МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Оптичні розгалужувачі

За популярністю
товарів

Оптичний спліттер є одним з найважливіших компонентів пасивних оптичних мереж. Саме оптичний розгалужувач (так його часто називають користувачі) забезпечує оптоволоконним мережам їх основні переваги. Так, розгалужувач оптичного кабелю дозволяє використовувати весь потенціал лінії передачі даних, розділяючи одне волокно на два і більше для максимальної кількості кінцевих підключень. Сплітери надзвичайно просто монтувати, їм не потрібні додаткові налаштування, вони помітно дешевше інших видів стандартного оптичного обладнання.

Купити Оптичні розгалужувачі - фото

Форма сплітерів

Один з параметрів, за якими сплітери діляться на різні види – це їх форма. Якщо перед нами оптичний розгалужувач 1х2, 1х4 і так далі, тобто у нього один вхід і кілька виходів, таке пристосування називається Y-подібний розподільник. Оптичні розгалужувачі (сплітери) з двома входами і декількома виходами прийнято називати сплітерами X-подібної форми. У більшості випадків в пасивних оптичних мережах використовуються Y-образні дільники. Для складних систем з багаторівневою розгалуженою структурою більш придатними є X-образні сплітери.

2 види сплітерів

Але основними двома групами, на які діляться оптичні розгалужувачі, є планарні і зварні сплітери.

Планарні розгалужувачі

Оптичні розгалужувачі PLC (планарні) є більш складними і дорогими пристроями. Планарний чіп, що служить основою для спліттерів PLC, проводиться на базі кварцового скла або пластику, з якого згідно з необхідним шаблоном витравлюється певне число хвилеводів. Технологія вимагає найвищої точності виконання, тому виготовленням планарних чіпів займається зовсім невелика кількість заводів. Більшість підприємств, що позиціонують себе як виробники чіпів, насправді тільки займаються складанням розгалужувачів на готових чіпах.

Оптичні дільники PLC надзвичайно популярні в PON-мережах, і причиною тому є їх очевидні переваги. В першу чергу, рівень загасання сигналу в них набагато менше, ніж у зварних моделях. Крім того, у всіх примірниках планарних сплітерів загасання відбувається приблизно на одному очікуваному рівні, чого не вистачає у зварних пристроях. Кількість відгалужень від основного волокна може досягати 128 штук, сигнал при цьому розподіляється між усіма ними порівну. Завдяки великому діапазону хвиль, який підтримують оптичні планарні дільники, в PON-мережах може здійснюватися додаткове ущільнення трафіку.

Зварні розгалужувачі

Зварений оптичний дільник PLC (коплер) – це набагато простіший пристрій. Він являє собою спеціальний апарат, в якому відбувається зварювання волокон. З його допомогою можна зробити X-подібний спліттер, якщо використовувати два отвори для входу кабелів, а можна один вхідний отвір запаяти – тоді при одному вході і двох виходах вийде Y-подібний дільник. За допомогою спеціальних корпусів може бути створений зварний оптичний дільник 1х16, 1х8 і т. д. Зварювання дозволяє регулювати пропускну здатність, нерівномірно розподіляючи її між вихідними волокнами. Ця можливість є основною перевагою коплерів перед планарними сплітерами. Ще однією особливістю зварних спліттерів є їх здатність працювати тільки на трьох довжинах хвиль – 1310, 1490 і 1550 Нм, що не заважає використовувати їх для підключення до кабельного телебачення.

Інші характеристики

Оптичні розгалужувачі купити можна в трьох варіантах за типом оформлення кінців, причому стосується це і сплітерів PLC, і зварних моделей. Оптичні розгалужувачі SC UPC обтиснуті коннекторами синього кольору, ферула відполірована за прямим кутом, сферою їх використання є Ethernet. Оптичний дільник SC APC має зелений конектор з ферулою, відполірованою під скошеним кутом 80, і використовується в мережах кабельного телебачення. Третій же варіант – це необтиснуті дільники оптичного сигналу. Сфера їх застосування – це зварні з’єднання в пасивних оптичних мережах. Цей спосіб призводить не тільки до зниження загасання, але і забезпечує міцність з’єднання між волокнами.

Корпуси сплітерів, в які поміщаються планарні чіпи і зварні дільники, представлені в декількох варіантах. Це може бути сталевий корпус у вигляді вузької трубки, компактний пластиковий короб, великий короб з декількома виходами або металевий корпус із захованими всередині пигтейлами.

Ви можете купити оптичні дільники (сплітери) будь-якого типу в даному розділі інтернет-магазину EServer. Для впевненої покупки Ви можете отримати консультацію фахівця магазину по телефону і задати будь-які Ваші запитання. Тим же способом (по телефону) або через форму на сайті ви можете оформити замовлення обраного товару.

Де придбати оптичний дільник?

Ви можете купити оптичні дільники (сплиттери) будь-якого типу у даному розділі інтернет-магазину EServer. Для впевненої покупки ви можете отримати консультацію спеціаліста магазину по телефону і задати будь-які питання, що вас цікавлять. У такий же спосіб (за телефоном) або через форму на сайті ви можете оформити замовлення обраного товару.

Приймаємо оплату готівкою, банківськими картками та переказами. Доступна доставка (кур'єрськими та поштовими службами за їх тарифами) та самовивіз із точок видачі, магазинів.

Оптичні розгалужувачі: часті запитання

✔️ Які види оптичних розгалужувачів найбільш затребувані?