Патч-корди UTP

Показано 1–48 з 76 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 76 результати
Довжина, м
Екранування
Категорія
Оболонка кабелю
Конектор
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Інтернет кабель UTP (патч корд неекранований) являє собою комутаційний шнур на основі витої пари, який є обжатим мережевими конекторами типу RJ-45 з обох кінців. Наконечники оснащені пластиковими засувками, що забезпечує зручність комутації.

UTP патч корди

Призначення UTP патч-корду

Інтернет кабель UTP використовується для комутації обладнання, яке не розміщене поруч з джерелами електромагнітних перешкод — потужною електронікою, двигунами й т. п. Таким чином, виріб підходить для мереж, які не вимагають захисту сигналу від радіочастотного випромінювання.

Примітка: якщо говорити про неекрановані патч-корди не для інтернету, а для телефонних ліній, то такі кабелі обтискають іншими конекторами. Це RJ-11 і RJ-12.

Параметри вибору

Залежно від способу з’єднання роз’ємів з кабелем, виділяють два види патч-кордів. Так, кабелі UTP можуть мати з’єднання:

  • не лите,
  • лите.

Моделі не литого типу коштують дешевше, але вони менш надійні: кабель нещільно прилягає до наконечника, місце з’єднання помітно неозброєним поглядом. Такий варіант підійде для тимчасової комутації. Варіант литого типу відрізняється більш щільним з’єднанням витої пари з роз’ємом: місце, де з’єднуються ці два елементи патч-корду, складно розгледіти. Такі моделі довше служать, забезпечують кращу провідність сигналу.

Категорії патч-кордів UTP — така характеристика, на яку потрібно звертати увагу при виборі комутаційного шнура. Цей параметр вказує на максимальну швидкість обміну даними. Популярні варіанти категорій:

  • 5-е,
  • 6.

Так, створений на основі чотирьохпарного кабелю патч-корд UTP кат. 5е забезпечує пропускну здатність на гігабітному рівні. Такі моделі часто вибирають для невеликих офісних, домашніх мереж. Патч-корд UTP кат. 6 являє собою ще більш швидкий варіант. Швидкість передачі даних з таким комутаційним шнуром може досягати 10 Гбіт/с.

Примітка: якщо мова йде про телефонні моделі, то категорія у них завжди одна — третя.

Матеріали виготовлення

Провідники комутаційних шнурів можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Їх роблять зі:

  • сталі,
  • алюмінію,
  • міді.

Є варіанти, виконані з біметалу. Також виробники випускають моделі з алюмінієвими, сталевими або біметалевими провідниками, покритими тонким шаром міді. Покритий міддю патч корд — непоганий варіант, але краще за все брати модель, де провідники повністю мідні. Цей матеріал характеризується хорошою провідністю, що позитивно позначається на якості сигналу. Крім того, він менш чутливий до вигинів, а значить служить довше.

Обтиснутий конекторами RJ-45 кабель для інтернету без екрана має щільну оболонку, яка захищає його внутрішні компоненти від механічних пошкоджень і пилу, а також вологи. Як правило, її виготовляють з полівінілхлориду. Але є моделі, у яких оболонка має додаткові властивості. Так, існують варіанти з вогнестійкою ізоляцією та/або такою, що характеризується низьким виділенням диму. Також виробники випускають комутаційні шнури, чиї оболонки не виділяють шкідливих галогенних газів при горінні.

Довжина

Моделі розрізняються довжиною. Вибору представлені інтернет-кабелі, довжина яких становить від 0,33 до 20 метрів. Підбір відповідної довжини здійснюється просто: потрібно тільки виміряти відстань до обладнання, яке треба комутувати. Однак тут є нюанси. Уявіть, що ви купили варіант в натяжку. В цьому випадку, якщо вам знадобиться трохи повернути пристрій, не перервати з’єднання не вийде. Те ж може статися, якщо ви зачепитеся за шнур: роз’єми просто вилетять з портів. Але й вибирати занадто довгі патч-корди не треба: створення великої кількості з’єднань з довгими шнурами призведе до їх заплутування. Найкраще до вимірів відстані додати запас в 10%.

Патч корди можуть бути різних кольорів. Це зроблено для того, щоб було зручно маркувати обладнання. Припустимо, вам необхідно розділити девайси на активні та пасивні. В цьому випадку можна просто кабелі одного кольору, наприклад, зеленого, підключити до активного, а іншого, наприклад, синього — до пасивного обладнання. Подібним же чином можна вчинити з комутаційними шнурами, які ведуть в різні приміщення.

Патч корди UTP – часті запитання

? У чому різниця між UTP і FTP патч кордами?

Про це читайте в нашій статті про різницю типів екранування інтернет кабелю.

? Необхідна допомога з монтажем локальної мережі?

Тут Ви знайдете послуги з монтажу СКМ і зможете залишити заявку.