МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Шини нульові

За популярністю
товарів

Шини для щитів

Електричні шини, що використовуються для розподільного щита, є струмопровідними елементами в електроланцюзі. Вони потрібні для з'єднання апаратів. Конструкція шини, як правило, є мідною пластиною. Цей матеріал вибирають найчастіше, оскільки у нього високі показники стійкості до корозії та струмопровідності, а також низький опір. Фіксується шини на панель щита гвинтами або, що частіше, на класичну дін-рейку.

Види електричних шин

Мідна електрична шина, залежно від особливостей конструкції, може належати до типу:

 • Розбірні — такі моделі фіксуються на болти або гвинти. Щоб була можливість розібрати все та не пошкодити елементи, передбачені спеціальні накладки.
 • Нерозбірні — у цих шин з'єднання виконується за допомогою паяння, зварювання або опресовування, тобто воно є суцільнометалевим.
 • Збірні з відгалуженнями — моделі з такими конструкціями стануть у пригоді для щитів, які встановлюються на виробництві.
 • Гнучкі — підійдуть для полегшених розподільчих мереж.
 • Жорсткі — якщо потрібно замінити дротову установку модульних пристроїв усередині щита, такі моделі якраз підійдуть.

Популярний варіант для автоматів — сполучна шина, виготовлена у вигляді гребінки. Вона використовується з модульними апаратами захисту та призначена для подачі їм напруги. При цьому вона забезпечує паралельну стикування цих пристроїв. По суті, цей виріб є альтернативним варіантом провідних перемичок, тільки більш сучасний. Так, гребінчаста шина дає можливість швидко та безпечно поставити кілька ПЗВ або автоматів, розділивши їх по групах.

Електричні шини типу «гребінки», як правило, є плоским профілем, який має прямокутну форму. Від цього профілю відходять штирі. Ці штирі підключаються до контактів автоматів. Конструкція такого виробу лита. Крім того, вона має ізольований корпус. Ці моделі добре підходять для містких щитків, коли потрібно зменшити кількість з'єднань.

Примітка: прибрати та додати пристрої за допомогою такої шини неважко, оскільки потрібний лише набір спеціальних заглушок.

Усього ж існує три види пристроїв:

 1. фазна шина;
 2. модель для заземлення;
 3. нульова шина.

Як вибрати шину для щитів

Вибрати потрібний варіант нескладно, якщо розуміти в маркуванні. У ній міститься вся потрібна інформація.

Сполучні шини ділять на два типи залежно від контактів:

 1. PIN — штиркові моделі, що характеризуються універсальністю.
 2. FORK — вилкові пристрої, що використовуються для затискачів під гайку, часто застосовуються європейськими брендами.

Шини підбирають відповідно до полюсності модульного обладнання: від 1P до 4Р, де Р — це полюс. Також важливо враховувати показник струму (номінальне значення) та габарити. Зазначимо, що довжина зазвичай дорівнює одному метру. При цьому шину можна обрізати, якщо є потреба.

Фазна шина для встановлення на DIN рейку може містити таке маркування: PIN 3Р 63А. Це означає, що модель характеризується штирковим з'єднанням, є триполюсною і має показник номінального струму 63А.

Ще приклад — модель з маркуванням 2P FORK 10мм2, 63A. Це двополюсна вилкова шина зі струмом 63А, розрахована на дроти, переріз яких дорівнює 10 кв. мм.

Примітка: у маркуванні може вказуватись довжина, а також кількість модулів.

Крім фази потрібно підключати нульову шину. Зазвичай це виріб із затискачем гвинтового типу, який монтується на дін-рейку за допомогою спеціального ізолятора.

Нульова шина в корпусі може:

 • оснащуватися пластиковими ізоляторами;
 • мати один або два кутові ізолятори;
 • належати до типу "нуль", "земля" або "земля-нуль" — N, PE, PEN відповідно.

Примітка: нульова шина блакитного кольору зазвичай використовується для нейтралі, а ось шини заземлення зазвичай жовті або зелені.

Купити електричні шини в Україні

Замовити електрошини для розподільних щитів можна в інтернет-магазині EServer. У нас ви знайдете гребінчасті сполучні моделі, шини для нейтралі та заземлення. Діє доставка країною.

Якщо потрібна допомога з вибором електричної шини та супутніх товарів, звертайтесь до наших менеджерів. Вони проконсультують вас та допоможуть підібрати оптимальний варіант залежно від ваших цілей.