Патч-корди UTP

Показано 1–24 з 66 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 24 від 66 результати
Довжина, м
Екранування
Категорія
Оболонка кабелю
Конектор
Матеріал
Виробник
Колір
Підбір за ціною

Патч-корд UTP являє собою відрізок кабелю кручений пари, обтиснений коннекторами з обох сторін. Патч-корди, або, як їх ще називають, комутаційні шнури, призначені для з’єднання мережевого обладнання, електричних пристроїв і компонентів структурованих кабельних систем.

Патч-корди UTP прийнято розділяти за кількома характеристиками.

В середньому стандартні розміри патч-кордів варіюються від половини метра до 5 метрів. Звичайно, цим не вичерпується розмірний ряд комутаційних шнурів, але якщо виникає необхідність в кабелі, що виходить за вказані межі, то, швидше за все, його потрібно буде замовити окремо.

При виборі патч-корду для побудови мережі необхідно враховувати актуальні стандарти СКС. Зокрема, важливо звернути увагу на те, що довжина магістральної лінії, підсумована з довжиною патч-корду, не повинна бути більше 100 метрів.

Категорії патч-кордів UTP:

Категорія присвоюється патч-корду за результатами процедури сертифікації, у ході якої перевіряється, які частоти він здатний пропускати, в яких умовах його можна використовувати і які швидкості передачі даних йому доступні.

Найбільшою популярністю на сьогоднішній день користується патч-корд UTP 5e (категорія 5е). Комутаційні кабелі даного типу забезпечують стабільну роботу будь-яких структурованих кабельних систем незалежно від їх розміру і призначення. Патч-корд UTP 5е має пропускний частотний діапазон 100 МГц і здатний здійснювати передачу даних на швидкості до 100 Мбіт/с. Ці параметри цілком покривають потреби більшості сучасних мереж.

Характеристики та конструкція патч-кордів UTP:

До числа основних характеристик, якими володіє патч-корд UTP кат 5е, входить тип провідника, його діаметр, матеріал, з якого зроблена оболонка провідників і кабелю, середня швидкість передачі сигналу.

Патч-корд UTP 5 категорії – це кілька кручених пар в оболонці. Жили витої пари виготовляються, як правило, з міді (Cu) або алюмінію, покритого шаром міді (CCA). Діаметр може змінюватись в межах від 0,4 до 0,6 міліметрів, але в більшості випадків застосовуються провідники діаметром 0,51 міліметр. Кожна жила кручений пари покривається ізоляційної обводкою з поліпропілену, поліетилену або полівінілхлориду товщиною близько 0,2 міліметрів. На дорогих патч-кордах ізоляція може бути виконана з тефлону або спіненого поліетилену, що знижує рівень діелектричних втрат. Всі жили всередині кабелю попарно переплетені між собою. Таким чином, якщо мова йде про двопарний патч-корд UTP, то в ньому будуть чотири жили, складові дві виті пари. Відповідно, якщо кабель складається з восьми провідників, то патч-корд буде називатися чотирипарним. Крок скручування провідників в парі відчутно впливає на ефективність її роботи і захист від втрат.

Поряд з ізольованими провідниками в кабелі може бути капронова нитка, що робить патч-корд більш міцним і спрощує процес оброблення кабелю при монтажі.

Товщина зовнішньої обведення патч-корду в середньому коливається між 0,5 і 0,9 мм. При її виготовленні використовується полівінілхлорид, а також полімери, що забезпечують вогнестійкість.

Одна з незмінних характеристик патч-кордів – це те, що вони завжди обтиснуті з обох кінців. Патч-корд UTP RJ45-RJ45 – це найпоширеніший варіант, при якому обидва краї кабелю обтиснуті коннекторами RJ45. Крім них використовуються також роз’єми RJ12 і ще рідше – роз’єми типу 110.

Переваги патч-кордів UTP:

Кабелі UTP часто протиставляють кабелям FTP. Ключова їх відмінність полягає в екрануванні останнього-завдяки застосуванню фольги патч-корди FTP мають захист від різних перешкод і від втрати сигналу. У кабелях UTP таких екранів немає. У зв’язку з цим, можна відзначити перевагу, якою володіє патч-корд UTP – ціна. Він дійсно дешевше патч-кордів FTP, що, втім, не означає “гірше”. І якщо не екранований патч-корд буде використовуватися в місці, де вплив стороннього обладнання мінімальний або ж його взагалі немає, то і його застосування буде набагато більш виправданим, ніж застосування фольгованого комутаційного шнура.