Місто
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Вимикачі роз'єднувачі (рубильники)

За популярністю
Показано товарів
Вимикач-роз'єднувач ВР32И 100А, IEK
Вимикач-роз'єднувач ВР32И 100А, IEK 256_231.jpg
Тимчасово немає
808 грн

Що таке рубильник?

Рубильники електричні або, як ще їх називають - вимикачі-роз'єднувачі, є контактним комутаційним апаратом, призначення якого полягає у здійсненні неавтоматичної комутації електричного кола без або з незначним струмом з номінальною частотою в 50 Гц. Він здатний комутувати електричний ланцюг, максимальна напруга якого не перевищуватиме його номінального струму.

У конструкцію пристрою входять рухомі і нерухомі контакти, укріплені на ізоляторах. У вимкненому положенні у пристрої є ізоляційний проміжок, що гарантує безпеку.

Найчастіше такі вимикачі роз'єднувачі можна зустріти встановленими в силові шафи і ящики, а також низьковольтний комплектний пристрій на кшталт системи управління (ввідно-розподільних пристроїв) житловими, громадськими та промисловими будівлями.

Які функції виконує вимикач роз'єднувач?

Спочатку вимикачі навантаження були створені, щоб у ручному режимі комутувати номінальні струми. Сьогодні існують їхні автоматичні аналоги, що відрізняються можливістю здійснювати захист ланцюга від аварійного режиму роботи, яким є виникаюче перевантаження і коротке замикання.

Якщо говорити про базові функції, властиві цьому виду електричного обладнання, то він здатний проводити номінальний струм і надструм, відключати навантажену систему і роз'єднувати електроланцюг.

Але, поряд з цим, його функціонал можна додатково розширити через підключення допоміжних пристроїв:

 • Моноблочного розширювача полюсів, що забезпечує зручне підключення рубильника. За допомогою відповідного розширювача вимикачі роз'єднувачі можна підключати до будь-якої шини, провідника, контактної пластини і клеми. Також він дає змогу розширювати кількість фазних клем, що спрощує під'єднання кількох споживачів і не вимагає монтажу додаткових елементів розгалуження.
 • Індикатора напруги для ведення контролю вимкненого положення рубильника не тільки виходячи з положення контактів, але також за допомогою показань індикатора про відсутність напруги. Це забезпечує зручність контролю та електробезпеку того, хто обслуговує електрощит.
 • Виносну поворотну рукоятку, що спрощує перемикання, оскільки за допомогою неї можна комутувати вимикач навантаження без відкриття дверцят розподільного щитка.
 • Навісного замка, який блокуватиме рукоятку управління, після того як рубильник буде відключено. Таким чином буде виконано вимогу, що стосується правил безпеки (запобігання ненавмисному поданню струму).
 • Ізолюючих роздільників полюсів, клемних заглушок, кришки з монтажними гвинтами.

Види рубильників

Виходячи з основних конструктивних відмінностей і сформувалося різноманіття видів, у яких нині представлені вимикачі роз'єднувачі.

Так, за кількістю напрямків перемикання рубильники можуть бути розривними - якщо воно одне (з двома положеннями: увімкнути/вимкнути), або перекидними (реверсивними), якщо напрямків перемикання - два або три (вмикання, вимикання основного живлення і вмикання резервного живлення).

Пристрій також відрізняється за можливим розташуванням рукоятки. Вона може бути введена на бічну панель розподільного пристрою, виведена на двері шафи або розміщуватися всередину щита і бути окремою для кожного або загальною відразу для всіх (двох або трьох) полюсів.

Також вимикач навантаження варіюється за типом напрямку і перемикання. Так, він буває:

 • Перекидним, що є найпростішим видом, який раніше випускався, здатним комутувати безліч електричних ліній і найчастіше передбачає лише два положення: вкл/викл;
 • З поворотним приводом - найпоширеніший вид, простий в установці і застосуванні;
 • Роз'єднувальним - із захисним корпусом, невеликого розміру і з короткою рукояткою.

Також це обладнання може мати або не мати дугогасильну систему, тобто можливість самостійного відключення навантаженої мережі. Він може бути з або без запобіжників, відрізнятися ступенем захисту (відкритого або закритого виконання), а також бути або не бути вологозахищеним і термостійким.

Як влаштовані рубильники?

Конструкційне виконання вимикача-роз'єднувача буває різноманітним і може містити такі елементи:

 • Захисний корпус із пластику, металу або композитних матеріалів, що оберігає внутрішні компоненти від впливів зовнішнього середовища і для механічної міцності.
 • Дугогасильні камери, як компоненти безпечного розмикання електроланцюгів, гасіння дуги, що може виникнути під час розмикання контактів. Так, вони запобігають виникненню небезпечного іскріння і зберігають цілісність вимикача.
 • Рухомого (ніж або пружна вилка) чи нерухомого (дві пластини, пружні, підпружинені розсіченим кільцем) контакту, який розмикає або замикає ланцюг.
 • Ізоляції у вигляді оболонки або елементів, що запобігає випадковим КЗ, забезпечуючи безпеку.
 • Рукоятку або ручний привід у вигляді важелів, кнопок чи інших механізмів.
 • Індикатори стану: іноді рубильники ними оснащуються і тоді можна моніторити за поточним станом пристрою.

Класифікація рубильників

Комутаційний вимикач навантаження класифікують за різними ознаками, серед яких такі:

 • кількість полюсів (1, 2 або 3);
 • наявність дугогасильної системи;
 • умовний тепловий струм (від 15 до 1000 А);
 • розташування і можливість зняття рукоятки;
 • можливі напрямки струму (з двома або трьома положеннями);
 • наявність допоміжних контактів для сигналізаційного ланцюга і ланцюга автоматизованого управління;
 • ступінь захисту (без нього - IР00 і з максимальним рівнем захисту IР54);
 • категорія розміщення (для помірного або холодного макрокліматичного району).

Де купити рубильник (вимикач роз'єднувач) у Києві та Україні?

Придбати якісні вимикачі роз'єднувачі в столиці можна в інтернет-магазині EServer, що спеціалізується на продажу мережевих електротоварів і пристроїв. Весь товарний ряд магазину поставляється клієнту з сертифікатом і гарантією якості.

Тут до покупки доступні рубильники перекидного, розривного і реверсивного типів, з умовним тепловим потоком від 15 до 1000 Ампер. Підібрати будь-який з них за відповідною вам вартістю допоможе ціновий фільтр сайту. Пропоновані варіанти оплати і доставки також допоможуть швидко і просто отримати оформлене замовлення.