва – сполучні (сполучний оптичний адаптер SC SC). Завдання перехідних адаптерів полягає в з’єднанні конекторів різного типу (наприклад, розетка оптична LC SC або оптичний адаптер LC FC).

На ринку також представлені менш поширені оптичні адаптери, за допомогою яких створюються тимчасові з’єднання. Вони отримали назву “оптичні адаптери оголеного волокна”, і до їх допомоги вдаються в процесі тестування з’єднань і обладнання. Його перевага полягає в простоті приєднання оптичного провідника. Весь процес полягає в тому, що кабель вводиться в пристрій, і для початку користування достатньо просто натиснути одну кнопку – з’єднання виконано. Такі адаптери можна використовувати багаторазово, їх відрізняє висока міцність і надійність конструкції.

Важливими перевагами всіх типів адаптерів є їх довговічність, висока точність з’єднання, термостійкість та широкий діапазон робочих температур (від -40 до +75°С), мінімальні втрати сигналу. В процесі вибору оптичних розеток перед покупкою важливо приділити увагу декільком параметрам, щоб знайти підходящий варіант. В першу чергу, уточніть типи конекторів, які необхідно з’єднати. Цілком природно, що для з’єднання двох дуплексних конекторів типу LC абсолютно не доречною буде розетка оптична SC SM-SC SM або оптичні розетки FC – як сполучні, так і перехідні.

Важливий також матеріал, з якого зроблений центратор і корпус адаптера. Обов’язково уточніть умови гарантії на товар. І якщо гарантія залежить від кількості підключень, тобто скільки разів можна з’єднати і роз’єднати коннектори в розетці. При покупці обов’язково потрібно дізнатися, на який температурний режим розрахований адаптер, щоб перебої в роботі при низьких температурах не привели до неприємних сюрпризів. Крім того, є загальна рекомендація для будь-якого типу мережевої продукції – перевірте наявність сертифіката якості і надійність виробника. Залежно від того, якими характеристиками володіють оптичні розетки, ціна їх може відчутно відрізнятися.

Оптичні адаптери та розетки – часті запитання

? Які оптичні розетки й адаптери найбільш затребувані?

? Які розетки й адаптери для оптики найбільш популярні?

✈ Як здійснюється оплата та доставка?

Самовивіз з магазину, з точок видачі безкоштовно. Більше інформації про доставку кур’єрськими службами тут .
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом

? Де ми знаходимося?

Адреси магазинів: г. Киев ул Дегтярівська 31, м Одеса вул. Желябова, 4а, м Дніпро, пр. Пушкіна, 30. Більше про наше місцезнаходження тут.