МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-панелі

За популярністю
товарів

Зі статті ви дізнаєтеся, що таке комутаційна панель, як вона використовується. Також ми розповідаємо про основні параметри вибору такого пристрою.

Купити Патч-панелі - фото

Патч панель — що це таке і для чого використовується

Давайте ми з вами уявимо, що в телекомунікаційній шафі або рековій стійці встановлено кілька мережевих пристроїв. Кожен з них необхідно з’єднати один з одним, а потім ще і підключити до мережі. Якщо для створення такого з’єднання просто використовувати комутаційні шнури, то вони сплутаються, причому навіть якщо девайсів небагато. А якщо підключати велику кількість IT-обладнання, ситуація стає ще гіршою.

Щоб цього уникнути, потрібні патч панелі. Такий пристрій — це пасивне мережеве обладнання. Воно виглядає як каркас, в який інтегровані порти для кабелів.

Перемикання між девайсами здійснюється за допомогою патч кордів. Комутаційні шнури підключають до інтерфейсів, які знаходяться на лицьовій стороні панелі. Зі зворотного ж боку роз’єми для підключення фіксуються механічним способом.

Для комфортної перекомутації та уникнення помилок користувачеві потрібно всього лише відзначити потрібні порти. Зробити це можна, використовуючи маркер або наліпку. Деякі комутаційні панелі оснащуються вставками з паперу, на які наноситься маркування.

Щоб придбати відповідну модель, звертайте увагу на наступні параметри.

 

Тип панелі та кількість портів

Всі моделі ділять на два типи:

  • модульні;
  • фіксовані.

Наборні комутаційні панелі мають гнізда під Кейстоуни. Це дає можливість встановлювати різні роз’єми: RJ-45, RJ-12, RJ-11. У фіксованих же моделях вже встановлено порти однакового типу і певної кількості. Замінити їх не можна.

Тепер поговоримо про кількість портів. За цим параметром панелі вибирають, орієнтуючись на кількість обладнання для комутації. Якщо мережу планується розширювати, можна брати варіант з запасом. Найпопулярніші моделі — на 24 порти. Але можна купити й 12-ти, 16-ти або 48-портову модель.

Примітка: телефонні панелі зазвичай оснащуються 25 і 50 портами.

Спосіб монтажу та розміри

Як правило, моделі встановлюють в монтажні стійки та серверні шафи. Втім, є і варіанти, які передбачають настінний монтаж. Варто сказати, що настінні патч-панелі зазвичай оснащуються невеликою кількістю портів — до 12 шт.
Якщо комутаційну панель планується поставити в стійку або шафу, слід врахувати:

  • Монтажну ширину. Вона повинна збігатися з шириною конструкції шафи/стійки. Простіше кажучи, телекомунікаційна панель 19 дюймів підходить для установки в 19-дюймову конструкцію. Модель же на 10 дюймів призначена для монтажу в 10-дюймову шафу.
  • Висоту. Цей показник впливає на те, скільки місця панель займе в корпусі конструкції. Найбільш поширені моделі 1U (1 юніт дорівнює 44,45 мм). Трохи рідше зустрічаються 2-юнітові панелі. Рідко, але можна зустріти панелі висотою 0,5U.
Рекомендуємо: для зниження навантаження на кабель вибирайте модель з кабельним організатором, розташованим на тильній стороні панелі. Якщо ж потрібно тільки спростити розводку, слід придбати окремий органайзер кабелю.

 

Категорія

Ця характеристика вказує на максимальну швидкість обміну даними:

  • 3 — для телефону;
  • 5 і 5е — для гігабітних мереж;
  • 6, 6а і 7 — для пропускної здатності в 10 Гбіт/сек.
Варто знати! У патч-панелі та патч кордів повинна бути однакова категорія.

Тип екранування

Комутаційні панелі 19 дюймів і 10 дюймів бувають екранованими та неекранованими. Перший варіант (FTP) захищає від електромагнітних перешкод. Для цього кожен порт оснащується металевою рамкою. Неекрановані моделі (UTP) знадобляться, якщо захищати сигнал не потрібно: електроніка та інші джерела радіочастотних перешкод відсутні або є малопотужними.

Важливо! Патч-панель, патч-корд і кабелі повинні мати ідентичний тип екранування.

Патч панель — необхідне обладнання для швидкої та комфортної комутації мережевих пристроїв, а також їх перемикання. Вибрати оптимальний варіант — нескладне завдання, якщо знати особливості своєї мережі. Щоб купити оптимальну модель, потрібно врахувати кількість і тип портів, висоту і монтажну ширину, спосіб установки. Також важливо підібрати правильну категорію і тип екранування.

Патч-панелі: часті запитання

✔️ Як правильно вибрати комутаційну панель?