МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Запобіжники плавкі модульні

За популярністю
товарів

Запобіжник є спеціальним захисним пристроєм для електромережі. На запобіжники ціна невисока, оскільки вони одноразові. Пристрій характеризується простотою використання: легко встановлюється та виймається. Головна перевага запобіжника полягає в тому, що він спрацьовує завжди: у 100% випадків.

Особливості роботи пристроїв та сфера їх застосування — Для чого потрібно купити запобіжники?

Кожен запобіжник оснащений усередині дротом або ниткою, виготовленою зі сталі. Нитка може мати різний переріз, що дозволяє вибрати варіант, оптимальний для певного навантаження. Отже, якщо потужність виходить за межі допустимих показників, нитка запобіжника перегорає. В результаті електричний ланцюг розмикається.

Плавкі запобіжники, які оснащені дротом із великим перетином і, відповідно, призначені для високих навантажень, мають додаткове оснащення. Конструкція таких пристроїв передбачає наявність вантажів на дроті. Вони потрібні, щоб провідник, що перегорів, впав і не утворив електричну дугу. Крім того, запобіжник в основному має на корпусі утримувач зі світловою індикацією. Індикатор вказує, що вставка перегоріла та її час змінювати.

Сфера використання запобіжника

Запобіжник купити варто для ланцюгів як з низькими, так і з високими навантаженнями. Плавкі запобіжники використовуються для телевізорів, комп'ютерів та інших подібних пристроїв, крім того, їх купують для захисту високопотужного обладнання на виробництві.

Для середніх навантажень в діапазоні від 2 до 3 кВт такий запобіжник не використовується через одноразовість. Для цього застосовують автоматичні вимикачі.

Запобіжник використовується для напівпровідникових вентилів. Однак це спеціальна модель силового типу, яка швидко спрацьовує при виході струму за межі.

Які бувають плавкі запобіжники? Різновиди моделей

Вибору надаються циліндричні та ножові моделі. Запобіжник електричний циліндричного типу - це низьковольтна модель, розрахована на показники струму до 32 А. Такий запобіжник є циліндром, виготовленим зі скла або кераміки, з тонким дротом усередині. По обидва боки корпусу пристрою розміщено наконечники з металу. Такі моделі підходять для захисту силових напівпровідникових девайсів, ліній та апаратів комутації в електродвигунах. Ножеві моделі призначені для промислових електроустановок. Ножовий запобіжник вміщує номінальний струм до 1250 А залежно від моделі. Пристрої оснащуються діелектричними корпусами, що захищає користувача від удару струмом у разі торкання.

Маркування запобіжника

  1. ППН — це плавкі запобіжники ножового типу, оснащені мідними контактами. Пристрої призначені для створення кабельних магістралей та електротехнічного обладнання. Моделі встановлюють у розподільні щити, а також трансформаторні підстанції. Вони розраховані на струм від 2 до 630 А, використовуються в однофазних (запобіжник 220 вольт), а також трифазних мережах (до 660 В з частотою 50 ГГц).
  2. ПВЦ — являє собою плавкий запобіжник циліндричного типу. Він призначений як для промислового, так і для побутового обладнання, захищає кабельні лінії.

Зверніть увагу: під пристрої різних типів є певні утримувачі, при цьому утримувачі відрізняються кількістю полюсів, тобто місць під запобіжники. А установка здійснюється на DIN-рейку.

Як вибрати та де купити запобіжники?

Вибираючи запобіжник, орієнтуйтеся на місце застосування приладу: побутові пристрої, промислові установки тощо. Крім того, важливі характеристики мережі, включаючи фазність, силу струму та напругу.

Замовити запобіжник ножовий та циліндричний можна в інтернет-магазині EServer. У каталозі представлені моделі, які розраховані на різне навантаження. Крім того, можна придбати набір запобіжників. Це зручніше, оскільки для обслуговування електромереж зазвичай потрібно кілька розхідників. Та й якщо знадобиться заміна, не доведеться терміново шукати потрібний пристрій.