МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Рубильники (роз'єднувачі)

За популярністю
товарів
Роз'єднувач e.PE19.41 31140, 1000 А, E.NEXT
Роз'єднувач e.PE19.41 31140, 1000 А, E.NEXT 256_256.jpg
Під замовлення
10230 грн
Вимикач-роз'єднувач ВР32И 100А, IEK
Вимикач-роз'єднувач ВР32И 100А, IEK 256_231.jpg
Тимчасово немає
679 грн

Що таке рубильник?

Рубильники електричні або, як ще їх називають - вимикачі-роз'єднувачі, є контактним комутаційним апаратом, призначення якого полягає у здійсненні неавтоматичної комутації електричного кола без або з незначним струмом з номінальною частотою в 50 Гц. Він здатний комутувати електричний ланцюг, максимальна напруга якого не перевищуватиме його номінального струму.

У конструкцію пристрою входять рухомі і нерухомі контакти, укріплені на ізоляторах. У вимкненому положенні у пристрої є ізоляційний проміжок, що гарантує безпеку.

Найчастіше такі вимикачі роз'єднувачі можна зустріти встановленими в силові шафи і ящики, а також низьковольтний комплектний пристрій на кшталт системи управління (ввідно-розподільних пристроїв) житловими, громадськими та промисловими будівлями.

Які функції виконує вимикач роз'єднувач?

Спочатку вимикачі навантаження були створені, щоб у ручному режимі комутувати номінальні струми. Сьогодні існують їхні автоматичні аналоги, що відрізняються можливістю здійснювати захист ланцюга від аварійного режиму роботи, яким є виникаюче перевантаження і коротке замикання.

Якщо говорити про базові функції, властиві цьому виду електричного обладнання, то він здатний проводити номінальний струм і надструм, відключати навантажену систему і роз'єднувати електроланцюг.

Але, поряд з цим, його функціонал можна додатково розширити через підключення допоміжних пристроїв:

 • Моноблочного розширювача полюсів, що забезпечує зручне підключення рубильника. За допомогою відповідного розширювача вимикачі роз'єднувачі можна підключати до будь-якої шини, провідника, контактної пластини і клеми. Також він дає змогу розширювати кількість фазних клем, що спрощує під'єднання кількох споживачів і не вимагає монтажу додаткових елементів розгалуження.
 • Індикатора напруги для ведення контролю вимкненого положення рубильника не тільки виходячи з положення контактів, але також за допомогою показань індикатора про відсутність напруги. Це забезпечує зручність контролю та електробезпеку того, хто обслуговує електрощит.
 • Виносну поворотну рукоятку, що спрощує перемикання, оскільки за допомогою неї можна комутувати вимикач навантаження без відкриття дверцят розподільного щитка.
 • Навісного замка, який блокуватиме рукоятку управління, після того як рубильник буде відключено. Таким чином буде виконано вимогу, що стосується правил безпеки (запобігання ненавмисному поданню струму).
 • Ізолюючих роздільників полюсів, клемних заглушок, кришки з монтажними гвинтами.

Види рубильників

Виходячи з основних конструктивних відмінностей і сформувалося різноманіття видів, у яких нині представлені вимикачі роз'єднувачі.

Так, за кількістю напрямків перемикання рубильники можуть бути розривними - якщо воно одне (з двома положеннями: увімкнути/вимкнути), або перекидними (реверсивними), якщо напрямків перемикання - два або три (вмикання, вимикання основного живлення і вмикання резервного живлення).

Пристрій також відрізняється за можливим розташуванням рукоятки. Вона може бути введена на бічну панель розподільного пристрою, виведена на двері шафи або розміщуватися всередину щита і бути окремою для кожного або загальною відразу для всіх (двох або трьох) полюсів.

Також вимикач навантаження варіюється за типом напрямку і перемикання. Так, він буває:

 • Перекидним, що є найпростішим видом, який раніше випускався, здатним комутувати безліч електричних ліній і найчастіше передбачає лише два положення: вкл/викл;
 • З поворотним приводом - найпоширеніший вид, простий в установці і застосуванні;
 • Роз'єднувальним - із захисним корпусом, невеликого розміру і з короткою рукояткою.

Також це обладнання може мати або не мати дугогасильну систему, тобто можливість самостійного відключення навантаженої мережі. Він може бути з або без запобіжників, відрізнятися ступенем захисту (відкритого або закритого виконання), а також бути або не бути вологозахищеним і термостійким.

Як влаштовані рубильники?

Конструкційне виконання вимикача-роз'єднувача буває різноманітним і може містити такі елементи:

 • Захисний корпус із пластику, металу або композитних матеріалів, що оберігає внутрішні компоненти від впливів зовнішнього середовища і для механічної міцності.
 • Дугогасильні камери, як компоненти безпечного розмикання електроланцюгів, гасіння дуги, що може виникнути під час розмикання контактів. Так, вони запобігають виникненню небезпечного іскріння і зберігають цілісність вимикача.
 • Рухомого (ніж або пружна вилка) чи нерухомого (дві пластини, пружні, підпружинені розсіченим кільцем) контакту, який розмикає або замикає ланцюг.
 • Ізоляції у вигляді оболонки або елементів, що запобігає випадковим КЗ, забезпечуючи безпеку.
 • Рукоятку або ручний привід у вигляді важелів, кнопок чи інших механізмів.
 • Індикатори стану: іноді рубильники ними оснащуються і тоді можна моніторити за поточним станом пристрою.

Класифікація рубильників

Комутаційний вимикач навантаження класифікують за різними ознаками, серед яких такі:

 • кількість полюсів (1, 2 або 3);
 • наявність дугогасильної системи;
 • умовний тепловий струм (від 15 до 1000 А);
 • розташування і можливість зняття рукоятки;
 • можливі напрямки струму (з двома або трьома положеннями);
 • наявність допоміжних контактів для сигналізаційного ланцюга і ланцюга автоматизованого управління;
 • ступінь захисту (без нього - IР00 і з максимальним рівнем захисту IР54);
 • категорія розміщення (для помірного або холодного макрокліматичного району).

Де купити рубильник (вимикач роз'єднувач) у Києві та Україні?

Придбати якісні вимикачі роз'єднувачі в столиці можна в інтернет-магазині EServer, що спеціалізується на продажу мережевих електротоварів і пристроїв. Весь товарний ряд магазину поставляється клієнту з сертифікатом і гарантією якості.

Тут до покупки доступні рубильники перекидного, розривного і реверсивного типів, з умовним тепловим потоком від 15 до 1000 Ампер. Підібрати будь-який з них за відповідною вам вартістю допоможе ціновий фільтр сайту. Пропоновані варіанти оплати і доставки також допоможуть швидко і просто отримати оформлене замовлення.