МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Лічильники електроенергії

За популярністю
товарів
Лічильник електроенергії NIK 2104 AP2T.1000.C.11 однофазний 5(60) А 220 В багатотарифний, NiK
Лічильник електроенергії NIK 2104 AP2T.1000.C.11 однофазний 5(60) А 220 В багатотарифний, NiK 256_256.jpg
Під замовлення
Менеджер зв’яжеться з Вами після уточнення ціни

Електролічильники

Споживання електричної енергії оплачується за тарифом постачальника. Щоб підрахувати витрачену електроенергію, потрібні лічильники електроенергії.

Що таке лічильник електрики та навіщо він потрібен

Такий прилад призначений для вимірювання енергоресурсів, які споживають у житловому чи комерційному приміщенні. Це пристрої встановлюють на введенні електромережі в офіс, квартиру та будинок.

Які бувають лічильники електроенергії — види пристроїв та їх особливості

Такі вимірювальні пристрої ділять на види залежно від:

  • Типу виконання. Бувають механічні, електромеханічні та електронні лічильники електроенергії.
  • Типу вхідної мережі. Вибору надаються одно- та трифазні моделі.
  • Типу тарифікації. Існують однотарифні та двотарифні пристрої. Також можна придбати лічильник багатотарифного типу.

Розберемо кожен вид докладніше.

Механічні й електронні лічильники електроенергії

Механічний електричний лічильник працює за принципом магнітної індукції. За рахунок цього диск, який поєднаний з пристроєм для рахунку, починає рухатися. На корпусі такого приладу вказується пропорція відповідності кількості обертів, які здійснює диск, одиниці вимірювання витраченої електроенергії. Ця пропорція відрізняється у різних виробників.

Електромеханічні та електронні електролічильники витісняють механічні моделі. Пристрої механічного типу поки що використовуються у старих будинках. Вони поступаються електронним приладам, оскільки характеризуються більшою похибкою, обмеженими показниками потужності. Крім того, багатотарифних механічних моделей немає. До того ж «механіка» менш стійка до неправомірного втручання.

Електромеханічний лічильник електроенергії є перехідним типом. Такі прилади не оснащені дисками, проте лічильний пристрій у них рухається завдяки кроковому двигуну. Моделі оснащуються датчиком струму, що забезпечує захист від впливу магнітних полів.

Електронний електролічильник — сучасний варіант. У такому пристрої немає механічних та індукційних деталей: напруга на схему управління подається за допомогою датчиків струму та трансформаторів. Дані оцифровуються та відображаються на рідкокристалічному дисплеї. Пристрої оснащуються інтегрованою пам'яттю.

Якщо порівнювати електронні лічильники з моделями інших типів, «електроніка» має переваги:

  • точні виміри;
  • можливість багатотарифної системи обліку;
  • зберігання даних та їх передача через телеметричні системи та різні інтерфейси;
  • лічильник автоматично робить запис у журналі за втручання, що дає можливість відстежувати спроби несанкціонованих дій;
  • моделі дозволяють запрограмувати зняття показань та їх передачу;
  • пристрої стійкі до перепадів температур, а також до впливу електромагнітних полів та механічних впливів.

Примітка: існують портативні ватметри — лічильники електроенергії, які дозволяють порахувати, скільки споживає конкретний побутовий прилад. Їх купують для дачі.

Можливості тарифікації

Що стосується тарифікації за часовими зонами, то двотарифні електролічильники дають змогу заощадити. Отже, найпростіші моделі підтримують один тариф. Вони підходять для встановлення в місцях, де споживачів небагато. Двозонні моделі враховують споживання у 2 часових зонах: удень (з 7 до 23) та вночі — з 23 до 7. При цьому вночі енергоспоживання тарифікується з коефіцієнтом 0,5.

Багатотарифні моделі дають можливість запрограмувати більше відрізків часу — від 3 до 12 штук, при цьому діють чотири тарифи з різними коефіцієнтами. Встановити такий електронний електролічильник варто, якщо в приміщенні є техніка, яка споживає багато енергії та працює в певний час. Такі моделі ставлять у місцях з теплою підлогою, кондиціонерами, пральними машинами та іншою технікою, що включаються у певний час.

Залежно від фазності мережі, для якої призначений електролічильник, виділяють однофазні та двофазні моделі. Для дводротової мережі 220 В варто придбати лічильник електроенергії однофазного типу. Трифазні пристрої підходять для 3-х або 4-дротових мереж з напругою 380 В. Вони використовуються в комерційних та промислових електромережах. Також пристрої можуть застосовуватися у квартирах, де вхідна мережа є трифазною. У цьому випадку виконується розведення по точках підключення 220, тобто однофазних. І ті, й інші моделі можуть підтримувати один або кілька тарифів.

Функціональні можливості лічильників

Як ми вже згадували, існують розумні моделі, що характеризуються розширеними функціями. Так, електричний лічильник типу «смарт» є електронним пристроєм з можливістю багатотарифного обліку, який дає можливість отримувати дані, встановлювати обмеження, а також змінювати тарифікацію. При цьому все це можна робити дистанційно через інтернет: користувачеві надається особистий кабінет.

Важливо! Установка, а також обслуговування та пломбування пристроїв обліку електричної енергії здійснюється лише спеціалістами електромереж. Це стосується як індивідуальних приладів, так і комерційних електролічильників. Інтервал між перевірками залежить від конкретної моделі електричного лічильника. Зазвичай, цей інтервал становить від 10 до 16 років.

Де купити електролічильник?

В EServer можна замовити надійні електронні та механічні лічильники електричної енергії, призначені для трифазних та однофазних мереж. Вибору надаються моделі для житлових та комерційних приміщень, обліку електричної енергії на підприємствах. В асортименті представлені стандартні варіанти та пристрої з підтримкою тарифікації за тимчасовими зонами.

Якщо вам потрібна допомога з вибором оптимального лічильника, звертайтеся. Наші консультанти підберуть вам відповідну модель, ґрунтуючись на параметрах вашої мережі.