МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Кабелі VGA

За популярністю
товарів
Скинути всіТип обладнання:Кабель Інтерфейси:VGA (D-Sub) товарів

Стандарт було розроблено вже давно — ще наприкінці 1980-х років. Але досі VGA користується популярністю. Як правило, VGA кабель застосовується для простих офісних моніторів, проектів — скрізь, де нема потреби у вирішенні високої якості. Але в принципі HD і навіть FHD кабель ВГА здатний потягнути.

Що таке кабель VGA і як він працює?

VGA кабель купити варто для підключення комп'ютера до монітора, а також телевізора. Кабель передає аналоговий сигнал. Він оснащений конектором з 15 контактами, які розташовані в 3 ряди: 5 контактів — вгорі, 5 — всередині й стільки ж внизу.

Кожен роз'єм такого кабелю відрізняється параметрами передачі: вони відповідають за якість картинки. Чим вище роздільна здатність, на яку здатний кабель, тим він дорожчий.

Офіційно кабель VGA підтримує роздільну здатність екрана максимум 1280х1024 пікселя. При цьому частота оновлення кадрів становить 75 Гц. Втім, деякі моделі здатні передати зображення у вищій якості — до 1920×1080 пікселів. Однак FHD якість не гарантується офіційно, мало того: кабель монітора VGA на одному екрані може передати FHD, а на іншому «опустити» якість картинки до мінімуму.

Особливість ВГА полягає в тому, що аудіосигнал він не передає. Купити VGA кабель необхідно лише для передачі відеосигналу для комп'ютера, ТБ. Для аудіо потрібно використовувати окремий провід та окремий канал.

У чому переваги використання кабелю VGA?

Головна перевага такого шнура — у сумісності зі старими пристроями. Такий кабель виготовляється вже багато років: він підходить для телевізорів, використовується з моніторами. До того ж під нього легко знайти перехідник.

Звичайно, є і мінуси: максимальна роздільна здатність — HD, тоді як вже використовується FHD, 4K. Такі кабелі не підходять для підключення до цифрових пристроїв. Крім того, VGA технологія не передбачає передачі аудіосигналу.

Як вибрати правильний кабель VGA?

Щоб купити кабель vga, який відповідатиме параметрам монітора/телевізора, необхідно враховувати тип стандарту, тип роз'ємів, а також якість кабелю та максимальну роздільну здатність. Це є основи кабельної грамотності.

Які характеристики слід враховувати під час виборів?

Отже, почнемо з типу стандарту. У принципі він універсальний. Різниця лише у розмірах конекторів:

  • стандартний VGA — їм оснащуються відеокарти та монітори, телевізори, проектори;
  • міні-VGA — призначений для підключення до інтерфейсів VGA ноутбуків та іншої портативної техніки.

Також при покупці такого кабелю необхідно враховувати якість дроту. Наприклад, позолочені контакти забезпечують більш високу деталізацію картинки з мінімумом перешкод. Зрозуміло, провід та конектор VGA не повинні мати дефектів.

Порада: вибирайте модель із висувними контактами, адже такий провід легше підключати.

Важлива максимальна довжина кабелю VGA, оскільки чим довше кабель, тим більше перешкод і нижче якість зображення. Як правило, для VGA максимальний показник довжини не повинен перевищувати 5 метрів. Якщо потрібно подовжити провід, краще придбати спеціальний перехідник, інакше захист від перешкод буде мінімальним.

Порівняння VGA кабелів з іншими видами кабелів для передачі відеосигналу

Крім VGA для передачі зображення використовуються HDMI, DisplayPort та DVI.

Як і VGA, кабель DVI не передає звук, здатний на передачу HD зображення, але передає не аналоговий, а цифровий сигнал. Головними конкурентами цих кабелів є HDMI та DisplayPort. Обидва передають і звук, і зображення, що підтримують передачу картинки у високій роздільній здатності. Але HDMI максимальна довжина становить 10 метрів без використання подовжувача, а у Display Port — 15 метрів.

Де придбати VGA кабель для монітора та телевізора

Замовити кабель VGA для телевізора та монітора можна в EServer. Тут великий вибір якісних кабелів, діє самовивіз та доставка, зручні форми оплати.