МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Термоусадка

За популярністю
товарів

Для чого потрібні термозбіжні вироби?

Щоб розібратися з цільовим призначенням термоусадочних виробів, спочатку варто ознайомитися з тим, що таке термоусадка як виріб і в чому її особливість. Так, термоусадка є виробом з полімеру, який безповоротно стискається на місці кабельного з'єднання (або на кінці дроту) за допомогою впливу на неї тепла. Зменшуючи площу поверхні, цей кембрік щільно обтягує кабель, дріт або шнур, на які він був одягнутий, в точності повторюючи їхню форму і фіксуючи з'єднання. 

Набір термозбіжних трубок різних видів широко застосовують у сферах, пов'язаних з енергетикою, будівництвом, телекомунікаціями, електронікою, автомобілебудуванням, сферами побуту, а також у декоруванні та багатьох інших галузях. А потрібні вироби термоусадки, щоб зафіксувати, ізолювати, захистити, надати герметичності та надійності ділянці з'єднання, пайки або скручування двох кабельних виробів. Також їх застосовують як елемент кольорового маркування для подальшої ідентифікації створених з'єднань.

Основні види термозбіжних  виробів

Термоусадка для проводів випускається виробниками спеціально в таких різновидах варіацій:

  • Гільза - це термозбіжна трубка з кільцем з припою всередині, яка зазвичай застосовується для з'єднання і герметизації проводів і кабелів з міді.
  • Ковпачок для термоусадки застосовується для того, щоб закривати або ущільнювати кінці кабельної продукції, забезпечуючи їм захист від факторів ззовні.
  • Термозбіжна трубка типу "рукавичка" (також її називають "манжетка" або "кап"): з огляду на наявність одразу декількох термозбіжних трубок (пальців) на корпусі, підходять для виконання операцій з розведення, окінцювання, зрощування, ізолювання та ущільнення багатожильних кабелів.  
  • Трубка термоусаджувальна - мабуть, найбільш популярний вид виробів цієї категорії. Застосовується вона для ізоляції та захисту з'єднань. Існує також прозора термозбіжна трубка, яка стає прозорою під час процесу усадки. Це дає змогу візуально контролювати стан з'єднання після термоусадки.
  • Термозбіжна трубка з клеєм: завдяки внутрішньому клейовому шару, що активується під час нагрівання, цим видом виробу буде забезпечено не тільки термоусадку, а й міцне клейове з'єднання об'єктів.

Як правильно вибрати термоусадку?

Як ми раніше з'ясували, термоусадка представлена на ринку в різних видах, але сам процес їхнього вибору має як спільні риси, так і відмінні. Давайте розбиратися. 

Насамперед потрібно визначити діаметр термоусадки, адже при неправильному підборі вона може просто не налізти на об'єкт. Найоптимальніший варіант - коли він на 30 відсотків більший за діаметр кабелів, на які його будуть саджати. 

Також, купити термозбіжні трубки того чи іншого діаметру можна виходячи з переслідуваних вами цілей їх застосування:

  • 1,5 - 5 мм варіант підійде для ізоляції або відновлення герметичності з'єднання кабельних виробів невеликого перетину;
  • 1-2.5 см кембрик варто використовувати для виконання ізоляції слабкострумових і мережевих проводів;
  • 3-6 см - підійде для угруповання з декількох кабелів;
  • 6.5-20 см - варіант термоусадки для труби і кабелю з великим діаметром.

Зазвичай термоусадочна трубка має на собі маркування з вихідним і кінцевим діаметром після усадки. 

Далі врахуйте, яку товщину має термозбіжна трубка купити яку ви збираєтеся, адже від цього показника залежать її ізоляційні властивості та міцність. Існує тонкостінний і товстостінний варіант. Перший можна нарізати ножицями, але другий вимагає спеціалізованого інструменту. Щоб не помилитися, можна придбати набір з варіантами різними за діаметром, довжиною і товщиною. 

Термозбіжні трубки різновиду "рукавичка" вимагають урахування кількості жил кабелю і діаметра самої рукавички до і після усадки. Діаметр основи "рукавички" підбирайте на підставі залежності діаметра всього кабелю, а діаметр кожного з "пальців" має бути більшим, ніж діаметр кожної окремої кабельної жили.

Якщо ви вирішили купити термоусадку з клейовим шаром, яка, до речі, підійде широкому діапазону виробів, врахуйте, що тоді трубка за своїм діаметром має бути на 20 відсотків більшою, ніж кабель. Параметри ж після усадки мають бути на 20 відсотків меншими за діаметр кабелю. Крім того, що більше будуть усаджені клейові термоусадочні трубки, то товстішими ставатимуть їхні стінки.

Термозбіжна гільза

Гільза для термоусадки є спеціальною трубкою, на внутрішньому боці якої посередині розміщений легкоплавкий припій у вигляді кільця, а по краях - термоклей, що виконує роль герметика. Так, термоусадка "гільза" дає змогу виконати не тільки швидке прилегле з'єднання дротів, а й паралельно герметизацію місця з'єднання. Використовують її за необхідності з'єднати мідні багатожильні дроти встик або внахлест. 

Термозбіжні трубки-гільзи часто застосовують у сфері будівництва, електротехніки, автомобільної промисловості та інших галузях, що вимагають забезпечення надійної електричної безпеки і захисту з'єднань.

Термозбіжний ковпачок

Термоусадка виду "ковпачок"/"заглушка" призначена для закриття, ізоляції або ущільнення кінців проводів, кабелів і жил. Для цього один кінець виробу закритий. 

Завдяки матеріалу виготовлення - поліолефіну, такий кап покликаний створювати герметичне і міцне з'єднання, захищаючи кабельний виріб від пилу, цвілі, корозії та інших чинників середовища. 

Застосування ковпачків як для створення закінчень високовольтного, комунікаційного, силового кабелю і всіляких відводів дає змогу безпечно зберігати, консервувати і транспортувати кабельні вироби. Так, термозбіжна трубка-ковпачок актуальна для сфер електротехніки, телекомунікацій, будівництва та інших сфер, де важливим є захист кабельних закінчень від факторів ззовні.

Термозбіжна рукавичка

Термозбіжна трубка різновиду "рукавичка" є виробом з кількістю трубок ("пальців") від 2 до 5, що дає змогу за її допомогою ізолювати і герметизувати силовий кабель з відповідною кількістю жил. Таким чином термозбіжний кап дає змогу посилити місця оброблення і розгалуження електричного кабелю напругою до 1 кіловольта. Також всередину виробу нанесено шар термоплавкого клею, покликаного захищати з'єднання від деформацій і пошкоджень, а також надавати йому більший коефіцієнт усадки.

Термоусадка "рукавичка" в одному типорозмірі може використовуватися з кабельною продукцією досить широкого діапазону перетинів. Так, вона застосовується в ремонті електропроводки, під час проведення ізоляційних робіт, монтажі систем охорони, розводці кабелів і багатьох інших процесах.

Термозбіжна трубка

Трубка термозбіжна є м'якою і пластичною трубкою, яка випускається різної довжини, але завжди виготовляється зі спеціального полімеру. Своє застосування термозбіжні трубки знайшли в ізоляції струмоведучого дроту і контактного ланцюга. 

Вона може бути кольоровою або прозорою і, крім ролі ізоляційного виробу, використовується як елемент кольорового маркування кабельних жил, відображаючи їхні різні фази, нейтраль, полярність та інше. 

Термозбіжна трубка для кабелів активно застосовується в радіо- та електротехніці, домашньому ремонті, автомобільній промисловості, електроніці та безлічі інших галузей.

Термозбіжна трубка з клейовим шаром

Трубка термозбіжна з шаром спеціального термоплавкого клею є варіантом термоусадочної трубки, покликаним забезпечувати максимальний захист та ізоляцію дротів, оскільки вона міцніша та краще кріпиться на об'єкті. Також, на відміну від стандартної трубки, їй властивий більший коефіцієнт усадки і більш товсті стінки. 

Часто застосовується клейова термозбіжна трубка в будівництві, щоб захищати різні вироби від корозії. Коефіцієнт її усадки становить 3:1, що дає змогу застосовувати трубку одного діаметра з виробами різного перерізу.

Купити термоусадку в Києві

Купити термозбіжні трубки з клейовим шаром і без, а також термозбіжні гільзи, рукавички і ковпачки завжди можна в EServer, при тому за вигідною ціною. У нашому інтернет-магазині ці варіації виробу доступні з діаметром до усадки від 1 мм до 15 см, а також з діаметром після усадки від 0,75 мм до 7.5 см.

Також тут до покупки доступні термозбіжні вироби у восьми кольорах, а також спеціальна прозора термозбіжна трубка.

Якщо ви не можете визначитися з тим, яка термозбіжна трубка або інший вид термоусадки вам потрібен, менеджери EServer готові вас проконсультувати. Також вони можуть допомогти в оформленні замовлення.