МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Контактори та пускачі електромагнітні

За популярністю
товарів
Контактор CES 12.01 24V/AC 12A 5,5kW AC3, ETI
Контактор CES 12.01 24V/AC 12A 5,5kW AC3, ETI 256_256.jpg
Тимчасово немає
682 грн
Контактор CES 9.10 24V/AC 9A 4kW AC3, ETI
Контактор CES 9.10 24V/AC 9A 4kW AC3, ETI 256_256.jpg
Тимчасово немає
559 грн

Принцип роботи електричного пускача та його характеристики

Електромагнітні пускачі є спеціальним видом комутуючих електротехнічних апаратів, створених з метою живлення потужних однофазних і трифазних навантажень на 220В і 380В відповідно. Їхнє цільове призначення полягає в дистанційному ввімкненні-вимкненні потужних навантажень за допомогою кнопок або звичайних вимикачів. Так, вони незамінні в організації освітлення цілих вулиць або потужних електродвигунів.

Принцип роботи такого пристрою простий: увімкнення вимагає подачі робочої напруги на котушку. Нею, до речі, споживається дуже малий струм, з потужністю в 10-80 Ватт. Увімкнення котушки призводить до намагнічування сердечника і втягування якоря, який у процесі замикає головні та додаткові контакти. Так, під час замикання ланцюга, струм протікає по підключеному навантаженню.

Відключення ж вимагає знеструмлення котушки, після чого поворотна пружина повертає якір на колишнє місце. Зі свого боку відбувається розмикання блоку і головних контактів.

Чим пускачі відрізняються від контакторів?

Контактори і магнітні пускачі є схожими виробами, але з низкою відмінностей, які не дають змоги завжди замінювати їх один одним. Ці відмінності проявляються при порівнянні особливостей їхніх конструкцій і експлуатації.

Так, контактори змінного струму інтегровані парою силових контактів і досить об'ємною камерою гасіння дуг. Зважаючи на це, вага і розміри пристрою досить великі, а це, своєю чергою, є причиною не одягати їх у корпус. Така незахищеність обладнання від впливу ззовні, а також небезпечна експлуатація в руках малодосвідчених користувачів призвели до необхідності монтувати їх у спеціально відведені щити або шафи.

Пускачі та контактори мають ще одну принципову різницю - перші є певним різновидом других, але служать вони єдиній меті - запускають двигуни змінного (синусоїдального) струму.

Але, при цьому, контактори можуть застосовуватися не тільки в силових мережах, а й з освітлювальним обладнанням, чого не можуть магнітні пускачі. До того ж, вони більш компактні в габаритах, мають кращий захист і навіть на відкритому повітрі можуть застосовуватися для запуску електродвигунів.

Електромагнітні пускачі

Електричний пускач - комбінований тип апарату з категорії низьковольтного обладнання з електромагнітним механізмом дії. Його призначення полягає в запуску двигунів, забезпеченні безперервного обертання, здійсненні відключень живлення, захисті та реверсі. Так, цей пристрій керує і розподіляє живлення, забезпечуючи безперервність роботи двигуна і захищаючи його і весь підключений ланцюг.

Умовно можна вважати магнітний пускач повноцінно комбінованим апаратом, в обладнання якого входять контактор, теплове реле і додаткова група контактів. А контактори - є безпосереднім блоком, у якого певна кількість силових контактів.

Купити магнітний пускач можна за необхідності управління будь-яким за типом навантаженням мережі. Це обумовлено наявністю в ньому контактів. Переважно його використовують у трифазній електромережі, але пристрої з величинами 0-2 можна застосовувати і в побутовій мережі зі стандартною напругою в 220В. Ними можна запускати двигуни з малою потужністю.

Контактори

На зорі появи електротехніки, увімкнення трифазного електричного двигуна здійснювалося вручну за допомогою звичайного рубильника. Такий небезпечний спосіб пізніше замінив більш зручний і безпечний електромагнітний контактор. Саме контактори сьогодні допомагають у дистанційному підключенні навантаження і керуванні приладами, роблячи процес ергономічнішим і простішим. Вони дуже доречні, якщо потрібні часті дистанційні дистанційні вимкнення/вмикання силового електричного кола (або одразу декількох ланцюгів) зі змінним і постійним струмом.

Наявність вбудованого теплового реле дає електричному двигуну кращу захищеність від навантажень. Контактори виробляються відкритого типу, захищені корпусом або вологонепроникні.

Контактори актуальні для застосування в комунальному господарстві (освітлення вулиць, функціонування ліфтів, вентиляції, водопостачання, опалення тощо), у промислових і будівельній сферах, у транспорті та побуті.

Вибір електромагнітного контактора

Купувати пускач і контактор обов'язково слід з розрахунком запасу потужності, оскільки, перевищивши номінальний струм, зменшиться і кількість спрацьовувань. Так, запас потужності допоможе уникнути перевантаження контактора і пускача, що загрожує збільшенням зносу і, як наслідок, їх передчасним виходом з ладу.

Забезпечення тривалої справної роботи такого обладнання вимагає його початкового правильного вибору. Так, увагу потрібно звертати не тільки на вартість, а й на таке:

  • можливості монтажу;
  • який ступінь захисту;
  • величину обладнання;
  • яка серія пристрою;
  • чи є додаткові контакти;
  • продуктивність і надійність;
  • наявність додаткових функцій;
  • який показник робочої напруги;
  • який показник зносостійкості (клас);
  • відповідність напрузі і струму вашої системи;

Також їхній вибір і проєктування електричної системи вимагають урахування номінального струму, робочих циклів, умов експлуатації та інших параметрів.

Купити електромагнітні пускачі та контактори в Києві та Україні

Купити магнітний пускач і контактор від п'яти популярних виробників ви можете у EServer. Тут вони представлені в моделях з номінальною потужністю від 6 до 800 Ампер і номінальною напругою котушки управління від 24 АС В до 660 АС В. Інтернет-магазин EServer допоможе вам у виборі потрібного обладнання, оскільки дає змогу впорядкувати пускачі та контактори за ціною, типом, наявністю оболонки та теплового реле, а також за кількістю та видом додаткових контактів.

Крім того, цей магазин продає лише товар, отриманий безпосередньо від виробників, тому пропонована ціна - конкурентна, а вироби завжди сертифіковані. Поряд з цим, умови оплати замовлення і його отримання варіативні, чим зручні для будь-якого клієнта.