Патч-панелі

Показано всі 42 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 42 результати
Висота, U
Тип патч-панелі
Кількість портів
Екранування
Категорія
Тип конектора
Конструкція
Особливості
Підбір за ціною
Виробник

Термін “патч-панель” прийшов в ужиток айтішників з англійської мови, на якому він звучить аналогічно – “patch-panel”. В обох випадках цей професійний жаргонізм має офіційний варіант – комутаційна панель. Комутаційні панелі є частиною пасивного мережевого обладнання в структурованих кабельних мережах. Патч-панелі виконують дві основні функції – забезпечують комутацію між активним мережевим обладнанням та комп’ютерами або іншим обладнанням, а також впорядковують слабкострумове кабельне господарство.

Що являють собою патч панелі?

комутаційні патч панелі
Патч-панель – це пристрій, на лицьовій стороні якого розташовується ряд портів – пронумерованих роз’ємів RJ45. До цих портів підключаються патч-корди. А зі зворотного боку патчпанелі знаходяться коннектори IDC, кожен з яких підключений до відповідного роз’єму на передній частині панелі. Кожному порту присвоєна певна цифра і колір, як у проводків витої пари.

Для того щоб під’єднати кабель до патч-панелі, необхідно втиснути його жили між контактами на зворотному боці пристрою. Для цього використовується спеціальний інструмент, в середовищі фахівців отримав назву “забивка”. Такий спосіб з’єднання забезпечує надійне закріплення жили, при якому вона не піддається окисленню, оскільки ізоляція видалена тільки на місці безпосереднього контакту.
У сфері телефонії також застосовується IDC з’єднання – в цьому випадку воно називається крос, що стало причиною поширеної помилки, коли патч панель називають крос-панеллю (або кросовою панеллю). Помилка полягає в тому, що в сучасних кабельних мережах крос-панель використовується вкрай рідко. Вона не оснащується роз’ємами RJ45 і застосовується в мережах без частого перемикання або в області аналогової телефонії.

Види патч-панелей:

Існує ряд характеристик, за якими прийнято розділяти патч-панелі на види. Залежно від того, якими характеристиками володіє патч панель, ціна її також може відрізнятися. Розглянемо основні параметри.

Тип портів:

За цим параметром можна виділити комп’ютерні та телефонні патч-панелі. На комп’ютерній комутаційної панелі встановлюються стандартні роз’єми RJ45; телефонна патч панель оснащена роз’ємами RJ45, в кожному з яких є по 4 або 6 контактів.

Кількість портів:

Найбільш поширеними є комп’ютерні патч-панелі з 12, 24, 25, 48, 50 роз’ємами. У телефонних мережах використовується, як правило, патч панель телефонна 50 портів або 25 портів.

Склад портів:

Патч-панель з одним типів портів (наприклад, тільки RJ45, RJ12, ST, BNS або інші) називається фіксованою, якщо ж на одній комутаційній панелі встановлені порти двох і більше типів, то вона називається набірної.

Розмір патч-панелі:

Даний параметр визначає ширину патч панелі в дюймах. Найбільш поширений стандарт – комутаційна панель 19″ або панель 10″.

Екранування:

У патч-панелях можуть застосовуватися екрановані (FTP) і неекрановані порти (UTP). Якщо в мережі застосовуються екрановані лінії, то і порти патч панелі повинні бути екранованими. Відповідно, і кабель вита пара, і патч-корди, використовувані в мережі, також повинні бути екрановані (FTP).

Категорія:

На патч-панелях поруч з колірним і цифровим маркуванням вказується також категорія панелі, що позначає, кабелі якої категорії слід до неї підключати. Найбільшого поширення набули комутаційні панелі категорії 5е, використовувані з широко застосовуваними кабелями cat 5e.

Спосіб установки:

Існує три способи монтажу комутаційних панелей. Патч панель телефонна 19″ і 10″, так само як і комп’ютерна панель, найчастіше встановлюється в спеціальні рекові стійки відповідних розмірів. Також можна купити патч-панель для настінного кріплення (в залежності від типу панелі вона може монтуватися безпосередньо на стіні, або на підставки).

Переваги патч-панелей:

До переваг комутаційних панелей можна віднести оперативну і просту перекоммутацію, універсальність їх застосування, легкість установки і роботи з ними.

В даному розділі за допомогою зручних фільтрів ви можете вибрати найбільш підходящу для вас патч панель, купити і замовити її доставку.

Патч-панелі – часті запитання

? Як правильно вибрати комутаційну панель?

Про це Ви можете дізнатися з нашої статті про вибір патч панелі.

? Що необхідно придбати для патч панелей?

Тут Ви знайдете необхідні аксесуари для патч панелей.

? Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.