МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Клемники та клемні колодки

За популярністю
товарів

Клемники та клемні колодки для з'єднання проводів

Клемники для проводів - це вироби, що використовуються для з'єднання проводів в електронній або електросистемі. Цей металевий затискач дасть змогу надійно і безпечно під'єднати провідники, тому незамінний під час прокладання електропроводки та й під час монтажу різного виду обладнання. Саме клемники убезпечать з'єднані ділянки проводів від короткого замикання і розриву ланцюга, які найчастіше трапляються в цих місцях комутації.

Клемні колодки ж - це набір з декількох з'єднувальних клем, що дає змогу зробити паралельне під'єднання або збирання декількох дротів у єдиний пучок. На одну панель можуть розміщуватися від 2 до 20 клем. З огляду на свою ергономічність використання такого роду блоки вкрай важливі в індустрії промисловості, сфері розваг і в побуті.

Різновиди затискачів для проводів

Купити клемник можна в декількох варіаціях. За своїм призначенням він буває двох видів:

 • З'єднувальна клема призначається для об'єднання двох кабелів в єдине ціле. Застосування вона знайшла в прокладанні електричної проводки, в установці розеток, вимикачів, освітлювальних приладів та іншого електрообладнання.
 • Розподільна (колодка) створена з метою реалізації розгалужень електричної проводки, що входить у приміщення. Так, у приміщення вводиться один дріт, який потім "виходить" у кілька дротових розгалужень.

Такі затискачі для проводів відрізняються і за способом монтажу. До цієї категорії належать такі варіанти клем:

 • Під електропроводку (що з'єднують два і більше кабелі);
 • Для друкованої РСВ-плати - незамінні у сфері електроніки. Вони невеликі за розміром і призначені лише для малого струму і низької напруги.
 • Для DIN-рейки - використовуються для фіксації низьковольтного обладнання модульного типу в розподільну шафу, електрощитки тощо.
 • Крос-модулі, що розміщуються в щиток. Зазвичай це клемні колодки, що дають змогу спростити і прискорити правильне розміщення електрокабелів у розподільчому щиті, роблячи процес зручнішим.

Де використовують клемні з'єднання?

Клемні колодки і клеми окремо знайшли широке застосування в безлічі галузей, які потребують безпечного під'єднання дротових і кабельних виробів. Ось деякі з таких галузей:

 • Електроенергетика: клемники для проводки часто можна зустріти вбудованими в розподільні щити, електрощитові пристрої, панелі управління та інші електротехнічні установки.
 • Промислова автоматизація: автоматизовані системи і пристрої (панель управління, роботи і машини з числовим програмним управлінням) не можуть обійтися без клемних з'єднань. Саме самозатискні клеми використовують при підключенні сенсорів, моторів, клапанів тощо.
 • Будівництво: як уже згадувалося, клемники незамінні в під'єднанні базової електропроводки та її складових, тобто електричній системі будівлі або іншої споруди.
 • Телекомунікації: в мережах і обладнанні телекомунікації, клемні колодки використовують як з'єднувальний елемент під оптоволоконні та мідні кабелі.

Плюси і мінуси використання клемників і клемних колодок

Як електроустановочний аксесуар клемники для з'єднання проводів мають один основний недолік - потреба в додатковому просторі під час встановлення в розподільний щиток, шафу або коробку. Але, безумовно, вони мають і низку переваг:

 • унеможливлюють іскріння під час встановлення і в процесі експлуатації;
 • дають змогу об'єднати в одному місці струмопровідні жили, зроблені з алюмінію і жили з міді;
 • спрощене встановлення, що не вимагає особливого інструментарію;
 • швидкість монтажу - дротові з'єднання можна зробити буквально за кілька хвилин;
 • економія коштів - ціна клемних колодок на порядок дешевше за виконання скрутки або спайки;
 • багаторазовість використання: створене з'єднання в колодці можна швидко розібрати, а колодку перемістити або застосувати для інших кабелів.

Типи клемних з'єднань: гвинтовий і самозатискний клемник

Купити клемник можна ще й у різному конструктивному виконанні. Найпоширенішими є 2 таких типи:

 • Гвинтовий: утримування і притискання кабелю до контактних майданчиків здійснюється за допомогою гвинтів. На ринку цей тип представлений у двох різновидах: відкритому і закритому.

Перший - не дуже безпечний, оскільки існує ймовірність дотику до дротів, що перебувають під струмом. Але її притискні гвинти оснащуються шайбами квадратної форми, через що контакт має велику площу, і дріт не буде перетиснуто. Також сьогодні виробники пропонують захисні пластикові кришки на таких клемниках.

Другий різновид має закриті контактні майданчики, тобто заховані в корпус разом із гвинтом кріплення. Цей вид більш сучасний. У такому клемнику неможливо випадкового доторкнутися ні до оголеного провідника, ні до самого гвинта. Єдиним нюансом цього виду гвинтового клемника є наявність лише однієї нижньої контактної пластини. Так, контакт забезпечується притисканням провідника гвинтом до пластини. Це загрожує можливим перетисканням дроту гвинтом після закінчення часу.

 • Пружинні, вони ж самозатискні клемники, - максимально прості в експлуатації, оскільки для з'єднання контактів вимагають просто вставити дроти в клему, і пружинний механізм надійно утримує їх на місці.

Вони бувають одноразового і багаторазового використання. Перші потребуватимуть заміни на новий за необхідності внесення зміни на місці стику. Багаторазові ж наділені спеціальним важелем, кнопкою або іншим пристосуванням, що дозволяють звільнити затиснуті дроти для повторного перепідключення.

Самозатискний клемник все ж таки значно зручніший за гвинтовий, оскільки полегшує і прискорює процес підключення і відключення проводів. Зокрема це помітно за необхідності з'єднати або від'єднати десяток, а то й більше дротів. Крім того, пружинні клеми забезпечать хороший контакт, знижуючи ймовірність поганих з'єднань і обривів. Також вони зменшать ризик короткого замикання, адже їхній пружинний механізм рівномірно стискає дроти, запобігаючи коротким замиканням.

З'єднувальна клемна колодка для дротів

З'єднувальні клемні колодки є пристроями, призначеними під з'єднання і від'єднання електропроводів. Вони не потребують пайки і кріплення гвинтами. Зазвичай такий виріб виконано у вигляді пластикового або металевого блоку з низкою отворів або клем для вставки проводів. Найчастіше у клем у таких колодках пружинний механізм, що утримує дроти на своєму місці.

Клемні колодки зручні в установці, оскільки з їхньою допомогою під'єднувати і від'єднувати дроти можна легко і швидко без застосування інструментів і без виконання складних маніпуляцій. Такі блоки - безпечні, оскільки в них клемами забезпечується надійне з'єднання, що мінімізує ризики розриву проводів і КЗ. Вони мобільні і можуть бути знову використані без пошкодження проводів. Маркування на таких колодках спростить ідентифікацію місць розміщення проводів. Сьогодні клемні колодки - дійсно важлива частина електричних систем.

Види та особливості клемних колодок

Виробники електрофурнітури сьогодні пропонують клемні колодки в безлічі варіантів виконання:

 • Бар'єрні: для високовольтних мереж.
 • На болтовій фіксації: розміщуються в електрощити або панелі.
 • Без кріплення: такі типи при організації кабельних з'єднань просто укладають у перехідні коробки.
 • Затискні (пружинні) колодки, що фіксують струмопровідні жили за допомогою натискання на важіль. Сюди належать і відомі німецькі клемники wago.
 • Колодки для плат просто припаюють до них або кріплять виводами.
 • Під DІN-рейку: монтуються окремо або з АВ (автоматичні вимикачі).
 • З гвинтовими клемниками: жилу затискає гвинт із шайбою.
 • З муфтовими клемами, всередині яких трубка для двосторонньої вставки кінців дротів.
 • Прохідні: підходять під паралельне під'єднання декількох кабельних виробів.

Крім цього, купити клемну колодку можна однорядну і багаторядну, пряму і кутову, під одножильні або багатожильні кабелі.

Як вибрати клемник і клемну колодку

Щоб вибрати клеми і клемні колодки було простіше, ми підготували для вас кілька порад:

 • Вибір цих сполучних виробів ґрунтується на призначенні мережі. Так підключення техніки, організація проводки тощо вимагає застосування певних моделей фіксаторів.
 • Візьміть до уваги потенційну кількість жил, що підключаються, і, виходячи з цього, підбирайте клемний блок з відповідним числом роз'ємів і патрубків.
 • Враховуйте перетин жил дротів і те, який допустимий перетин на клемі або в обраній колодці.
 • Вибирайте той пристрій, який буде максимально зручним для підключення кабелів конкретно вашої мережі.
 • Зверніть увагу на робочу напругу і допустиму силу струму. Клема має відповідати параметрам мережі, інакше фіксатор не впорається.
 • Якщо передбачається з'єднання проводів, виконаних з різних металів, також купіть спеціальні фіксатори або ж клемний блок з різними конекторами.
 • Не рекомендується використовувати одноразові клемники з гнучкими проводами і жил дротів, які будуть експлуатуватися в умовах високої температури. Для цього є спеціальні клеми для потужної силової мережі.

Поряд з перерахованим вище, врахуйте витримувану силу струму, напругу і опір клем, їхню робочу температуру, показник максимального зусилля затягування (0.2Nm-2.5Nm) і крок контактів затискача.

Купити клемники і клемні колодки в Києві та Україні

Придбати практично будь-який вид клем і клемних блоків можна в EServer. Будучи спеціалізованим постачальником мережевих електротоварів, цей магазин безпосередньо співпрацює одразу з кількома провідними виробниками, тому може запропонувати великий вибір сертифікованих виробів цієї категорії.

Тут клеми і колодки з ними можна купити для номінального струму від 3 до 400 А і для проводів перетином від 0,5 до 40 мм². Колодки тут представлені з кількістю затискачів від 1 до 12 в делімом і самозатискному варіантах.

EServer завжди готовий допомогти вам з підбором товару і формуванням замовлення. Для цього зв'яжіться з менеджерами магазину за E-mail, телефонами або в соцмережах, представлених на сайті.