МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-корди UTP

За популярністю
товарів

Інтернет кабель UTP (патч корд неекранований) являє собою комутаційний шнур на основі витої пари, який є обжатим мережевими конекторами типу RJ-45 з обох кінців. Наконечники оснащені пластиковими засувками, що забезпечує зручність комутації.

 
Купити Патч-корди UTP - фото
 

Призначення UTP патч-корду

Інтернет кабель UTP використовується для комутації обладнання, яке не розміщене поруч з джерелами електромагнітних перешкод — потужною електронікою, двигунами й т. п. Таким чином, виріб підходить для мереж, які не вимагають захисту сигналу від радіочастотного випромінювання.

Примітка: якщо говорити про неекрановані патч-корди не для інтернету, а для телефонних ліній, то такі кабелі обтискають іншими конекторами. Це RJ-11 і RJ-12.

Параметри вибору

Залежно від способу з’єднання роз’ємів з кабелем, виділяють два види патч-кордів. Так, кабелі UTP можуть мати з'єднання:

  • не лите,
  • лите.
 

Моделі не литого типу коштують дешевше, але вони менш надійні: кабель нещільно прилягає до наконечника, місце з’єднання помітно неозброєним поглядом. Такий варіант підійде для тимчасової комутації. Варіант литого типу відрізняється більш щільним з’єднанням витої пари з роз’ємом: місце, де з’єднуються ці два елементи патч-корду, складно розгледіти. Такі моделі довше служать, забезпечують кращу провідність сигналу.

Категорії патч-кордів UTP — така характеристика, на яку потрібно звертати увагу при виборі комутаційного шнура. Цей параметр вказує на максимальну швидкість обміну даними. Популярні варіанти категорій:

  • 5-е,
  • 6.
 

Так, створений на основі чотирьохпарного кабелю патч-корд UTP кат. 5е забезпечує пропускну здатність на гігабітному рівні. Такі моделі часто вибирають для невеликих офісних, домашніх мереж. Патч-корд UTP кат. 6 являє собою ще більш швидкий варіант. Швидкість передачі даних з таким комутаційним шнуром може досягати 10 Гбіт/с.

Примітка: якщо мова йде про телефонні моделі, то категорія у них завжди одна — третя.

Матеріали виготовлення

Провідники комутаційних шнурів можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Їх роблять зі:

  • сталі,
  • алюмінію,
  • міді.
 

Є варіанти, виконані з біметалу. Також виробники випускають моделі з алюмінієвими, сталевими або біметалевими провідниками, покритими тонким шаром міді.

Покритий міддю патч корд — непоганий варіант, але краще за все брати модель, де провідники повністю мідні.

Цей матеріал характеризується хорошою провідністю, що позитивно позначається на якості сигналу. Крім того, він менш чутливий до вигинів, а значить служить довше.

Обтиснутий конекторами RJ-45 кабель для інтернету без екрана має щільну оболонку, яка захищає його внутрішні компоненти від механічних пошкоджень і пилу, а також вологи. Як правило, її виготовляють з полівінілхлориду. Але є моделі, у яких оболонка має додаткові властивості. Так, існують варіанти з вогнестійкою ізоляцією та/або такою, що характеризується низьким виділенням диму. Також виробники випускають комутаційні шнури, чиї оболонки не виділяють шкідливих галогенних газів при горінні.

Довжина

Моделі розрізняються довжиною. Вибору представлені інтернет-кабелі, довжина яких становить від 0,33 до 20 метрів. Підбір відповідної довжини здійснюється просто: потрібно тільки виміряти відстань до обладнання, яке треба комутувати. Однак тут є нюанси. Уявіть, що ви купили варіант в натяжку. В цьому випадку, якщо вам знадобиться трохи повернути пристрій, не перервати з’єднання не вийде. Те ж може статися, якщо ви зачепитеся за шнур: роз’єми просто вилетять з портів. Але й вибирати занадто довгі патч-корди не треба: створення великої кількості з’єднань з довгими шнурами призведе до їх заплутування. Найкраще до вимірів відстані додати запас в 10%.

Патч корди можуть бути різних кольорів. Це зроблено для того, щоб було зручно маркувати обладнання. Припустимо, вам необхідно розділити девайси на активні та пасивні. В цьому випадку можна просто кабелі одного кольору, наприклад, зеленого, підключити до активного, а іншого, наприклад, синього — до пасивного обладнання. Подібним же чином можна вчинити з комутаційними шнурами, які ведуть в різні приміщення.

Які є варіанти оплати та доставки

Оплата здійснюється готівкою та банківськими переказами, банківські картки теж приймаємо.

Доставка здійснюється поштовими та кур'єрськими службами за їх тарифами.
Якщо хочете забрати товар самостійно, приходьте до магазинів та точок видачі. Самовивіз безкоштовний.

Патч-корди UTP: часті запитання

✔️ У чому різниця між UTP і FTP патч кордами?