МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Пакетні перемикачі (кулачкові)

За популярністю
товарів

Для чого потрібні пакетні (кулачкові) перемикачі

Кулачкові перемикачі є комутаційними апаратами, що застосовуються в ручному перемиканні та ввімкненні/вимкненні режимів роботи електротехнічного обладнання. Управління здійснюється шляхом обертання реле перемикача. Важливим моментом є наявність одного вимкненого режиму у перемикача, тоді як всі інші режими можуть бути увімкнені різними способами.

Цей вид обладнання підлягає використанню зі змінною напругою до 660 Вольт і постійною до 440 Вольт.

Переважно він застосовується за необхідності забезпечення розподілу електроенергії, ведення контролю за роботою електричних силових агрегатів, а також за необхідності в ручному або автоматичному комутуванні слабкострумового ланцюга управління щитовим електроустаткуванням і для управління електродвигунами. Так, кулачкові перемикачі можуть розміщуватися в шафах АВР, у шафах керування освітленням і шафах керування будь-яким іншим технологічним процесом. В основному вони затребувані на транспортних, виробничих і промислових підприємствах.

Також пакетний перемикач активно використовується для одночасного перемикання або перемикання за певною програмою безлічі контактів або функцій. Його можна використовувати, наприклад, у промислових автоматах, для управління складними системами (конвеєри), секціями вимкнення і переривання на трансформаторних підстанціях і для перемикання різних параметрів обладнання.

Конструкція і принцип дії кулачкового перемикача

Конструкційно пакетні (кулачкові) перемикачі складаються з незалежних один від одного пакетів, що є стаціонарними та рухомими контактами у фібрових шайбах, закріплені на ізоляційній планці та ізольовані один від одного. Розміщення пакетів у шайби допомагає в гасінні дуги. У процесі комутації, фіброю пристрою виділяється багато газів, оскільки відбувається різке збільшення температур з поверхні. Як наслідок починається збільшення тиску і газова суміш рухається крізь зазори пакета. Повітря, яке надходить у пакетник, сприяє швидкому гасінню дуги.

Основною рухомою комплектуючою виробу є сталевий або пластиковий вал. Металеве виконання надає йому надійність у перемиканні контактів і певну жорсткість, яка береже його від деформації в процесі обертання рукоятки. Пластиковий варіант вала не настільки популярний, оскільки схильний до згинань і, якщо контакти з'єднані неправильно, може створити аварійну ситуацію.

Але, поряд з цим, перемикач кулачковий переважно укладений в корпус із пластику, який надає досить хорошу захищеність його внутрішнім елементам від впливів середовища. Контакти перемикача виконуються з матеріалів високої якості таких, як зносостійкий сплав срібла, наприклад, оскільки він мало чутливий до дії електродуги.

Якщо говорити про принципи дії, то пакетний перемикач гранично простий. Після виконання механічного повороту тумблера, одночасно активується дія всіх робочих елементів. Останніми можуть бути кулачки різних форм і розмірів, відповідно до різних завдань. Ними далі передається механічний вплив до необхідної контактної групи, що в кінцевому рахунку встановлює її електричне з'єднання або замикання.

При виборі потрібного режиму роботи, тумблер фіксується в заданому положенні спеціалізованим механізмом. Повертається кулачковий перемикач до вимкненого стану лише при виконанні ручного перемикання або, якщо він вбудований, за допомогою автомата, який віддає відповідну команду.

Варіанти пакетних перемикачів за ступенем захисту

Провідними виробниками сьогодні запропоновані варіанти перемикача з IР65, що є показником їхнього максимального ступеня захисту. Саме вона дає змогу застосувати пакетний перемикач на вулиці, на промисловому підприємстві та загалом у місцях із підвищеним ризиком.

Так, виходячи з показника захищеності, кулачкові перемикачі існують у трьох варіантах:

  1. У відкритому виконанні (незахищені): тоді їх можна розміщувати виключно в сухих і не запилених приміщеннях, в яких виключена ймовірність загоряння.
  2. Герметичні, тобто захищені корпусом із пластмаси або металу, що усуває можливість потрапляння вологи в струмопровідну частину виробу.
  3. Пакетні вимикачі, захищені додатковою оболонкою (кожухом) або корпусом, що перешкоджають потраплянню в середину будь-яких сторонніх компонентів середовища.

Також можна придбати пакетний вимикач вибухозахищений, хімічно стійкий і його антивандальний варіант.

Де купити пакетний перемикач у Києві та Україні?

Купити кулачковий перемикач у безлічі варіантів виконання ви зможете в EServer. Тут він представлений зі ступенями захисту IР20, IР44, IР54 і IР65, а також кількістю полюсів від 1 до 4. EServer пропонує перемикачі щитові та укладені в корпус, а також спеціальні насадки до них для кріплення на рейку.

Ми співпрацюємо з провідними виробниками, які вже зарекомендували себе в Україні, тому продаємо лише сертифікований товар і додаємо гарантійний талон, тому якість наших товарів надійна.