МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-панелі UTP

За популярністю
товарів

Патч панель UTP є одним з основних елементів для створення функціональної структурованої кабельної системи. Патч панелі UTP – це не екранований варіант комутаційних панелей, основною функцією яких є консолідація кабелів в мережі.

 
Купити Патч-панелі UTP - фото
 

Що таке патч-панель UTP?

Абревіатура UTP (Unshielded twisted pair) позначає неекрановану виту пару, тобто, кабель, в якому не використовується захист від електромагнітних перешкод, що призводять до втрати даних. Комутаційні панелі, призначені для роботи з не екранованими кабелями, також позначаються як UTP і оснащуються не екранованими портами (роз’ємами RJ45).

Патч панель UTP 19″ (стандартний для не екранованих патч-панелей конструктив 19 дюймів) має лицьову сторону, на якій розташовані порти (розетки), над кожним з яких знаходиться майданчик для змінного маркування. На звороті панелі розташовуються контакти з колірним і цифровим маркуванням.

Види комутаційних панелей

Залежно від різновиду портів на передній стороні патч-панель 19″ діляться на:

  • комп’ютерні (використовуються в комп’ютерних кабельних мережах);
  • телефонні (забезпечують комутацію в телефонних лініях).
 

Традиційний роз’єм, яким оснащена комп’ютерна патч панель – RJ45, в той час як в телефонних панелях встановлюються роз’єми RJ12.

Серед величезного розмаїття типів не екранованих патч-панелей, одним з основних параметрів їх поділу є кількість портів. За цією ознакою виділяються:

  • патч панель UTP на 16 портів,
  • патч панель UTP 24 порти,
  • комутаційна неекранована панель на 32 порти,
  • патч панель 48 портів.

Як вибрати патч-панель UTP?

Патч панель UTP 24 RJ45 є найбільш поширеним варіантом в сучасним кабельних мережах. Практика показує, що в більшості випадків для технічного приміщення достатньо 100 портів. Відповідно, в таких приміщеннях встановлюється не одна патч-панель 24 порти, а від 3 до 5 24-портових панелей або ж, наприклад, дві патч панелі 48.

Патч-панель 24 має стандартну висоту 1U – 1 юніт, що становить 44,45 мм Ця висота ідеально підходить, щоб розмістити в один ряд шириною 19 дюймів розетки RJ45 і додаткові змінні маркувальні етикетки. Комутаційні панелі на 48 портів можуть мати висоту і 1U, і 2U.

Перед покупцями іноді виникає питання – купити патч-панель 19″ 1U на 24 порти або на 48 портів. У цьому випадку все залежить від індивідуальних особливостей конкретної мережі або ще простіше – від побажань покупця. Так, 24-портова патч панель 1U більш зручна з точки зору масштабування і установки. В плані економії також більш приваблива патч-панель 24, ціна якої відчутно нижче, ніж у 48-портової панелі – при незначному розширенні мережі це, безумовно, більш вигідний варіант.

Якщо ж заздалегідь відомо, що необхідна кількість портів перевищує 24, цілком закономірно, що покупка комутаційної панелі UTP дешевше і виправданіше.

Категорія

У зв’язку з тим, що в кабельних мережах застосовуються кабелі різних категорій, у патч-панелей, до яких підключаються ці кабелі, повинні бути відповідні характеристики. Існує досить багато категорій для мережевого обладнання, але неекрановані комутаційні панелі виробляються в двох основних категоріях – 5е і 6. Патч панель 5е на сьогоднішній день отримала максимальне поширення завдяки тому, що кабелі та обладнання цієї категорії здатні забезпечити передачу даних на швидкості в межах 100 Мбіт/с. Для забезпечення роботи гігабітних мереж необхідна патч панель кат 6 і інші компоненти мережі аналогічного рівня.

Особливості портів

Комутаційні панелі UTP можуть бути оснащені портами одного певного типу і категорії – це фіксовані панелі. Якщо ж в комутаційну панель можна встановити розетки різних типів (наприклад, RJ45, RJ12, BNC) і категорій, то в даному випадку мова йде про набірних панелей – більш дорогих, але і більш універсальних моделях.

Спосіб установки

Не екрановані патч панелі також розрізняються за способом монтажу. Їх конструкція може передбачати установку на стіну з переднім монтажем або на підставках (настінні панелі), телекомунікаційні стійки або інші проміжні рішення (монтаж в триюнитову раму і т. д.).

Доставка і оплата

Доставка здійснюється поштовими та кур'єрськими службами за їх тарифами. Якщо хочете забрати товар самостійно, приходьте до магазинів та точок видачі. Самовивіз безкоштовний.


Купити патчпанелі UTP можна у наших магазинах за адресами:

  • м. Київ, вул. Дегтярівська, 31, 0 (800) 330-387, (044) 334-56-71, (067) 324-83-53
  • м. Дніпро, пр. Пушкіна 30, (056) 784-4-784, (063) 784-4-784

Оплата здійснюється готівкою та банківськими переказами, банківські картки теж приймаємо.