МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Зовнішні жорсткі диски

За популярністю
товарів

Типи зовнішніх жорстких дисків (HDD)

Купити зовнішній жорсткий диск сучасний користувач може в стаціонарному (настільному) або переносному варіанті. Також виробники пропонують клієнтам жорсткий диск у двох основних типорозмірах:

 1. 3,5'', який на сьогодні найбільший тип, вагою до півтора кілограма. Працює він від електромережі, тому не настільки зручний у використанні поза приміщеннями, але поряд з цим може похвалитися пам'яттю об'ємом до 2 Тб, що на сьогодні є найбільшим показником.
 2. Тип 2,5 є найбільш затребуваним різновидом у країні. Подібний зовнішній накопичувач володіє об'ємом від 240 до 500 Гб пам'яті і може бути живиться за допомогою USB-портів.

Основні характеристики зовнішніх вінчестерів

Зовнішній жорсткий диск, як і багато інших сучасних пристроїв, має низку характеристик, з якими варто ознайомитися перш ніж його купувати. Отже, ось перелік параметрів, на які рекомендується звертати увагу, підбираючи жорсткий диск:

 • Швидкість обертання шпинделя: виражається в оборотах/хв (RPM). Чим вона більша, тим швидшим буде доступ до даних. Середній рівень шуму і швидкості притаманний 7200 оборотам, а ось зовнішній HDD з 10 000 оборотами забезпечить майже миттєву передачу даних, але він найбільш гучний. 
 • Тип інтерфейсу підключення обраного вінчестера (USB, Thunderbolt, eSATA та інші) обов'язково має суміщатися з гаджетом або пристроєм, який ви використовуєте.
 • Швидкість передавання даних, вимірювана в МБ/с або ГБ/с, - фактор, що визначає, з якою швидкістю буде виконуватися передавання файлів між HDD і ПК. 
 • Тип накопичувача може бути HDD (жорсткий диск) або SSD (твердотільний накопичувач даних). Перший зазвичай надає більше ємності за нижчою вартістю, другий же забезпечує кращу продуктивність, але за вищу ціну.

Як вибрати зовнішній жорсткий диск

Ключовий крок при виборі HDD - визначення цілей і умов його майбутнього використання. Серед факторів, які допоможуть вам у прийнятті більш обґрунтованого рішення, - такі:

 • Тип даних, які ви маєте намір зберігати. Для відеофайлів HD якості або великих об’ємів (для перегляду за допомогою під'єднання до ТБ) варто розглянути жорсткі диски з великою місткістю (2ТБ і більше). Для зберігання текстової документації, презентацій, фото та інших файлів, достатньо і ємності від 500 ГБ до 1 ТБ.  
 • Інтерфейс підключення: обраний жорсткий диск повинен підтримувати інтерфейс, сумісний з тими пристроями, з якими ви маєте намір його використовувати. Наприклад, USB - універсальний стандарт, але для під'єднання до ТВ і відтворення мультимедійного контенту може знадобитися HDMI.
 • Ергономічність: якщо ви віддаєте перевагу мобільності і можливості підключень до різних пристроїв, тоді варто розглядати компактний і портативний зовнішній жорсткий диск.
 • Тип файлової системи вінчестера. Система FAT32 вже трохи застаріла, але є високошвидкісною і сумісною з усіма ОС, але має обмеженість у розмірах файлу (до 4 ГБ) і менш безпечна. Новим NTFS-форматом підтримуються більші файли. Система exFAT здатна підтримувати великі файли і добре сумісна з Windows, macOS і Linux, але менш безпечна порівняно з NTFS. Формат HFS+ стандартний для macOS і має гарну продуктивність, але такий зовнішній HDD не сумісний з ОС Windows.

Вибір за типом

Вибір вінчестера HDD за типом пов'язаний з його інтерфейсом під'єднання, яким і визначається швидкість передавання об'єктів, а також чи сумісний цей жорсткий диск із вашим пристроєм. Ось основні типи та їхні особливості:

 • Зовнішній жорсткий диск USB універсальний для більшості ПК і ноутбуків і простий у використанні, але зазвичай повільніший за деякі інші інтерфейси.
 • Thunderbolt HDD, зокрема тип Thunderbolt 3, є високошвидкісним пристроєм для передачі даних, але вимагає наявності сумісного однойменного порту на пристрої користувача.
 • Жорсткі диски з інтерфейсом eSATA виконують швидку передачу даних (вищу, ніж USB HDD), але також вимагають наявності eSATA-порту на пристроях користувача.
 • FireWire HDD (IEEE 1394) ідентично з Thunderbolt забезпечить швидке передавання файлів, але потребує наявності такого ж порту.
 • Зовнішні жорсткі диски Wi-Fi дають бездротовий доступ до даних, але сама швидкість здійснення передавання інколи повільніша, ніж у дротових інтерфейсів.

Якщо ваші пристрої мають сучасний порт Thunderbolt 3, використовувати жорсткий диск із таким самим інтерфейсом буде найкращим рішенням для високошвидкісної передачі даних. В іншому ж випадку, USB - найбільш універсальний вибір.

Зверніть увагу на корпус

Підбираючи зовнішній жорсткий диск, огляньте його корпус, оскільки це важливий фактор забезпечення захисту диска і його правильного функціонування. 

Матеріал корпусу може бути пластиковим або металевим, від чого залежить його міцність. Жорсткий диск в алюмінієвому корпусі зазвичай міцніший і може краще охолоджуватися.

Якщо ви хочете придбати настільний зовнішній жорсткий диск, тоді можна зупинитися на моделі з 3.5-дюймовим корпусом. Тим, хто хоче портативний HDD підійде 2.5-дюймова модель.

Також жорсткий диск на корпусі може бути оснащений кнопками управління та індикаторами, що покращує зручність його використання.

Об’єм пам'яті

Вибір об’єму пам'яті HDD залежить від ваших потреб у зберіганні даних. Ось кілька загальних рекомендацій для різних користувачів, спираючись на які зовнішній диск купити буде простіше: 

 • Для повсякденних завдань і простого розширення об'єму зберігання документів, фотографій і відео в невеликому розмірі, досить придбати зовнішній жорсткий диск HDD ємністю в 1 або 2 ТБ.
 • Для опрацювання та зберігання великих мультимедійних файлів (високоякісні фото та відео) рекомендуємо жорсткий диск об'ємом 4 ТБ і більше.
 • Щоб зберігати великі об’єми даних (резервні системні копії, проєкти, бази даних та інше) можете вибрати HDD на 6 ТБ і більше.
 • Зберігання даних у централізованому NAS-сховищі краще виконувати на диску ємністю 8 ТБ і більше. Такий самий об'єм підійде для виконання професійних завдань з редагування відео, створення аудіо-записів та інших творчих завдань.
 • Для розширення внутрішньої пам'яті ігрової консолі PlayStation або Xbox, обирайте зовнішній жорсткий диск, сумісний з нею, який забезпечує об'єм пам'яті в 1 і більше терабайт.

Де купити зовнішні жорсткі диски в Україні?

Придбати сертифікований жорсткий диск в Україні можна у EServer. Ми пропонуємо настільні та портативні HDD, високошвидкісні варіанти і з підвищеним захистом, а також моделі спеціально для ігрових консолей. Товар представлений у пластикових, металевих і прогумованих корпусах. 

У EServer жорсткий диск у великій варіативності моделей доступний від багатьох популярних нині марок, що зарекомендували себе. Купити зовнішній жорсткий диск тут ви можете з ємністю від 1 до 20 ТБ і в 2.5 і 3.5-дюймовому форм-факторі.